gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

corrado    401

Więc muszę się za tym modelem rozejrzeć. Ktoś coś powie odnośnie JD? 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Ja mam JD ale mniejszą tzn 545 prasa fajna ale dla siebie nie na usługi belki zbite pomimo niskiej mocy ciągnika, ale realnie oceniając to claas tańszy w eksploatacji, patrząć chociażby na łożyska do claasa dobierzesz normalne w agromie a JD nie dość,że na ośkę ośmiokątną to jeszcze wszystko calowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Kiedyś miałem NH kostkę więc wiem co to znaczy calowy pomimo że sporo od polskiej można było dopasować to jak coś z gwintem było w prasie wstawione to trzeba było dorabiać albo wymieniać całość. Więc mówisz że JD droższa w utrzymaniu.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

przynajmniej patrząc z mojej perspektywy, do normalnych metrycznych łożysk świetnej jakości mam praktycznie nieograniczony dostęp a do metrycznych żadnego.....Jeśli w pasówce pasy są ok to w zasadzie tylko łożysko albo łańcuch....w JD nawet łańcuchy mają swoje specyficzne rozmiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Jeśli kolego chcesz, robić tylko sianokiszonkę, i liczyć bele w tysiącach, to chyba raczej wolałbym kupić prasę stało komorową. Pasówki na pewno do słomy są najlepsze, ale w mokrzejszym materiale już tak dobrze sobie nie radzą. Tym bardziej, że masz zamiar pracować na usługach więc wilgotność, i sposób zagrabienia wałków też będzie bardzo różny. Masz walcówkę, więc sam wiesz jak się spisuje, w sianokiszonce. Myślę że, w takiej robocie będzie najtwarlsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Dlaczego twierdzisz,że pasówki kiepsko sobie radzą w mokrym materiale??Ja uważam wręcz odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

W mojej okolicy jest, tylko jedna pasówka Vicon modelu dokładnie nie znam. I właściciel tej prasy, mi powiedział że mokrej trawy nie jest w stanie nią belować, bo się owija na walkach i zapycha, i nic nie pomaga. Gdy w połowie listopada, swoją walcówką zbierałem, wręcz żywą trawę bo nie dało się wysuszyć, powiedział że swoją pasówką, nie miał by po co wyjeżdżać na pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ile trza kucy żeby takiego varianta 180 pociągnąć powiedzmy bez noży? niby nie mam co narzekać na rollant 44 (chyba że kruchej słomie) ale jakoś czuć niedosyt a 70KM jakoś z wrażenia nie umiera przy tej maszynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

a nóż na wałku ma???Zapewne nie i to dlatego, moją idzie nawet zaraz po kosiarce tylko bele za ciężkie i starałem się tak nie robić

varianta widziałem z mtz'em 82 i jakoś jeździł ale już 103 54 ładnie latała czyli ok 90 km to wtedy wydajność zadawalająca

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Tego, to Ci nie powiem bo nie wiem. Ale jakoś mi się, nie widzi pasówka tylko do sianokiszonki. Chociaż mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

ile trza kucy żeby takiego varianta 180 pociągnąć powiedzmy bez noży? niby nie mam co narzekać na rollant 44 (chyba że kruchej słomie) ale jakoś czuć niedosyt a 70KM jakoś z wrażenia nie umiera przy tej maszynie

 

Myślę że bez noży to te 70-80KM będzie spokojnie z nią śmigać.

 

 

I oto mój dylemat. Jedną prasą nie dam rady tego ogarnąć to już wiem. Raz że doszło parę ha dwa to usługi które się rozwijają. Do maja coś muszę kupić. Pytanie nadal pozostaje co czy pasówkę nad którą się zastanawiam czy kolejną 250 czy 255.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Musisz sobie kolego, sam odpowiedzieć na to pytanie. Wiesz jak Ci się pracuje walcówką claasa, i czy druga cie zadowoli. Możesz jeszcze pomyśleć nad Welgerem rp220 lub rp235 tyle że ta druga to koszt ok 60-65tys, ale do 120 kucy jak znalazł. Ja sam mam rp 200, i jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Do Welger czy tam Lely nie mam przekonania z racji usterek ogólnie rzecz biorąc w sprzęcie tej marki w mojej okolicy. Muszę na żywo pooglądać te pasówki i pomyśleć w takim razie. Jeśli nie podpasują będzie walcowa. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Pasówka do sianokiszonki jak najbardziej bo ładnie materiał zbity i super się kisi. Moja jd sianokiszonki robię idzie ładnie jak już na prawdę woda leci to zaczyna się kłopot ale to i walcowa i łańcuchowa wymięka ale w normalnej nie ma problemu. Kuzyn ma varianta 180 to mowił że już idzie gorzej bo nawet wilgotna słoma potrafi się zatrzymać ale ja nią nie robiłem to dokładnie nie powiem ale ogólnie i tak bardzo z niej zadowolony tyle ze kon 150km i max zgniot i awarii na razie poważnej nie miał. Co do części do jd nie jest tak źle chociąż cena wyższa ale zrobisz raz i masz spokój na dłuższy czas i tam żadnej filozofii nie ma a łożyska w każdym wiekszym sklepie dostępne. Ja moją mam 3 lata i odpukać na razie nie tykana poza palcami w podbieraczu a rocznie dużo nie dużo ale ponad 2tys beli robie.

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

No właśnie jedni mówią tak drudzy tak :) u mnie w Rollandzie 250 Uniwrap z nożami i mps-em chodzi Renia 180.94 i spokojnie daje sobie radę więc myślę że do pasówki 150 km to trochę za dużo.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Znajomy z sąsiedniej wsi ma welgera rp 12, z 78 roku która jak mówi zrobiła już ponad 100 000 bel, i pracuje nią dalej bez poważniejszych awarii. Poza tym, w mojej okolicy jest ich sporo, i to zadecydowało że ja też postawiłem na welgera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

No 150 to jest duzo za duzo ale taki ma i nim lata bo mniejszy ma 80 to znowu malo tak 120km starczy zeby soki wyciskac B)


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Prasa miała by docelowo chodzić przy Reni 120.54 bądź 133.54 więc wybierając prasę to też biorę pod uwagę, kolejna Praso-owijarka jest mi nie potrzebna. Właśnie się zbieram obejrzeć kilka pasówek tak więc zobaczymy.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

Jaką prasę byście polecili do zbioru sianokiszonki do 100 bel siana i słomy tak po 400 ? Coś z nowych i tak finansowo to do 70tyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

CO potrzebujesz na wyposażeniu? Siatka ? Rotor? Noże? 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

szału niema sipma, metalfach, ursus ogólnie to polskie prasy budżetowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

CO fakt to fakt. Jeśli nie musi być nowa to lepiej poszukaj czegoś z zachodnich.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

z wyposażenia to siatka i szerokie ogumienie 

A co powiecie o prasie john deere F440e siatka szerokie ogumienie 58000 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

sam mam sipmę od 2005 roku i złego słowa na nią nie mogę powiedzieć ale pora aby ją wymienić na nową jakąś 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj