Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2925 odpowiedzi na ten temat

#461 Share trq

trq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 26 maj 2009 - 15:48

którą prasę zwijającą wybrać Co sądzicie o tej prasie: http://allegro.pl/it...laas_sipma.html . Warta jest swej ceny?? Waszym zdaniem wygląda przyzwoicie, czy lepiej się rozglądać za inną. No i czy MF255 dałby z nią sobie radę?? W ciągu roku robiłaby ok 150bel.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 20:57
  •  

#462 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 26 maj 2009 - 20:18

którą prasę zwijającą wybrać Ta prasa jest na Alledrogo od jesieni i widać nie ma na nią kupca , a początkowa cena była coś koło 15 tyś. A wracając do pytania to 550 jest spoko prasa tylko , że ten mały podbierak to porażka.

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

#463 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 26 maj 2009 - 20:46

którą prasę zwijającą wybrać hmm mf255, no nie wiem, do zmiennokomorowej prasy - ja bym sie bal ze moze miec problem.

#464 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 26 maj 2009 - 22:42

którą prasę zwijającą wybrać U mnie JD 550 w zestawie z 3p w tym roku będzie pierwszy sezon myślę że nie powinno być problemów tym bardziej że tylko 150 bel ma robić :P ja mam podbieracz 1,8m i taki minimum albo szerszy radzę brać i z odrzutnikiem od razu!!a jak się trafi siatka to już całkiem super
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#465 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 27 maj 2009 - 06:58

którą prasę zwijającą wybrać Ja juz nwm co myślec o tych prasach JD, jedni piszą, ze chodzi sobie leko z 60tką, a drugiemu Zetor 7011 grzeje sie na 120 stopni, ja myśle, że żeby sianokiszonke ukulac porządnie to 100km do 550 by trzeba :P MF 255 z Sipma ma problemy, a co dopiero z takim kolosem jak JD 550 :)

#466 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 27 maj 2009 - 13:38

którą prasę zwijającą wybrać W sianokiszonce na pewno 60 będzie mieć ciężko ale słoma i siano powinno być ok. Co do sipmy to jest prasa stałokomorowa która potrzebuje dużo mocy żeby na koniec dobić belę i dlatego 60 się dusi natomiast w prasie zmiennokomorowej praktycznie obciążenia są stałe
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#467 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 28 maj 2009 - 05:59

którą prasę zwijającą wybrać Słuchajcie mam dylemat z kolegą jaką prasę wybrać. A więc ciągnik z jakim by pracowała to Ford 7810 (100 koni 6 cyl). Jest około 30 tysięcy złotych do dyspozycji. I pytam jaką prasę kupić Jd czy może claas a może coś innego? A co do prasy jd 550 pracująca z c 360 to nie polecam. Zobaczcie jak endruju owi traktor siadł od takiej roboty Pozdrawiam zainteresowanych;)
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#468 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 20:24

którą prasę zwijającą wybrać

Słuchajcie mam dylemat z kolegą jaką prasę wybrać. A więc ciągnik z jakim by pracowała to Ford 7810 (100 koni 6 cyl). Jest około 30 tysięcy złotych do dyspozycji. I pytam jaką prasę kupić Jd czy może claas a może coś innego? A co do prasy jd 550 pracująca z c 360 to nie polecam. Zobaczcie jak endruju owi traktor siadł od takiej roboty Pozdrawiam zainteresowanych;)

Polecam classa varianta 180 100KM wystarczy kompletnie jego wymagania to 80 KM ale nadwyżka wskazana mocy. Osobiście mam 280 classa i nie nażekam.
Pozdrawiam

#469 Share piotrek6587

piotrek6587

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 20:54

którą prasę zwijającą wybrać witam mam pytanie jaką belarke polecilibyscie do MTz 80 tak gdzies do 18-20 max tysiecy?

#470 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1329 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 20:49

którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj widziałem z bliska prace Warfarmy. Normalnie jestem pod wielkim wrażeniem. Belki z nej wyglądaja jak po pasówce (zaczyna się jak by ślimak) Mój claas nie dorasta jej do pięt. To jest na 100% najlepsza POLSKA prasa nawet wyniki z AGROSHOW mówią ze miała nalepsze zbicie beli zarazpo JD, a simpa (ta z rotorem i nożami) to porażka nie dość że "siekacz" to i zgniot mniejszy od SOKÓŁKI

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 08 czerwiec 2009 - 21:09

którą prasę zwijającą wybrać bela z warfarmy nie może wyglądać tak jak po pasówce ponieważ pasowa zbija od samego środka a warfarma to prasa stałokomorwa i nigdy nie zbiję tak samo beli jak zmiennokomorowa .
@JD1052 mi jasi 5620 przy prasie 572 w sianokiszonce potrafi spaść z obrotów ale nie dużo jak prasa ma za ciężko to ścina się śruba zabezpieczająca za przekaźniku więc jeszcze tak źle nie jest ;)

#472 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1329 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 21:13

którą prasę zwijającą wybrać Wiem że Warfarma to prasa stałokomorowa ale pisze co widziałem. Mój claas w środku robi tak jakby gwiazdkę po dobiciu a w warfarmie widziałem (z bliska) taki ślimak. Pisze co widziałem ;)

#473 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1674 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 08 czerwiec 2009 - 21:16

którą prasę zwijającą wybrać kolego troche przesadzasz:)
na targach w szepietowie bylo badanie gestosci calej beli.
1 miejsce Welger 2. Krone 3. Vicon(obecnie Kuhn) 4. JD
a w tyle cala reszta nie pasowych.
zadna walcowa, czy lancuchowa nie zrobi takiej beli jak pasowa:)
mialem 3 prasy sipme, sokolke i obecnie posiadam vicona i moim zdaniem pasowa to poziom wyzej.
Dla przykladu jedz 8km/h caly czas formowania beli obydwiema prasami i tym samym ciagnikiem. Zobaczymy jakie belki wyskocza:)
bo wiem ze warfama moze zrobic ladna bele ale na najwolnieszym biegu w ciagniku jadac 2km/h ale chyba nie o to chodzi. MI np zalezy tez na wydajnosci wiec wybralem pasowa. I gdybym mial kupowac nowa warfame za 45tys z siatka to za tyle samo kupilbym uzywanego VarioPacka albo claasa varianta.
O jakosci polskich pras moge sie wypowiedziec i jedyne co moge powiedziec to fakt iz jaka cena taka prasa, dla kogos kto robi 500 rocznie to ok:) ale jesli ja zrobilem nia 12tys przez 3 sezony to nie potrafilbym powiedziec co w niej naprawialem, od walkow przez podbieracz na aparacie podajacym sznurek wiazawszy:)

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#474 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1329 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 21:27

którą prasę zwijającą wybrać Ja podałem kolejność pras stalokomorowych i to polskich a ty wyjeżdżasz z zmiennokomorwymi. Po drugie ja mówie o wyglądzie beli po warframie i po swoim claasie (obok pracowały też sipmy- czerwone). Środek jak już pisałem wyglądał tak jakby po Zmiennokomorowej a wy tu odrazu z krytyką że warfarma ma mniejszy stopień zgniotu od zmiennokomorowej- przecież to logiczne ale gdzie ja napisałem o zgniocie ;) , porównałem tylko wygląd

#475 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 08 czerwiec 2009 - 21:36

którą prasę zwijającą wybrać @statek piszesz że jaka cena taka prasa tu się mylisz my prase JD 572 kupiliśmy za 90tyś brutto ( przez kurs euro zdrożała prawie 20tyś) a polskie pasowe zaczynają się od 85netto (czyli Sipma i teraz prasa z Uni) :) tyle ze te polskie mają już niby docinacz, a moja nie .ale dla mnie i tak starczy ;) . Ale za pieniądze nigdy bym nie wybrał polskiej pasowej (chyba że mieli by mi ją dać za poł darmo :)

#476 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1674 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 08 czerwiec 2009 - 22:19

którą prasę zwijającą wybrać nie pisalem o tym aby wybrac polska pasowa:)
technologia i wykononanie na pewno bedzie slabsze
sorry marcin fakt, nie doczytalem Twojego postu

nie wiem co hodujesz w tej chwili, ale w moim przypadku (bydlo mleczne) to prasa tylko i wylacznie z nozami

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#477 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 2085 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 07:17

którą prasę zwijającą wybrać no i stało się zetorowi z jd550 coś poszło w skrzyni przy większym obciążeniu coś huczy jak by miało zaraz wypajść czyli jednak do jd i do sianokiszonki najlepiej ciągnik 80KM wzwyż ...

#478 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 09:36

którą prasę zwijającą wybrać @Luke16 na maxymalnym zgniocie prasujesz??
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#479 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 2085 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 10:12

którą prasę zwijającą wybrać nie mam odkręcone 2 pełne obroty zawór do tyłu ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 13:13

którą prasę zwijającą wybrać Ja robiłem próbne bele ze słomy 3p i nie było źle w najbliższych dniach jak pogoda pozwoli spróbuję go w sianie jak coś to podzielę się opinią ;)
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25