Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2981 odpowiedzi na ten temat

#301 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 13:23

którą prasę zwijającą wybrać Handlarz wie ...że tak ma być! ...że to jest najlepsze! Bo nie powie przecierz że to co sprzedaje działa źle albo jest kiepskie. Sprzedający prasy JD powie żeby nie słuchać handlarzy którzy wciskają Hesstony i Riviery, a drugi sprzedający Hesstony i Riviery powie żebynie słuchać tych którzy wciskają JD i koło sie zamyka :lol:

Oczywiście zdarzają sie rzetelni sprzedawcy dla których ważne jest zadowolenie klienta budujące renome i nie wciskają na siłe tego co stoi na placu, tylko mają możliwości zaoferowania tego czego klient naprawde potrzebuje lub mogą fachowo i obiektywnie doradzić :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 10:29
  •  

#302 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1672 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 14:59

którą prasę zwijającą wybrać u mnie są 3 prasy JD i wszystkie pasowe, zadna nie sprawuje sie tak jak powinna, wszystkie były kupione używane, jedna ma coś ze sterownikiem (2003rok), druga (1997rok) nie chce na początku snopka odbierać słomy z podbieracza i sie przez to zapycha a pronar 80km puszcza przy niej chmurki dymu a trzecie (ok 20lat) ma problem z podbieraczem ale nie wiem o co dokładnie chodzi jednak sam jesli miałbym wybierać miedzy sipmą za 60tys a pewnie farma z siatka coś koło tego wyjdzie a JD 572 za 76tys z siatka i 2 sznurkami to bym dołożył i wziął JD

#303 Share wlodas

wlodas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 15:02

którą prasę zwijającą wybrać kolego Mirasek-
1) nikogo nie namawiam na zakup u mnie.
2) sprowadzam prasy, o które pytają się klienci, jeśli wszyscy chcieliby riviery to pewnie też bym je sprowadzał
3) co do Viconek i innych- ja pisałem o prasach poniżej 2000 roku. w nowszych sporo lepiej to wygląda
4) sam jestem rolnikiem i magistrem inżynierem rolnictwa na dodatek, więc nie jestem kompletnym laikiem.
5) kiedyś pisałem tutaj (chyba z rok temu, ale pod innym nickiem-problemy techniczne), że każda prasa jest dobra, każdą można prasować czy to lepiej czy gorzej. co do wymienionych modeli to ja osobiście sprowadzam te, bo przez ostatnie kilka lat największy popyt był na nie, ale nie twierdze, że są najlepsze. jeśli ktoś ma sipme to też będzie się upierał,że jest najlepsza, a czy jest? każda jest dobra,która działa, nie psuje sie, itp. ja wymieniłem tylko modele, które ludzie szukają i kupują
6) dla mnie osobiście najlepszy jest pasowy JOHN DEERE
7) u mnie w gospodarstwie i tak prasujemy prasa wysokiego zgniotu- taki paradoks.
Pozdrawiam tych, z którymi można podyskutować.

p.s. Kamil- bo każdej prasy trzeba się nauczyć, nie licz,że kupisz nowy, czy używany sprzęt i bez czytania instrukcji będzie działał jak należy. ilu z was przed wyjazdem na pole przeczytało instrukcje?
kiedyś sprzedałem JD550, a w żniwa dzwoni klient,że na polu złapał pane w kole, przebiło mu się koło i pyta, co ma teraz zrobić? i co takiej osobie doradzić?

co do problemów ze sterownikiem to w tych z wyświetlaczem trzeba pamiętać,że pasuje on do 4 modeli i nieraz jest przestawiony na inny model i już wtedy może nie działać prawidłowo. jeszcze raz instrukcja obsługi się kłania.

#304 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1672 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 15:56

którą prasę zwijającą wybrać ja gdybym teraz miał kupić to raczej byłby to nowy JD zebym nie musiał myslec czy handlarz ukrył jakąś wade czy moze coś jeszce innego

#305 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 11 listopad 2008 - 16:21

którą prasę zwijającą wybrać A co ci handlarz moze ukryc przecierz widzisz co kupjesz i przewaznie w dzien to jak jest prasa np. pospawana to widac golym okiem ze sie odruznia od orginalnego spawu juz widzialem takie spawy jak komoru puszczaly przewaznie jak ogladalem Krony to te KR120 byly pospawana ale stare i sie zuzywalo :lol:

#306 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 864 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 17:41

którą prasę zwijającą wybrać Kolego , mi nie chodzi , że by maszyna była ładna , bo maszyne kupuje dla siebie , a nie dla sąsiadów , aby mieli na co popatrzeć , w gararzu ją rozebrać do części pierwszych to dla mnie nie problem , licze się z tym , że urzywana maszyna może czasem odmówić posłuszeństwa , więc jestem za tym , aby kupić taką w miare za tanie pieniądze , i ewentualnie po zmieniać łożyska , troche sębuw w podbieraku , rolki itp . A farbe to ja sobie moge nałożyć w karzdej chwili , i będzie wyglądała lepiej od tej za 20tyś , a będe miał praktycznie nową maszyne , bodajrze 5000zł wydam na łożyska , i remont od podstaw , i tak wyremontowana polata sobie u mnie z pięć lat bez awaryjnie :lol: . Jednym słowem dla mnie warzny jest stan techniczny , a nie wizualnuy , ważne by wszystko się krenciło w dobrą strone , i była siatka z szerokim podberakiem , jak chcesz , to moge podać link do aukcji , i w takim stanie by mi stykła , a jak by cena była mniejsza od tej , to bym się nawet nie zastanawiał nad zakupem , jak ta prasa będzie do wiosny , to zapewne będzie się można bardzie j targować , i może ją kupie , jak będzie jeszcze stała . :D

ED: to jest ta : http://www.allegro.p..._deere_545.html , jak już wyżej pisałem , stan wizualny nie gra dla mnie roli :D

#307 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1672 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 17:42

którą prasę zwijającą wybrać wole troche dołożyći mieć nowe

#308 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 15 listopad 2008 - 18:09

kolego LUKASZ345!!! nie kupuj Riviery pasowej, wąski (bardzo wąski) podbieracz i GŁADKIE pasy= porażka. ktoś wciśnie Ci to a Ty będziesz kur... później. Nie wyobrażasz sobie ilu mam klientów, którzy chcą sie zamienić póżniej na JOHN DEERE za dopłatą. Nie słuchaj sie jeśli ktoś Ci powie,że to dobra prasa. jeden wielki bubel. Ja przywożę tylko JOHN DEERE 540,545,550,570,580,590 Claas 44,46,66, Krone 120,125,130, 8-16,10-16, Welger rp12, New Holland 841,835. Tylko te, bo te się sprzedaja, a nie takie wynalazki jak Hesstony, Riviery, MF i inne dziwne.
Jeśli nie masz za daleko to zapraszam do mnie. Za 18 tys. masz u mnie ładną, zadbaną JD550 na szerokim podbieraczu, owijanie na 2 sznurki. mogę Ci to zawieżć nawet do domu. Jak sobie VAT odliczysz od mojej ceny to Cie wyjdzie tyle co Riviera, a masz dobry sprzęt. (mieszkam w kujawsko-pomorskim)
Kupujecie prasy? Nie słuchajcie handlarzy, którzy wciskają Hesstony, Riviery itp. to są buble.

Posłuchałem i zamówiłem New holland 841. Troche zardzewiała ale ponoć łańcuchy nowe, przechodziły 1 sezon. Ta riviera tak wyglądała jak z fabryki, musiała mało robić. :D Sprzedawca mówił że jest głównie do sianokiszonki. Mi jest potrzebna do suchego siana i słomy. Riviera ma hydrauliczny docisk i 3 wyjścia hydrauliczne, hydrauliczny docisk. Bałem sie tego hydraulicznego docisku, czy bela się da ręcznie rozwinąć. Jak pasowa zbije to można ręcznie nie uszarpać. A po łańcuchowej to co innego. tak mi się zdaje...
No i kosztuje 12 000zł, podbieracz 1.4m. Mam nadzieje że dogrze zrobiłem. ;)

#309 Share wlodas

wlodas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 13:51

którą prasę zwijającą wybrać Nie wiem skąd jesteś kolego, ale za 10000 PLN dowoże NH 841 do domu, na terenie niemal całej Polski. ale to tak przy okazji. musisz tylko pamiętać, że NH 841 ma ścisk regulowany na bocznych sprężynach, trzeba się tego nauczyć, ale poza tym prasa jest ok. wiele osób sobie je chwali.
Pozdrawiam.

#310 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 13:13

którą prasę zwijającą wybrać ja u siebie w fiacieagri 5060 chwale sobie ją za straszną prostote nie ma tam zeczy których nie dało by sie dorobić nawet silniczek i siłownik elektryczny od owijania jest taki jak w niektórych walcowyych jd czy w jaguarze od pochyłu klapki na ruze. docisk mam na 4 poteznych psrezynach i mam bolczyki i tam ustawiam siłę docisku zbija ładnie jedyna wada to wąski podbierak ale da sie przezyc mi na własne potreby wystarcza i troche znajomym na usługach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 864 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 14:31

którą prasę zwijającą wybrać włodas@ to twoje aukcje : - http://www.allegro.p...php?uid=1528658 ??????

#312 Share ando7011

ando7011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 19:39

kolego Mirasek-
1) nikogo nie namawiam na zakup u mnie.
2) sprowadzam prasy, o które pytają się klienci, jeśli wszyscy chcieliby riviery to pewnie też bym je sprowadzał
3) co do Viconek i innych- ja pisałem o prasach poniżej 2000 roku. w nowszych sporo lepiej to wygląda
4) sam jestem rolnikiem i magistrem inżynierem rolnictwa na dodatek, więc nie jestem kompletnym laikiem.
5) kiedyś pisałem tutaj (chyba z rok temu, ale pod innym nickiem-problemy techniczne), że każda prasa jest dobra, każdą można prasować czy to lepiej czy gorzej. co do wymienionych modeli to ja osobiście sprowadzam te, bo przez ostatnie kilka lat największy popyt był na nie, ale nie twierdze, że są najlepsze. jeśli ktoś ma sipme to też będzie się upierał,że jest najlepsza, a czy jest? każda jest dobra,która działa, nie psuje sie, itp. ja wymieniłem tylko modele, które ludzie szukają i kupują
6) dla mnie osobiście najlepszy jest pasowy JOHN DEERE
7) u mnie w gospodarstwie i tak prasujemy prasa wysokiego zgniotu- taki paradoks.
Pozdrawiam tych, z którymi można podyskutować.

p.s. Kamil- bo każdej prasy trzeba się nauczyć, nie licz,że kupisz nowy, czy używany sprzęt i bez czytania instrukcji będzie działał jak należy. ilu z was przed wyjazdem na pole przeczytało instrukcje?
kiedyś sprzedałem JD550, a w żniwa dzwoni klient,że na polu złapał pane w kole, przebiło mu się koło i pyta, co ma teraz zrobić? i co takiej osobie doradzić?

co do problemów ze sterownikiem to w tych z wyświetlaczem trzeba pamiętać,że pasuje on do 4 modeli i nieraz jest przestawiony na inny model i już wtedy może nie działać prawidłowo. jeszcze raz instrukcja obsługi się kłania.

Mówisz dużo o instrukcji, a gdzie zdobyć ją do prasy john deere 550,w dodatku po polsku.

Moderator: Posty piszemy w pierwszym okienku

#313 Share imi

imi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 15:23

którą prasę zwijającą wybrać ja myśle że najlepsze są prasy krone koło mnie nowe to tylko krone. no i maja małe zapotrzepowanie na moc.

#314 Share MaciekMiler

MaciekMiler

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 18:30

którą prasę zwijającą wybrać Witam ja prasuję sipmą a sąsiad ma vikona z rotorem jak narazie pracuje zetorem 6-cylindrowym czyli ok 120km i mówi że wcale dużego zapasu mocy to on niema jaki to model prasy dokładnie w tej chwili nie powiem ale u nas z rotorem prasą bez 100koni to nikt się nie podczepia fakt że są górki ale te prasy potrzebują mocy

#315 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 15:09

którą prasę zwijającą wybrać Ja mam Famarol DF120 1.8D i MF 698T 90KM.
W kiszonce nie ma żadnego problemu (jest rotor i docinacz),, w słomie jeżdżę bardzo szybko i czasami przy dobijaniu beli słychać już trochę obciążenie, ale ogólnie bardzo dobrze idzie.

Co do docinacza to zabezpieczenie jest sprężynowe (sprężyna dociska nóż a siłownik służy do wyłączania docinacza. Sprężyna może więc w każdej chwili ustąpić)

#316 Share BartekPL

BartekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 15:28

którą prasę zwijającą wybrać Moim zdaniem najlepsza prasa rolująca jest Claas Variant 385
POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

#317 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 styczeń 2009 - 17:46

którą prasę zwijającą wybrać ursus 1634
do słomy to najlepsza łańcuchowa albo pasowa bo na wały to niezbyt bela się przestaje kręcić sipma jest dobra na średnie
i małe gospodarstwa mam sipme classic i powiem tak produkują na ilość a nie na jakość

#318 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1687 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 06 styczeń 2009 - 18:53

którą prasę zwijającą wybrać hej
mam we wniosku claasa variant 365 HD, jakiej mocy ciagnika do niej potrzeba?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#319 Share mario_08

mario_08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 22:22

którą prasę zwijającą wybrać Moim zdaniem ciekawa propozycja prasy rolujacej jest Nh br seria.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 22:29

hej
mam we wniosku claasa variant 365 HD, jakiej mocy ciagnika do niej potrzeba?

To wypełniasz wniosek i nie wiesz co w nim zamieszczasz. Robisz tak żeby tylko zapełnić luki we wniosku?