Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2930 odpowiedzi na ten temat

#1981 Share Funn

Funn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 09:20

którą prasę zwijającą wybrać http://www.agrofoto....orowa-feraboli/

Gdy by ktoś był zainteresowany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 04:18
  •  

#1982 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2345 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 09:30

którą prasę zwijającą wybrać Łańcuchy lecą w każdych prasach. Zależy to tylko od ilości robionych bel. Im więcej tym szybciej łańcuchy się wyciągają.

Jeśli pomogłem naciśnij Fajne  :)

#1983 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 445 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 10:30

którą prasę zwijającą wybrać @corrado kup sobie łańcuch np. calowy za 60zł za metr i za 120zł za metr to wtedy zobaczysz który więcej bel wytrzyma i którego lepiej opłaca się kupić.

#1984 Share amon

amon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 17:15

którą prasę zwijającą wybrać Witam. Mam pytanko: chce kupic JD 570...582, brac z zamkami klapy czy bez ( i wogole po sa te zamki) . Ktora prase polecacie do 40 tyś zł ( oczywiscie JD). Pozdro.

#1985 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1284 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 19:30

którą prasę zwijającą wybrać tylko i wyłącznie z zamkami.
po to są aby klapa się nie otwierała samoczynnie.

#1986 Share SF21

SF21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 12:03

którą prasę zwijającą wybrać witam mam pytanie czy prasa netal fach z562 nadaje się do sianokiszonek pomóżcie
mam 60 km traktor i ona by robiła u mnie 200 bel z sianokiszonek 60 bel siana i 20 słomy

#1987 Share Hoxem

Hoxem

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 17:38

którą prasę zwijającą wybrać proszę o radę z tych dwóch pras:
http://otomoto.pl/pr...hn-A438580.html

http://otomoto.pl/vi...ek-A434229.html

bardziej mi się podoba 1 i tutaj pytanie ma wszystko czego oczekuje siatka, rotor itd.... i wygląda ludzko tylko jest wielka i tutaj pytanie czy mój fergson 3060 da sobie z nią radę?
dużo będzie słomy koło 1tyś bel rocznie, sianka koło 100+ do 150, kiszonki max 50 i wymairy bel będą stałe 120x120, także czy 80 koni da sobie radę? haha w ogóle ją pociągnąć taką gabarynę a co mówić prasować?

proszę o opinie na temat vicona, jaką prędkością wałka się operuje w prasie? 540 czy 1000? i druga sprawa na zakretach walek wylaczacie? czy chodzi? przy sprawdzaniu prasy prasy mają luz to jest dobrze czy mają być napięte jak baranie jajca?

jeszcze zależy mi na czasie bo wybór ma być dokonany a prasa po kupnie podpinana do ferdka i ogień.

do walcowych, łańcuchowych nie mam przekonania, mam też na oku john deera 590 na siatkę tylko bez rotora... a nie chce mi sie bawić jeźdzeniem slalomem tylko chce robić pracę dobrze i szybko. Bo roboty kupa.

Edytowany przez Hoxem, 26 czerwiec 2014 - 17:40.

#1988 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 445 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 18:06

którą prasę zwijającą wybrać wbrew pozorom żeby belka była równa to trzeba jechać slalomem i niema znaczenia czy prasa ma rotor czy nie, jest też opcja żeby nie jechać slalomem ale wtedy musi być wałek zgrabiony szeroko i płasko, jeżeli już pasówka to lżejsza będzie do wysokości 150 belki jak masz zamiar robić tylko rozmiar 120/120, prasy pracują na 540 wom i wałka na zawrotach się nie wyłącza ale musi być szerokokątny wałek odbioru mocy

#1989 Share Hoxem

Hoxem

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 19:32

którą prasę zwijającą wybrać up w takim razie jakie zastosowanie ma rotor..........

dajcie mi opinie na temat wczesniejszej wypowiedzi bo robota się pali :P

#1990 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 445 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 19:49

którą prasę zwijającą wybrać rotor ma za zadanie równomierne podawanie materiału do komory prasy lub na noże i do komory

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1991 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4105 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 26 czerwiec 2014 - 19:50

którą prasę zwijającą wybrać Rotor + noże ma zastosowanie takie że tnie materiał , dzięki temu uzyskuje się większe zagęszczenie . 80 koni to za mało chyba że nie będziesz włączał noży .
Może się mylę ale ta prasa z rotorem ma mało zaawansowany sterownik . Nawet wielkość beli ustawia się suwakiem .
Mam identyczną jak ta z drugiego linku , do słomy i siana bardzo dobra , rozbudowany sterownik - większość ustawień z niego do sianokiszonki przydałby się rotor z nożami , ale jak się nie ma co się lubi.......

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

#1992 Share Hoxem

Hoxem

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 20:45

którą prasę zwijającą wybrać czyli z rotorem nie musze jeździć slalomem, o to mi chodzi.... noży raczej nie bede używał bo słomy ciać nie będę, a na sianokiszonke trawa jest krótka. ile waży ten vicon rv 186l?

#1993 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 445 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 21:00

którą prasę zwijającą wybrać z rotorem musisz jechać tak samo slalomem jak i bez rotoru

#1994 Share Hoxem

Hoxem

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 21:11

którą prasę zwijającą wybrać nie rozumiem, rotor rozkłada masę równomiernie więc jak będzie tylko mało na podbieraku to tak jak mówisz...

#1995 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 26 czerwiec 2014 - 21:19

którą prasę zwijającą wybrać Witam.
Jako, że Vicona posiadamy tylko odrobinę nowszego i mniejszego bo model RV 1601 to od razu powiem, że ... 80 km to jest zdecydowane minimum jakiego potrzebujesz do tej prasy i zdecydowanie lekko miał nie będzie. U nas prasując baloty max. 130 cm chodzi w niej zwykle 105 KM Kubota i o prasowaniu na 540 Eco raczej trzeba pomarzyć. 70 KM Same Roler od biedy też pracował, ale zdecydowanie od biedy. To są masywne prasy i musisz o tym pamietać.
Rotor pomaga w rozrzuceniu materiału w komorze, ale jedynie na początku. Póxniej działa tak samo jak każdy inny sposób podawania materiału do komory tylko odrobinę szybciej (do czasu gdy sie nie zapcha bo wtedy bywa pól dnia w plecy). Rotor jest potrzebny, a wręcz jest nieodzwonym elementem zespołów zbierających z nożami. Bez noży, ma minimalny wpływ na wydajność.
Jak byś na poważnie rozważał Vicona ... pisz śmiało PW z konkretnymi pytaniami. Rozgryzłem (bo musiałem) te modele w zasadzie w najdrobniejszym szczególe. Ostatnio wojowalismy ze sterownikiem zgniotu, który zaczął puszczać ciśnienie, a wydanie 1700 PLN netto jakoś średnio się podobało.
Pozdrawiam

#1996 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 445 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 21:22

którą prasę zwijającą wybrać rotor nie rozrzuci ci na boki równomiernie tylko przepływ masy jest płynny i się nie zapycha

#1997 Share Hoxem

Hoxem

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 21:35

którą prasę zwijającą wybrać no wiec co mi doradzicie sensownego za 30 tyś?

#1998 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1284 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 08:22

którą prasę zwijającą wybrać U ciebie jak nie robisz sianokiszonki to starczy zwykły grzebieniowy podajnik zamiast rotora, szczególnie z nożami a 1000 belek nie jest to jakoś specjalnie dużo ;)
ja mam ciut słabszego MF bo 675 i też robie ok 1000 belek ale samej sianokiszonki ok 300 szt, do tego prasa New holland 648, najprostsza bez żadnego sterownika itp. Jak chcesz wydajniejszą to do 30 tyś kupisz serie BR, troche nowsza konstrukcja i większy przerób.

#1999 Share eminem

eminem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 09:49

którą prasę zwijającą wybrać co myslicie o tej prasie

http://olx.pl/oferta...html#028a7348e0

warta tej ceny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2000 Share Hoxem

Hoxem

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 16:49

którą prasę zwijającą wybrać chyba kupię o tą, co o niej myślicie?

http://otomoto.pl/pr...hn-A438580.html