gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

maroko    118

Widząc jak pracują prasy łańcuchowe, zarzekałem się że nie kupię jej nigdy, a teraz się nad tym zastanawiam   <_<

Mowa o nowej prasie feraboli entry 120, wziął bym ja MGR. Po zwrocie to wyjdzie podobnie cenowo jak używana pasowa.

Doradźcie coś sensownego.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

cena ok tylko dokładnie ją przepatrz przed zakupem

ale coś długo stoi

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Stary typ prasy cena może i ok


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Na zdjeciach najgorzej nie wyglada chociaz stary typ. Opony widac jeszcze oryginalne ale dobrze ja przejrzyj. Widac nowa pompka od owijania.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

t co ze stary typ ogolnie prasa   bardzo dobra mialem jd 550  7 lat i  bardzo sobie ja chwale a zdjecie to tylko zdjecie  trzeba pojechac i zobaczyc  jak pasy itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

stary typ  no wiadomo starsza rocznikowo inaczej napinanie pasów wąskie kółka w podbieraku 

Edytowano przez simson2812

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

@maroko Taką prasę ma mój sąsiad. I powiem ci, że poziom hałasu, oraz to jakie drgania przenosi na ciągnik powoduje, że nie chciał bym jej nawet za darmo. Wolę swoją poczciwą welgerke.

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Widząc jak pracują prasy łańcuchowe, zarzekałem się że nie kupię jej nigdy, a teraz się nad tym zastanawiam   <_<

Mowa o nowej prasie feraboli entry 120, wziął bym ja MGR. Po zwrocie to wyjdzie podobnie cenowo jak używana pasowa.

Doradźcie coś sensownego.

 

A co prasy łańcuchowe źle prasują? Miałem starą carraro łańcuchową a teraz mam New hollanda br6090 cc i myślę że źle nie robią przynajmniej problemu nie ma ze słomą w południe w przeciwieństwie do walcowych i są o wiele lżejsze na ciągnik od walcowych. Myślę że ta ferraboli może być dobra to to samo prawie jak sipma czy warfama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

Mam pytanie czy ktoś na forum ma prasę feraboli sprinter 165 bo nie mogę do końca zozgrysc sterownika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

@andzin Kolego, pracowałeś kiedyś prasą walcową, czy tylko powtarzasz to co ktoś ci kiedyś powiedział? Nie wiem skąd bierzesz te informacje, że walcówki tak ciezko chodzą. Ja swoją, z rotorem i szerokim podbieraczem ciagam Mtz 82, i jakoś nie zauważyłem aby ciągnik miał tak strasznie ciężko jak to opisujesz. Wręcz przeciwnie byłem zaskoczony jak lekko ona pracuje. Co do problemów, ze słomą w południe, to powtarzasz koleją nie potwierdzoną brednie. Być może, polski Metal-Fach czy stary welger rp12 stważały problemy, lecz w nowszych modelach ten problem nie występuje. Także nie pisz, jeśli nie masz pojęcia. A tak nawiasem mówiąc, w tym roku, to i łańcuchowe potrafiły stwarzać problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12162

robert1226 wrzuć zdjeńcie sterownika ta prasa to tosamo co metal fach pasowa to może pomoge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Miałem na myśli pracę prasy - a, dokładnie poziom hałasu, przecież można się zmęczyć od samego słuchania takiego klekotania  <_<

Ja zawsze prasuję z otwarta szyba z tyłu ... nie wiem może takie przyzwyczajenie, może obawa żeby wcześniej usłyszeć jak się cos stanie.

 

Robert kupiłeś już tego sprintera?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja z tyłu w ciągniku nigdy prawie nie otwieram szyby a już w ogóle we żniwa, nie po to chciałem ciągnik ze szczelną kabiną aby w kurzu siedzieć :)

Co do lańcuchowej - na wiosce jest Krone 1500 i chodzi cichutko, co do pras walcowych moze nie są takie złe ale walce w suchej slomie muszą być w idealnym stanie a jak ktoś ma je wyjechane albo nawet w pasówce pasy już nietęgie to baloty stawają i jest problem.

Andzin tą br-ke masz z rotorem i nożami?

Jakiej mocy ciągnik przy niej śmiga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

@Mikruss Zgadzam się, z tobą w mojej na walcach jeszcze są pozostałości farby, i nie było najmniejszego problemu, nawet w samo południe. Co do tej feraboli, ta prasa jest z 2010 roku. To gdy sąsiad zaczyna belowac, to słyszę go u siebie na podwórku, z ponad 500 metrów. I słowo daję, że nie kłamie. Sam nie wiem, jak on wytrzymuje, w tym hałasie, a najgorzej jest jak otwiera klapę. Po prostu masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

Slawek74;a ty masz prasę metal fech pąsową bo sterownik jest zupełnie inny ale puzniej zrobię zdjęcie .Maroko; kupilem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Ja z tyłu w ciągniku nigdy prawie nie otwieram szyby a już w ogóle we żniwa, nie po to chciałem ciągnik ze szczelną kabiną aby w kurzu siedzieć :)

Co do lańcuchowej - na wiosce jest Krone 1500 i chodzi cichutko, co do pras walcowych moze nie są takie złe ale walce w suchej slomie muszą być w idealnym stanie a jak ktoś ma je wyjechane albo nawet w pasówce pasy już nietęgie to baloty stawają i jest problem.

Andzin tą br-ke masz z rotorem i nożami?

Jakiej mocy ciągnik przy niej śmiga?

 

New Holland Td 5050. Tak rotor i noże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRNH1    2

sąsiad ma new hollanda i nie mogę jej przesłuchać ciągle coś w niej wali, a o awariach to lepiej nie mówić bo co roku ma przestoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2606    34

Witam. Jaką byście doradzili kupić prase rolującą polską ktora miała by rocznie robić 200bel słomy i około 3ha sianokiszonki. Łacuchowa, pasowa,walcowo łancuchowa, z rotorem czy bez? Prosze o pomoc bo z prasami tego typu nie miałem styczności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

W jakich pieniądzach?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    108

Sipma Faster napewno tańsza od zachodnich ,smarowanie centralne ,podbieracz przedzielony na 2 cześci tyle zalet a wady, to napewno komputer  troche trzeba z nim posiedzieć zeby go opanować.Wydajność jest naprawdę dobra mi w słomie wychodziło na liczniku 45 bel na godzine choć producent podaje nawet ze można dobić do 50....Użytkuje dopiero 1 sezon i narazie jest ok.Myśle ze łancuchowe są najlepsze prasy słyszałem już wiele razy ze te pasowe w czasie upałów sie ślizgają ,ale nie wiem bo nigdy takiej nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

daje daje, bez problemu. W dobrej słomie czy sianie nawet ponad 60bel/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj