gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Hoxem    0

up w takim razie jakie zastosowanie ma rotor..........

 

dajcie mi opinie na temat wczesniejszej wypowiedzi bo robota się pali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

rotor ma za zadanie równomierne podawanie materiału do komory prasy lub na noże i do komory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Rotor + noże ma zastosowanie takie że tnie materiał , dzięki temu uzyskuje się większe zagęszczenie . 80 koni to za mało chyba że nie będziesz włączał noży .

Może się mylę ale ta prasa z rotorem ma mało zaawansowany sterownik . Nawet wielkość beli ustawia się suwakiem .

Mam identyczną jak ta z drugiego linku , do słomy i siana bardzo dobra , rozbudowany sterownik - większość ustawień z niego do sianokiszonki przydałby się rotor z nożami , ale jak się nie ma co się lubi.......


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

czyli z rotorem nie musze jeździć slalomem, o to mi chodzi.... noży raczej nie bede używał bo słomy ciać nie będę, a na sianokiszonke trawa jest krótka. ile waży ten vicon rv 186l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

nie rozumiem, rotor rozkłada masę równomiernie więc jak będzie tylko mało na podbieraku to tak jak mówisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Witam.

Jako, że Vicona posiadamy tylko odrobinę nowszego i mniejszego bo model RV 1601 to od razu powiem, że ... 80 km to jest zdecydowane minimum jakiego potrzebujesz do tej prasy i zdecydowanie lekko miał nie będzie. U nas prasując baloty max. 130 cm chodzi w niej zwykle 105 KM Kubota i o prasowaniu na 540 Eco raczej trzeba pomarzyć. 70 KM Same Roler od biedy też pracował, ale zdecydowanie od biedy. To są masywne prasy i musisz o tym pamietać.

Rotor pomaga w rozrzuceniu materiału w komorze, ale jedynie na początku. Póxniej działa tak samo jak każdy inny sposób podawania materiału do komory tylko odrobinę szybciej (do czasu gdy sie nie zapcha bo wtedy bywa pól dnia w plecy). Rotor jest potrzebny, a wręcz jest nieodzwonym elementem zespołów zbierających z nożami. Bez noży, ma minimalny wpływ na wydajność.

Jak byś na poważnie rozważał Vicona ... pisz śmiało PW z konkretnymi pytaniami. Rozgryzłem (bo musiałem) te modele w zasadzie w najdrobniejszym szczególe. Ostatnio wojowalismy ze sterownikiem zgniotu, który zaczął puszczać ciśnienie, a wydanie 1700 PLN netto jakoś średnio się podobało.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

rotor nie rozrzuci ci na boki równomiernie tylko przepływ masy jest płynny i się nie zapycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

U ciebie jak nie robisz sianokiszonki to starczy zwykły grzebieniowy podajnik zamiast rotora, szczególnie z nożami a 1000 belek nie jest to jakoś specjalnie dużo ;)

ja mam ciut słabszego MF bo 675 i też robie ok 1000 belek ale samej sianokiszonki ok 300 szt, do tego prasa New holland 648, najprostsza bez żadnego sterownika itp. Jak chcesz wydajniejszą to do 30 tyś kupisz serie BR, troche nowsza konstrukcja i większy przerób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SF21    0

homex jeżeli masz odpowiedni cągnik to czemu miałbyś ją nie kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

Jak się pracuje prasą new holland 648 ? Szybka jest w słomie ? Jak siano? Jest skomplikowana? ma jakieś dolegliwości typu zapychanie się podczas wjeżdzania w pokos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

homex jeżeli masz odpowiedni cągnik to czemu miałbyś ją nie kupić

 

 

80 koni do dyspozycji w wydaniu fergusona 3060

 

 

dziś oglądałem jd 590 na szerokich balonach, szerokim podbieraczu, siatce, 2 sznurkami, prasa wielka w porównaniu do fergsona 3060.... no ale :D w okolicy nikt nie ma pasowej.......

tylko bez rotora, co mi rotor takiego dobrego da w porówniniu do prasy bez rotora? bardzo trzeba się męczyć aby zrobić ładną kulkę bez rotora?

Edytowano przez Hoxem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

nie trzeba :)

Kwestia wprawy po kilku balotach :)

Ważne aby żędy były szerokie, jak nie sa to troszkę zygzakiem czasami trzeba jechać ale to właściwie kwestia wprawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Rotor, tak jak już ktoś wcześniej pisał, zapewnia lepszy przepływ materiału do komory prasowania, co skutkuje mniejszą tendencją do zapchania się prasy w porównaniu z prasami bez rotora.. Chociaż jak wjedziesz szybko w porządną kupę siana/sianokiszonki to każdą prasę zapchasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

dobra, to juz wszystko wiem, ostatnia kwestia

rotor dużo zjada energii w ciągniku? bo katalogowo jd 590 potrzeba min 60koni, więc jakbym wziął viconka z rotorem to 80 koni było by takie minimalne do jazdy, nie? oczywiście noży bym nie używał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Nie ma nawet co porównywać prasy z rotorem i zwykłym nagarniaczem. Rotor to całkiem inna wydajność, zapotrzebowanie na moc jest większe ale i prędkosć pracy znacznie wzrasta.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Myślę, że tak tylko po prostu nie będziesz wykorzystywał pełni możliwości sprzętu.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

koledzy mam zamiar kupic prese new holland 654 ale mam mały problem stoi fajna cena okazyjna ale jest na gornym zaczepie i niewiem czy dobrze czy zle jak myslicie

ja mam taka prase na dolnym zaczepie i strasznie sciaga slome czy siano. jest jakis sposob zeby temu zaradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ja troszke przerobilem dolny zaczep aby kilka cm wyzej szedł, do tego krótki bolec aby tylko przeszedł i jest git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

ja mam taka prase na dolnym zaczepie i strasznie sciaga slome czy siano. jest jakis sposob zeby temu zaradzic?

 

u mnie też pójdzie na dolny, może weź jakąś blache pitolnij od dołu i będzie się po niej ocierało i przechodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj