gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

MKrajes    133

Lely i McHale z tych dwóch bym wybierał obie oferują najwyższy stopień zgniotu i najwyższą wydajność. W okolicy jest bardzo dużo pras Lely stało (Rp 245) i zmiennokomorowych (RP445,Rp545, Tornado) i wszystkie pracują bezawaryjnie w firmach usługowych i dużych gospodarstwach. Sam pracowałem sporo z RP 445 przy słomie gdzie prasa najbardziej narażona jest na spalenie i nie miałem żadnych problemów z grzaniem się więc nie wiem skąd te informacje.

Z Krone nie miałem do czynienia więc się nie wypowiadam

Co do Claasa (pomimo że sam użytkuję prase tej firmy) to jest to bardzo dobra prasa ale nie ma ona podejścia do Lely czy McHale ale pomimo to jest zdecydowanie dużo lepszym wyborem niż wiele pozostałych np NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Właśnie NH to niechcę bo New Holland ma słabe prasy. To jednak Lely mają dobrze te centralne smarowanie rozprowodzone bo wyżej pisali ze mają źle i się 2 spaliły.

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

A kolego nie lepiej JD tej z kurtyną, seria 900 bodajże???

z tego filmu wynika że najlepsza, pod względem szybkości...

KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Powodów spalenia prasy może być mnóstwo i trudno oceniać czy to właśnie od tego. Najlepiej wybrać się do dealera i wziąć daną prasę na testy i samemu ocenić i porównać. Powtórzę się ale wybieraj pomiędzy Lely a McHale a na pewno będziesz zadowolony. osobiście bardziej bym się skłaniał w stronę Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Tylko ze znów mało która lely RP445 ma ten najlepszy rotor.

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Co znaczy najlepszy rotor?

@piotr820 Czy ty wiesz ile ta prasa kosztuje? :P


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Chodzi ci o 25 noży ;) A po co ci aż tyle? U mnie przy 17 już jest niezła sieczka


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

podobny kształt rotora ma mchale przy 15 nożach, co do samej prasy to tak jak ktoś już wyżej pisal lely albo mchale, obie dobre chociaż do mnie przemawia bardziej zielona (w gospodarstwie jest mchale stałokomorowa) gdyż ma tylko 3 pasy, no i najlepszy zgniot (konkolewo 2012)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Chodzi ci o 25 noży ;) A po co ci aż tyle? U mnie przy 17 już jest niezła sieczka

Nie nie, chodzi mi o rotor a ilość noży tyle co ma w standardzie w zupełności mi wystarcza, McHale ma taki rotor i ma 15 noży

Edytowano przez Adrian34966

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Jesteś pewny, że w Lely można dobierać sobie rotor niezależnie od noży?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Tak właśnie myślałem ;) .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

No to z lely chyba zrezygnuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Ten rotor Xtracut25 jes opcją w lely RP 445/535/545. Sam musisz dobrać sobie specyfikację. Ale będziesz miał 25 noży. Jeżeli zależy ci na bardzo wysokiej jakości kiszonce to można pomyśleć nad takim rozwiązaniem. A czym będziesz targał tą prasę? Ale pamiętaj nie musisz wszystkich noży mieć włączone. Możesz włączyć 12/13/25 noży.

 

Ale jest też opcja tego rotora Xtracut17 czyli 8/9/17 noży.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

A można wiedzieć czemu uparłeś się na ten rotor?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Pewnie dla tego że ma lepszy przepływ masy. Może chodzi mu o to że jest mocniejszy i masywniejszy. Że w razie kamienia nie zakleszczy się czy czegoś nie ugnie. W prasie case zadusi ciągnik a jeśli masz ciągnik case to komputer sam wyłączy wałek.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Nie słyszałem żeby ktoś narzekał na przepływ masy w Lely


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Niech się wypowie zainteresowany czemu rotor Xtracut a nie Mastercut? A co do Xtracut to wersja 25 i 17 nie są takie same. http://www.lely.com/pl/zbior-pasz/belowanie/prasy-zmiennokomorowe/welger-rp-445/rp-445 W tym linku jest wszystko podane jak te rotory wyglądają i wogue.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Sam mam 17 noży i uważam, że to spokojnie wystarcza. Ciekawe czy jest faktyczna różnica w wydajności pomiędzy rotorem z 17 i 25 nożami.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko tu nie chodzi o liczbę nozy tylko o kształt i średnice rotora, w 17 mamy tylko 2 grzebiebie a w 25 jest 4,

w mchale masz we wszystkich prasach rotor 4 ramienny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Różnica jest taka że 25 noży tnie na 5 cm a 17 na około 7 cm. zagęszczenie beli jest owiele większe przy drobniejszej sieczce. Bala taka mieści gdzieś o 10% więcej masy. Ale ciągnik też musi byś większy do tego. Bo jednak noże dają opór.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Mi w zupełności max wystarcza 17 noży tylko chyba wezmnę Comprime lub Varianta z tym rotorem grzebieniowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

tylko tu nie chodzi o liczbę nozy tylko o kształt i średnice rotora, w 17 mamy tylko 2 grzebiebie a w 25 jest 4,

w mchale masz we wszystkich prasach rotor 4 ramienny

 

Wiem o co chodzi i dlatego jestem ciekaw czy faktycznie jest zauważalna różnica pomiędzy tymi rotorami w wydajności.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Jak inni wcześniej już wspomnieli, Lely mają coś do siebie, że lubią się zapalić. W zeszłym roku w mojej okolicy jedna również spłoneła, prawie nówka (dużo nie zdążyła sprasować). Jaka przyczyna - tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj