gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

pioter94    1

szukam takich pras z rotorem,zetor na pewno nie da rady jeśli np prasa będzie miała 14 noży

a wiecie może czy kr 130 są wyposażone w rotor i noże?

bo z tego co mi na tą chwile wiadomo to jeszcze takiej kr nie spotkałem z nożami

 

zastanawiam się także nad krone kr 125,ale ta prasa musi być na siatkę i mieć szeroki podbierak

 

Z racji ,że posiadam krone kr 130 to bardzo ci ją polecam. zdj możesz zobaczyć w galerii. A zapotrzebowanie naprawdę ma nieduże bo ciągam ją mf 255.

widze że twoja prasa zadbana jest :)

tylko szkoda że nie ma siatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter94    1

A może jakaś sipma. Ale jaj już to John Deere 578 tylko nie jestem pewien czy Zetor pociągnike.

na połowie noży na pewno pociągnie zetor

tylko że cena takiej prasy jest duża niestety :(

 

Jak chcesz mieć rotor i noże to szukaj krone kr 130S na pewno coś znajdziesz.

a wiesz może ile taka prasa może kosztować?

i co ona ma więcej niż zwykła kr 130?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glorob    0

Niestety większość z użytkowników forum kojarzy SIPMA z prasami łańcuchowymi które to faktycznie przeznaczone są do słomy lub łańcucho-walcowymi (do słomy i sianokiszonki). SIPMA posiada prasę zmiennokonmorową PRIMA ( robi baloty do 1.8 metra) , kóra posiada rotor i można ją kupić w ofercie na raty prosto z fabryki z 2 letnią gwarancją. W tym roku wypuściła prasę FASTER której zaletą jest prędkość zbioru 40 - 55 bel/h. Warto zobaczyć na You Tube

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Jakoś ta prędkość nie jest powalająca.Nie wierzę w tą deklarowaną wydajność


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Na agro show mimochodem usłyszałem jak kolo opiepszał jakiegos gościa z sipmy że wiekszego złomy niz ata prasa pasowa nie miał zaszczytu gościc w swoim gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ptrk690    0

Tak sipma teraz wypuściła prasę która pozwala prasować do 50bel/h tylko jakie te belki są według belek po zachodnich prasach już nie mówiąc o tym że przykładowo prasy DF z przed 15 lat potrafią taką wydajność wyrobić przy dużo lepiej zbitej belce. A co do dobrze zbitych bel ursusem c 360 i prasą krone to chyba nie widziałeś innych belek niż po sipmie... jak się dobija belki to w walcowej prasie powinien 100 konny ciągnik schodzić z obrotów a nie!! Takie jest moje zdanie.

Edytowano przez Ptrk690

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów, mam pytanie co myślicie o prasie Claas Rollant 355 RC, może ktoś jest użytkownikiem niech się wypowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Drodzy obywatele :P

Rozglądam się za jakąś nową i niedrogą prasą na mniejsze gospodarstwo która miała by zastąpić leciwego Blanchota.

Rodzime konstrukcje mi odradzono więc poszperałem trochę i znalazłem Feraboli Entry 120 oraz Maschio Gaspardo Corsa 320L - pierwszej cena jest na allegro(56000zł), drugiej niestety nigdzie nie znalazłem...

Czy użytkował ktoś jedną z nich?

Jak wypadają jakościowo w porównaniu do Polskich myśli technicznych?

Czy często ulegają awariom?

Może macie jakieś inne propozycje w podobnych cenach?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Edit

 

Do usunięcia

Edytowano przez Xeon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wioskowy    3

Pisze że ta prasa ma siatkę ale jakoś tam nie widać tego mechanizmu.Z prawej strony powinno być kółko na pasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Witam koledzy mam pytanko co do wyboru prasy jaką wybrać do ciągnika 80km , zastanawiam się nad nh br740a lub jd 578 ewentualnie vicon 1901 Proszę doradźcie jaką wybrać , w szczególności będzie prasowała słomę i może około 50-100 belek kiszonki oraz trochę siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

@SKORPION1 do kiszonki dobrze by było mieć rotor bo noże mogą mieć za duże zapotrzebowanie jak na 80KM. Kwestia jaki masz budżet i ile tej słomy.Jd 578 raczej odpada ze względu na większe zapotrzebowanie na wom i hydraulikę. Wymiana pasów to 5-6 tys. zł przy pasowych. Vicon 1901 ma 5 pasów (nowsz konstrukcja) a nh 740 a 6 pasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Budżet to tak do 58tyś , ciągnik to zetor 7341, a słomy do prasowania to swojej mam trochę , głównie myślę na zarobek. Rozmawiałem z gościem o tej jd 578 to powiedział , że 80km starczy ale najlepiej jak ktoś powie jak coś takiego sam użytkuje oraz z jakim ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Za mały masz ciągnik do jd 578, natomiast do pasówki może starczy. Powinieneś wiedzieć że w słomie bedzie ciągnik miał ciężej niż w sianokiszonce (bez noży).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Za mały masz ciągnik do jd 578, natomiast do pasówki może starczy. Powinieneś wiedzieć że w słomie bedzie ciągnik miał ciężej niż w sianokiszonce (bez noży).

Ciekawe teoria , a dlaczego tak uważasz?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

@mariuszd93 wiem to z własnej praktyki. W słomie potrzeba większej prędkości żeby sprawnie prasować, chyba że chcesz się wlec to i więcej paliwa spalisz. Przy prasowaniu sianokiszonki im mniejsza prędkość tym bardziej zbita bela a co za tym idzie lepsza kiszonka i mniej bel. Powiedzmy że prasujesz sianokiszonkę ciągnikiem z zapasem mocy szybko na tyle że prasa poradzi sobie z pokosem, a potem sprasuj dwa biegi wolniej belkę i napewno będzie różnica w zbiciu belki.

Moja teoria polega na tym że 80KM wystarczy dla prasy ale pozostałe konie (przeznaczone dla uciągu) nierozwinął dużej prędkości prasowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj