gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

nunu85    497
Napisano (edytowany)

Nie wiem jak te stałokomorowe Krone, ale mam zmienokomorową 10-16S (tę właśnie łańcuchowo prętową) i waży ona kosmicznie dużo, chyba ze 3 tony.

Także to rowiązaie łańcuchowo prętowe do lekkich raczej nie należy.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo112    0

Był dziś przejazdem dealer NH i mówił że jak prasa ma być pod sianokiszonkę, to nie ma co się pchać w pasówki, tylko brać prasę walcową dobrej firmy i ognia. W sumie patrząc się na dużych rolników w okolicy to każdy ma prasę walcową stało komorową do zbioru sianokiszonki. I tu pojawia się dylemat, powracamy do tematu pras walcowych, tylko w stronę jakiej firmy iść? patrząc się na opinie w Internecie chyba najbardziej interesuje mnie claas i mchale, idąc bardziej w stronę mchale. Czy są na forum użytkownicy pras rollant rc lub serii f5000?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Masz rację ... słuchaj się dealerów ... oni potrafią wcisnąc wszystko i do wszystkiego. Jak trafią na podatny grunt to i dużą kostkę Ci zaoferują jako idealne rozwiązanie do kiszonek

A jak już nasłuchasz się dealerów to porównaj ich słowa z pokazami rolniczymi i niezależnymi testami porównawczymi.

 

Ze swojej strony ... nigdy więcej walcówki. Sianokiszonka aby się dobrze zakiszała musi być pozbawiona powietrza w jak największym stopniu. Nie tylko przy krawędziach, nie tylko na samym brzegu ... OD SAMEGO ŚRODKA. Nie uzyskasz tego efektu w prasach stałokomorowych. Druga kwestia ... nie wiem czy prasowałeś czy nie prasą walcową, ale niezależnie od producenta za prasą zostaje całkiem pokaźna ilość cennego materiału, który przeleciał między walcami. Przesusz lekko lucernę i ... stracisz to co w niej najcenniejsze bo w balocie zostaną Ci conajwyżej łodygi, a listki będziesz miał pozbierać z pola odkurzaczem. Prasy Lely-Welger mają 4 szerokie pasy z minimalną przerwą między nimi. Oczywistym jest, że nie każda prasa pasowa nadaje się do sianokiszonek. Bezwzględne minimum to skrobaki na pasach, które zwykle nie są standardowym wyposażeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo112    0

Dlatego piszę na forum, żeby dowiedzieć się wszystkiego. Zdziwiła mnie jego postawa, bo oferował prasy NH łańcuchowe i pasowe, a do kiszonek by tego nie brał. Więc drążę temat dalej :) Muszę pooglądać prasy pasowe, bo z tego co mówisz są najlepsze. A Ty masz prasę Lely? Ojciec rozmawiał z rolnikiem, który kupił prasę łańcuchowo-walcową Kronę, bo 'jakoś nie ma przekonania do pras pasowych'. Wiem, ze prasy Lely i McHale to swoista czołówka, tylko zastanawiam się też nad stałą komorą z tych firm. I jakoś boję się że ciągnik 120KM nie będzie pracował efektywnie w pasówce, że będzie miał ciężko, ponieważ chcę robić belki na załączonych wszystkich nożach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

@pablo112 ... Nie mieliśmy wypasionej prasy walcowej tylko zaledwie polskiego Metal-Facha i cóz ja mogę powiedzieć. Awarii z nią nie było, ale ... jej praca pozostawiała naprawdę dużo do życzenia. Class Rolant robi bez porównania lepsze belki choć ...

Tej zimy zakupiony został Vicon RV1601. Bez rotora (niestety) i bez noży, ale wreszcie pasowy. Porównanie stopnia zgniotu jest takie, że ... podczas testu, który został wykonany wczoraj ta prasa 3 rozwalone baloty z Metal-Facha zmieściła w niecałe 1,5 balota z niej. Wiem, że prasowanie tej samej słomy drugi raz to raczej kiepskie porównanie, ale fakt jest taki, że zgniot o wiele, wiele lepszy.

Mieliśmy zdecydowanie chęc na Lely i takiej szukaliśmy, ale są to ogromne prasy i nbasza leciuchna choć 105 konna Kubota mogłaby mieć problemy totez została kupiona mniejsza i lżejsza prasa. Ty masz 120 koni i jeśli to są konie prawdziwe, a nie tylko papierowe to nie zamartwiałbym się tak na Twoim miejscu bo nawet z taką Lely-Welger i właczonymi 17 nożami powinieneś dać rade bez większego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo112    0

Muszę jeszcze podzwonić, popytać a najlepiej to pojeździć po rolnikach i porozmawiać, pooglądać baloty. Chyba lepszej metody nie ma. Dziękuje za dotychczasową pomoc, niemniej jednak proszę też innych o opinie na temat pras jakie posiadają, gdyż to rozjaśni mi wybór. Niby mam czas do listopada, ale wolę już się za tym rozglądać, żeby widzieć dane prasy przy pracy i w efekcie podjąć najlepszą decyzję.

Pozdrawiam, pablo112.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam forumowiczów,zastanawiam się nad kupnem pras famarol 1,8 Vd a metal fachem Z 589/2 parsa ma robić około 1000 bel rocznie sianokiszonki i słomy.Którą z nich polecacie łańcuchową czy pasową,liczę na opinnie użytkowników tych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

kolego NAPRAWDĘ przerabiałe POLSKA MYŚL TECHNICZNA i Poprostu była to masakra. . . Może źle trafiłem . . . W claasie też napewno można trafić na trefny egzemplarz ale po moich doświadczeniach wiem jedno... Katalog części zamiennych polskiej maszyny znam lepiej niż książeczkę do nabożeństwa . . . OPINIA KILKULETNIEGO UŻYTKOWNIA który chciał oszczędzić parę tysi kupując polska prese

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Ja też się obawiałem czy moc mojego ciągnika będzie wystarczająca tyle, że ja jestem w gorszej sytuacji bo dysponuje tylko 95 KM. Kupiłem 2 letnią Lely i jakoś mój NH daje sobie radę, nie mówiąc już o twoich 120 KM ;-)

 

Wysyłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2

 

 


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

zainteresowała mnie prasa unii model PP 1.2.Czy ktoś miał z nią do czynienia lub choćby oglądał? Jest to prasa stałokomorowa pasowo -walcowa.Czy warto się w takie coś pchać? No i ile może kosztować bo nigdzie nie mogę znależć. Miała by pracować na małym gospodarstwie-może trochę usług. Małych kostek już mi się nie chce w skwar dzwigać ;)

Dziękuje za wszelkie sugestie i podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aappaa    0

Nie polecm unii. nawet jak robisz 200 brl do roku to będziesz z nią miał kłopot. A po drugie widziałeś z bliska jak ona jest wykonana ?? jak by jakiś żul z pod sklepu ją składał :) lepiej kup 5 letnią uzywkę. Kombajny john deere po 30 lat mają i wiekszość łozysk w orginale a polskie ??? co rok to samo. moze to słabe porównanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam prasę Metal-Fach i nie narzekam wielu mówi że Sokółka jest nic nie warta ja osobiście mam inne zdanie. Jest u nas prawie od 4 lat i jedyną awarią było odgięcie się płaskownika na wale.

Ogólnie prasa jest godna polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

A ja jednak poprzestanę przy swoim zdaniu (podzielanym przez wielu innych forumowiczów), że polskie prasy są nic nie wartymi kiepskimi klonami bądź totalnie niedopracowanymi wymysłami Polskiej pseudogospodarki.

 

@DFAgroplus85 ... Piszesz, że Metal-Fach jest tak wspaniały ... a z czym go porównywałes? U nas też był MF od nowości, 6 sezonów i niby nie narzekaliśmy, ale i nigdy dobrego słowa o nim nie powiedzieliśmy. Pracował bo musiał. A jak pracował to zupełnie inna kwestia. 10 letnia zmiennokomorówka pasowa Vicona po pierwszych kilkudziesięciu balotach sianokiszonek udowodniła jak dalecy byliśmy od sensownej jakości. Nagle okazało się, że w balocie może się zmieścić 1,5 raza więcej. Nagle okazało się, że balot może trzymac kształt. Niestety nagle okazało się również, że siatki JUTA (kolejny polski, tani "twór)) są do d*py i trzeba poszukać czegoś mocniejszego bo nie wytrzymują sensownego zgniotu. Jedyne co o naszym egzemplarzu MFa mogę powiedzieć dobrego to to, że była bezawaryjna, ale z drugiej strony ... przez 5 lat zrobiła max. 5000 balotów więc o czym mowa jeśli swego czasu widziałem 5 letnią Welgerkę mającą na liczniku 60000 balotów i wyglądającą jak nówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

dzięki za podpowiedzi-czuję się trochę w kropce. Chciałem brać belarkę na ostatki z PROW-u. Niestety nie oglądałem belarki z unii ale być może masz racje ze niechlujnie zrobiona jest( mam rozsiewacz nawozu - po 2 latach rdza go bierze) Ale może ktoś ma pozytywne doświadczenia z polskimi prasami(nie planuje szaleć po polu-to może polska też wytrzyma i mocno zbije?) Posiadam zetora 7211 i proxime 90 km-będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1
Napisano (edytowany)

Jeśli chodzi o zgniot, to na pewno unia famarol, ale tylko walcowa (nie wiem jak jest w tej hybrydzie walcowo pasowej) dobrze zbije ci bele, tak jak chcesz. Ja taką mam, to jak ustawię zgniot za duży to nawet 95 km potrafi zadusić. Bele naprawdę są zbite. Jedynie przy w pełni walcowym modelu trochę się pomęczysz z suchą, krótką słomą. Poza tym u mnie mechanizm (konkretnie noż ) nie docina 1 sznurka (musiałem go trochę inaczej umiejscowić i narazie jakoś idzie). Prócz tego w zeszłym sezonie miałem problem z siatką, a konkretnie cały ów mechanizm nie chciał jej wciągać. Narazie go przeczyściłem i zredukowałem zbędne opory, jednak nie wiem czy to coś pomoże (siatki używam jednej z najlepszych, firmy TAMA "Ecobull"). Zobaczymy w tegorocznym sianie. Acha, jeszcze zauważyłem, że mechanizm od siatki dokładnie jej nie podaje na belę, a mianowicie, nie dociąga siatki do krawędzi beli, tak jak powinien. Dodam również, że mam prasę Unii Famarol z 2007 roku, a więc są to pierwsze egzemplarze. Od tamtej pory mogli coś zmienić, ale nie wiem, czy to zrobili ;) Centralne smarowanie też nie spełnia swej roli, niby oleju ubywa w zbiorniczku, ale łańcuchy i tak się grzeją. Tak więc, przed każdym wyjazdem w pole, smaruję je na wszelki wypadek ręcznie. Z inną prasą nie miałem do czynienia, więc narazie nie mam do czego jej porównywać. Jak dotąd są to jedynie jej usterki. Ogólnie w polu idzie bardzo dobrze i gdyby nie te usterki to dla mnie byłaby prawie idealną prasą, pozdrawiam

Edytowano przez lukasz56612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Heh ... i to jest właśnie ta Polska myśl techniczna. To nie działa od początku, inne od niedawna, to podgiąłem, inne zmieniłem, jeszcze inne czekam aż popsuje się dokumentnie. :-) Prawda jest jednak okrutna ... jeśli coś jakiś produkt tak naprawdę nigdy nie wykracza poza ramy testów i produktu czysto developerskiego nie ma szans na usunięcie wszystkich usterek. Każdy egzemplarz może być tak na prawdę zupełnie nową prasa o czym niejednokrotnie przekonują się użytkownicy polskiego sprzętu chcąc później kupić części.

 

W kwestii zgniotu kolego lukasz56612 skoro nie testowałeś innych pras naprawdę lepiej byś się nie wypowiadał. O ile zgniot na zewnętrznych 5-10 pras walcowych może być lepszy niż pras pasowych co wynika zwyczajnie z tego, że pas ma pewną sprężystość, a walce metalowe nie to jednak zgniot rdzenia i bliższych rdzeniowi warstw bezwzględnie i niezaprzeczalnie sa lepiej i mocniej sprasowane w prasach zmiennokomorowych. Masz swoją prasę, kochasz ją bo jest Twoja, ale ... testy, niezalezne testy można przeczytać, przyswoić sobie i przestać pisać głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1
Napisano (edytowany)

Kolego RafZielak,

może jest moja, ale za co mam ją kochać, za te usterki z którymi mam się męczyć? A co do bel to trochę porównania mam, po pierwsze poprzednio, gdy nie miałem prasy, zatrudniałem do tego sasiądów, a potem specjalną firmę usługową. Jeden sąsiad miał jakiś model Krone stałokomorowej (modelu nie pamiętam), inny Sipmę łańcuchową, a firma nową New Holland zmiennokomorową. A więc miałem styczność z belami tych pras i powiem ci, że rzeczywiście zmiennokomorowy New Holland robił najbardziej zbite bele. Dlatego też teraz, gdy mam walcową Unię Famarol, mówię ci, że robi ona naprawdę dobrze zbite bele (środek, wiadomo nie jest aż tak zbity, ale u mnie nie jest tak luźny, jak na przykład cała bela po Sipmie łańcuchowej). Po drugie, czytałem i przeglądałem różne testy pras w Top Agrar i innych czasopismach, z których to jednoznacznie wynikało, że niektóre modele pras stałokomorowych walcowych (wiadomo, nie polskich producentów, lecz zagranicznych) formują bele o dość mocno zbliżonej ogólnej gęstości co prasy zmiennokomorowe, a czasami nawet o większej gęstości (zalezy jaki model do jakiego modelu się porównywało). Nie pisz więc, że gadam głupoty i że prasy zmiennokomorowe formują bele o niewyobrażalnych gestościach, nieosiągalnych przez prasy stałomorowe, bo tak nie jest :) Wiadomo, polskie walcówki nie osiągną takich parametrów, ale zagraniczne na pewno. Faktem natomiast jest, że zmiennokomorowe nie potrzebują tyle mocy co walcowe stałokomorowe, aby dobrze zbić bele i osiągnąć przy tym wysoką ogólną gęstość beli, ale przecież nie to jest przedmiotem naszej dyskusji/rozważań.

 

Poza tym, z twojego postu wywnioskowałem, że miałeś do czynienia jedynie z polską prasą Metal-Fachu (nie wiem jaką, może łańcuchową? Jeśli się mylę to mnie popraw, a ja przepraszam :) ). Dlaczego więc skazujesz od razu inne prasy polskich firm i mówisz, że tak słabo zbijają? Co do mnie, staram się pomóc autorowi tematu w wyborze prasy i przekazuję moje spostrzeżenia. Staram się być w pełni obiektywny i wytykam zarówno jej słabe strony jak i dobre. Zapewniam cię, na pewno jej nie faworyzuję, gdyż jak sam możesz się domyślić, zaszła mi za skórę ...

Edytowano przez lukasz56612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Kolego lukasz56612 ale kolega RafZielak ma po stukroć rację ... Co prezentują Polskie prasy?? Nic!!! Mam styczność z sipmami, metal-fachami, warfarmami itp... i co ja widzę naćkane balotów jak diabli... Albo jak sąsiad się do mnie chwali że kawałek sprasował i miał ponad 20 balotów... Tylko dziwnym trafem u niego belka starcza na cały dzień a u mnie na 3 dni :D Mam porównanie bo sipmę ma mój wujek a znajomy metal-facha żadna nie dorównuje pasowej ... Ustawię zawór nawet nie na maxa a mam takie beleczki że niekiedy turem ciężko było raz że podnieść a dwa że się wbić ... I mam prasę która ma już swoje lata .... Kolego lukasz56612 też jak nie miałem prasy zatrudniałem a to ludzi a to firmę i co każdy kręcił kapcie bo po co ma sobie ciągnik przemęczać czy prase?? Proste porównie masy bo byłem kiedyś na wadze z belką pszennej suchej słomy belka o wymiarach 100x120 masa 180kg przy nie skręconym do końca zaworze bo poprostu szkoda mi było maszyny, przy czym przyjechał akurat znajomy po jakieś prasie która cykała belki 150x120 i jakie było jego zdumienie gdy ją położył na wadze :D bo wyskoczyło ledwo 140kg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Pamiętaj tylko, że prasy z Unii (famarolu) to całkowicie inny gatunek pras na licencji zachodniej firmy Greenland (późniejszy Vicon), która produkowała też pod marką Deutz-Fahr i coś jeszcze te prasy sobą reprezentują. Kumpel potrafił nią zadusić 100 konnego Pronara P5. Aczkolwiek lubią się często famarolowi przytrafiać niedoróbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1
Napisano (edytowany)

Właśnie, i o tym własnie mówię. Piszę cały czas o zgniocie prasy Unii Famarol (walcowej), a nie jakiś innych polskich samoróbek. Jak wiadomo ona jest na zagranicznej licencji, a wy, jako, że jest przez polską firmę produkowaną mówicie, że na pewno kapcie wiąże, choć nie mieliście z nią nigdy styczności. Co jak co, usterki i niedociągnięcia ma, czasami takie, których wogóle nie powinno być, ale tego, że słabo zwija bele nie można jej zarzucić. Poza tym warto też zwrócić uwagę, czym się ciąga taką prasę, bo na przykład C-360, czy jakiś inny ciągnik z mocą nawet ok 70 km jak ma zbić porządnie bele? Później jest napaćkane na polu bel jak niegdyś małych kostek, i potem sąsiedzi swą uwagę kierują wpierw i obwiniają tym samym za to prasę ...

 

Dodam również, że pierwsze egzemplarze pras Unii Famarol (te z 2007 roku), a właściwie jej wszystkie części były ściągane w całości z Niemiec, a w Polsce tylko składane (m.in. ja taką mam, i o jej zgniocie się wypowiadam). Dopiero później Unia rozpoczęła własną produkcję opartą na licencji Deutz-Fahr. Wiadomości te uważam za pewne, bo pochodzą od mechanika pracującego w tej firmie, z którym osobiście rozmawiałem.

Edytowano przez lukasz56612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

lukasz56612 prasowane miałem taką UF i nie powiem 4514 stękał strasznie z tą prasą, nie ukrywam że belki były znacznie lepsze jak kręcili ludzie sipmą czy nawet classem 46 który współpracował z mfem ponad 100KM ale i tak dużo tym belką brakuje do pras zmiennokomorowych.... U nas chodzą różne prasy i nawet jeden pracuje sipmą z mfem 100 KM a drugi ze 130KM i jak kapcie robili tak robią ... z resztą wujo pracuje sipmą z urususem 1224 i sam przyznał jak mu pomagałem ze słomą że ja wtedy zetorem 7211 i jd 550 zrobiłem belki któych nawet nie ma co porównywać z sipmą no i dodatkowo szybkość ... znacznie wyprzedzałem 1224....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Miałem okazje wozić bele słomy pszennej po sipmie 120x120 wilgotność około 12% ważyły po 200 kg

jako ciekawostkę dodam że owa sipma wyzionęła ducha przy tych balotach, łańcuchy i listwy się skończyły.

 

Osobiście jakbym mógł to bym kupił sobie jakąś pasowa prasę, ale niestety nasi urzędnicy z arimr doszli do wniosku że dla mnie taka maszyna będzie zbyt wydajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

witam dodam coś od siebie . W roku 2006 kupiłem prasę MF -sokółka wydawało się że lepszej prasy nie ma że jest wydajnośc i szereg innych zalet i tkwiłem w tym przekonaniu do zeszłego roku gdy zakupiłem NH BR 6090 CROPCATER to podczas pierwszego prasowania byłem w szoku jaka może byc różnica w prasowaniu .Po pierwsze nie ten zgniot (próba z inną prasą , nh zrobił 1 bela a sipma 2)kształt beli i spokój pracy a nie ciągłe oglądanie się czy sie nie zapchała czy siatka poszła .Może ten nh nie jest super zachodnią prasą bo są na pewno lepsze -ale lepsza jak te polskie prasy włącznie z famarolem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj