gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

corrado    401

I jak ona się sprawuje? Z tego co kojarzę to jest ona pasowa... Dobrze pamiętam? Jak to z tymi pasami jest tu u nas na okolicy nie bardzo kto ma pasową. Dlatego też nie mogę się zbyt wiele dowiedzie czegoś o pasach. Nie ukrywam że trochę się tych pasów obawiam. Jak na pasach dobija bele sianokiszonki ? Bo głównie na tym mi zależy, ponieważ trochę jej robię zarówno u siebie jak i na usługach.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

bele sa takie że trudno widły od tura wbić na 2 zęby tylko i zwijane na twardo od samego początku :) . chociaż można ustawić miękki rdzeń w sianokiszonce zwłaszcza bo ciężko rozwijać środek :blink: . a pasy wytrzymują więcej niż łańcuch czy walce tylko spinki czasem trzeba wymienić. no i przy zakupie zwracac uwagę na stan pasów . ludzie nadal kojarzą pasowe prasy ze starą polską z230 ale to inna zupełnie maszyna B)

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Długo taką spinkę się wymienia? Dużo przy tym roboty? Jakieś poważniejsze usterki w nich często występują?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

Nie robiłem tego nigdy na czas.... wymieniłem zresztą tylko 2 spinki. wymiana spinki zajmuje może z godzinę ale raczej krócej. Usterek żadnych nie miałem przez ubiegły sezon. zrobiłem ok 1000szt a prasa w momencie zakupu miała na koncie 9000szt

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel125d    2
Napisano (edytowany)

do ciągnika 90 koni polecam polską zwijkę warfama z 543 dobra prasa zarówno do słomy jak i do sianokiszonki tanie części łatwe naprawy duża siła zgniotu i o dziwo dość trwała ja użytkuje 5 sezon rocznie robię na usługach ok 3 tys bel słomy i ok 1 tys sianokiszonek wymieniłem plastikowe tulejki na podbieraczu naprawiałem rurki na których osadzone sa sprężyny nagarniające kilka łańcuchów w tym główne na bębnie koszt 2 tys do zachodniej 5 tys ale moja jak napisałem wyrobiła dla przeciętnego rolnika to dobry sprzęt polecam

Edytowano przez lukaczmarek
Błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Daniel masz 12 lat i piąty sezon użytkujesz prasę :blink: Jestem pod wrażeniem :lol:


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

Witam, na Twoim miejscu o ile juz nie kupiłeś wybrał bym Riviere Casalis 115. Słome przy grubych lusach kropne c385 na 3 szosowej, prasa sie nawet nie zadławi a kazdy balot idealny. Do tego swietnie zwija siano. Za te pieniadze nie ma lepszej prasy pozdrawiam!

Nie cytuj poprzedniego posta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel125d    2
Napisano (edytowany)

Może to smiesznie wygląda na forum zalogowała sie moja 12 letnia córka, a ja tylko pisze wypowiedzi niestety z komputerami nie wiele mam doczynienia.

 

Daniel masz 12 lat i piąty sezon użytkujesz prasę :blink: Jestem pod wrażeniem :lol:

 

 

 

moje zainteresowania to terz mechanika co myslisz o rosyjskiej konstrukcji belarus

Edytowano przez daniel125d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie miałem do czynienia za wiele. moc to one mają ale mi jakoś nie leżą główna wada jak dla mnie to hydraulika. Ale piszemy nie na temat bo to ma być o prasach... A Warfama niezła :) ale ja wolę zmiennokomorowe


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rechot1992    0

Witam. Drodzy koledzy mam w planach zakup prasy rolującej. Będzie pracowała na około 60 ha i przeznaczona do palenia w piecu, więc lepiej jak będzie mocno zbita od początku. Mam około 20 tysięcy na zakup prasy. Zastanawiałem się nad prasami New Holland, ale nie znam się za bardzo na prasach a to będzie pierwsza prasa rolująca w gospodarstwie. Jaka prasę wybrać. Stałokomorową czy zmiennakomorowa? Na pasach czy łańcuchach? Doradźcie coś. Pozdrawiam Rafał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

Jeżeli ma to być do słomy to tylko pasowa, i jezli mocno zbijac to zmienno komorowa ! Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Popieram że pasowa ale jeśli New Holand to 644 i 648 mają kiepsko rozwiązane mocowanie siłowników otwierających komorę bardzo często jest to pospawane 658 jest ok. Ja polecam vicon bo taką mam :)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rechot1992    0
Napisano (edytowany)

a czy do NH są dostępne części w Polsce czy będzie ciężko? a jakieś inne marki? a jaką dokładnie masz prasę kolego? łatwo o części do niej? bardzo się psuje?

Edytowano przez rechot1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W przypadku Krone, to polecam uważać z Agromixem, bo nie przestrzegają terminów zapisanych w umowach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Bzdura kolego Miecz nie masz pojęcia o czym piszesz :blink: . miałem walcową pase [claas rolland 44s] kilka lat a teraz mam pasową zmiennokomorową [vicon rv187] i nie ma porównania :D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rechot1992    0
Napisano (edytowany)

Na pewno prasa będzie zmiennokomorowa, bo jeszcze nie wiem jaki będzie wielki piec kupiony, a tak to zawsze będę mógł sobie wielkość wyregulować

Edytowano przez rechot1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

Jeśli bela ma być mocno zbita to tylko stałokomorowa walcowa. Nie zrobi ona takiej dużej beli jak zmiennokomorowa ale będzie lepiej dobita, bo pasy to mocno zbitych nie robią.

 

Kolego walcowej prasy to bym nie chciał za darmo, po pierwsze to takie nie dobitki robi a po drugie to środek się cały grzeje, dlatego wymieniłem walcowa na pasowa i robią już tak wszyscy rolnicy których znam.! po trzecie na pasach to balot jest dobity od samego początku a u walcowej przy końcu, i po 4 najważniejsze ciągnik sie 2x więcej meczy bo wszystko idzie przez sile :) pozdrawiam :)

p.s. Domyślam się ze masz walcówkę i każdy chwali co ma, ale spróbuj czegoś innego i porównaj i napewno się sam przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biznez404    2

Cały pic polega na tym że pasowa prasa ubija belę od samego środka i do tego masz regulację sprężyn jak je dobrze podciągniesz to ręki nie włożysz w belę :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

o co wam chodzi z ta reką, miałem walcówkę, mam pasówkę, znajomi maja walcówki typu MCHale, lely i powiem szczerze że waga bel jest bardzo podobna czy po pasówce czy po walcówce oczywiście mowa tu o belach z sianokiszonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzetor7011    3

Wszystkie są dobre dopóki się nie zepsują :unsure: . @ miecz nie podniecaj się tak ;) nie masz racji a zachowujesz się jakby ci co mają inne zdanie dopuścili się obrazy majestatu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jowisz753    0

Panowie przymierzam się do zakupu nowej prasy rolującej 120*120. W grę wchodzi walcowa z Metal-Fachu lub lańcuchowa Warfama. Rocznie do zrobienia byloby ok 600 beli slomy, 20 beli siana i 10 beli sianokiszonki. Przy slomie pracowalbym nią ciągnikiem 55KM, natomiast przy sianie i sianokiszonce ciągnikiem 120 KM. Co byloby lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj