gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

rurek86    0

jeszcze nie odebrałem, ale zaliczka juz poszła wiec prasa zarezerwowana, na podworku bedzie niebawem, a gdzie kupiłem to nie bede robil pseudoreklamy- ale powiem ze u najwiekszego dilera lely welgera w podlasiu, znający temat beda wiedzieli o jaka firme chodzi. RP 445 13 NOZY 125 netto na 17 nozach kosztowala duzo wiecej ale mi tyle nie potrzeba i tak sadze ze co drugi noz zaslepie , zreszta wyjdzie w pracy jakie rozwiazanie bedzie najlepsze. a ty

szczepan84 na ilu nozach wybrałes prase?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

A co sądzicie o RIVIERRE GREENLAND RV 156l godna polecenia ? Która lepasza rivierka czy jd 590? Proszę o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragunov96    24

ja mam NH BR6090 po pierwszym sezonie wszystko gra tylko troszke głośna bo łańcuchowa ale polecam ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki o to problem poszukuję belarki używanej, która będzie mi służyła do belowania słomy i siana żadne sianokiszonki czy kiszonki nie wchodzą w grę i tu pojawia się problem gdyż będzie to moja pierwsza prasa rolująca i jestem kompletnie zielony w tym temacie i tu pytanie do was jaką prasę wybrać pasową walcową łańcuchową czy mieszaną stało- czy zmiennokomorową. Najbardziej chodzi mi o to żeby belki były dobrze zbite.

Dodam że dysponuję ciągnikiem o mocy 75km jak na razie i w założeniu to on ma pracować z belarką. Jestem otwarty na komentarze propozycje i porady bo nie chcę wpakować się w sprzęt który nie będzie spełniał moich oczekiwań. Na razie mam na ten cel 10 tyś.

 

 

A może ktoś z kolegów ma jakąś belarkę na sprzedaż.

Edytowano przez blondynek2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Sami byliśmy w takim dylemacie, bo w lubelskim wyboru nie wiadomo jakiego to nie ma za takie pieniądze. U mnie wybór padł na krone 155 (wąski podbieracz, jeden sznurek, ale za to na szerokich gumach 50cm), a raczej nie wybór tylko taka się trafiła. Z tego co dalej przeglądam ogłoszenia to nic wiele lepszego się nie pojawia w tych pieniądzach (11 tyś z transportem). Z opinii często polecane są jd 550 (pasowa zmiennokomorowa), ale w lubelskim to chyba trzeba dać za nią pod 15 tyś żeby to w miarę wyglądało i pracowało przede wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie kolego tak jak mówisz a w moich stronach najtańszą znalazłem jak do tej pory za 13500 pln plus transport także szału nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Panowie każdy kto planuje robić sianokiszonkę w dzisiejszych czasach powinien kupować prasę z rotorem i nożami docinającymi choćby najmniejszą liczbą np. 11noży, z doświadczenia własnego na prasie Sipma 590/1 1 wałek jadę z nożami mam 10balotów rządek obok bez noży to ledwie weszło na 11 jak ważę na paszowozie to z nożami mają 600-700kg a bez noży w tym samym czasie robione 500-570kg największa różnica na pracy z nożami a bez jest na stałokomorowych prasach i z dużą ilością noży, zadawanie widłami paszy bez noży z balota dobrze ubitego to męczarnia zadawanie balota lepiej ubitego z tej samej prasy z 11 nożami to bajka naprawdę kto miał raz doczynienia z posiekanym balotem nie weźmie usługi bez sieczkarki, w prasie zmienno komorowej Welger 23noże różnica z nożami to 14% cięższy balot o tej samej średnicy od bez noży, krone zmienno komorowa na 17 nożach to 10%różnicy średnio na stałokomorowej to 15% średnio dane top technika z Top agrar test6pras zwijających, jeżeli prasa i jeżeli do sianokiszonki to tylko z docinaczem, w paszowozie to jeszcze bez docinacza się zmęczy jakoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Wydanie I 2005R testy Top Agrar. zaznaczam w prasie zmiennokomorowej jak mamy 10% różnicy w zgniocie z nożami a bez noży jest tam balot od najmniejszej średnicy formowany a w stałokomorowych powstaje w środku tzw. gwiazda i jak się włączy noże to dużo mniejsza jest ta gwiazda i da się radę dużo więcej ubić i jak mam noże to balot na brzegach jest równo ładnie ułożony do pełna na ful a jak wyłączę to są takie pofalowania i nie jest taki nabity różnica w stałokomorowej jest ogromna

 

jak nie znajdziecie skana nie wrzucę dajcie adres na gg moje to wyślę kopię. jest tam Krone VARIO PACK 1800MC, Vicon RV1901, Class Variant 280rc, Welger rp 520, NH BR750 John deere 592

Edytowano przez krzysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Krzysiu-piszesz tak jakby zwykłą stałokomorową nie dało się w dzisiejszych czasach porządnej beli zrobić... :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Wiesz dzisiejsze czasy są trochę inne niż dawniej, C330 też już coraz mniej jeździ po polach dawniej Sipma Clasic to szczyt marzeń nie wspomnę o Farmie ale niestety balot 120x120 gwiazda w środku stopień zgniotu cieniutki! jakiś fajny postęp do przodu prasy z docinaczem 11-23noże wiadome o kiszonki chodzi przy stałokomorówce porządna sieczkarnia to 20%mniej balotów, jakiś postęp choćby w Sipmie to 120x130 uchylna komora nawet balot 120x138 czy 140 i 11noży znowu mniej balotów mniej wożenia lepsze zadawanie. Postęp i wymuszenie dużych wydajności prasy zmiennokomorowe z zasady dużo więcej materiału w balocie tej samej średnicy co stałokomorówka i postęp 26noży docinających, wiadome wzrost średnicy balota.

 

Sam mam 590/1 i 120x130 z 11nożami robię u siebie 700balotów sianokiszonki i 600-800balotów słomy +usługowo słoma i kiszonka do 1000bali rocznie życie mnie zmusiło do bardzo dużej zmiany wydajności prasy i dużo lepszego posiekania wymiana na zmiennokomorową 120do 160cm balot 23noże duży rotor.

 

Niestety dziś da się zbadać jaką kiszonkę zrobiliśmy i są różnice w jakości są na to laboratoria i wyniki słabiej ubity balot też zakiśnie tylko jaka wyjdzie analiza składu a jaka wyjdzie z ładnie posiekanej mega ubitej balki z aplikowaniem konserwantów lub bez?

 

PS. Doradzam ludziom co mają zamiar kupić lub wymienić a nie ganię tym co mają jak mają niech robią jak się da najlepiej.

Edytowano przez krzysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Jak to nie problem tez bym prosił Krzysiek o wysłanie tego skanu. klejnus@tlen.pl Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Renault? U nas w okolicy nie spotykana wogóle... Właśnie jak ona się sprawuje? Ma ktoś taką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
therider    7

A co sądzicie o nowej prasie Mascar Tuareg 125 ma kuszącą cenę ale nie wiem jak z awaryjnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fidzi    6

Bez problemu ja użytkuje podobną prasę 644 ciągnikiem Zetor 7211 i nie ma żadnego problemu jak i przy słomie taki przy kiszonce, Śmiało da rade twój MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

koledzy co powiecie na temat takiej prasy jak na obrazku niżej

 

http://images47.foto...df084f7f5mc.jpg

 

http://images50.foto...92e50fdddmc.jpg

 

 

i jak myślicie ile KM powinien mieć do niej ciągnik tylko do prasowania słomy i suchego siana nic więcej nie wchodzi w rachubę

 

Mam taką prasę, i powiem że nie widziałem bardziej prostrzej prasy. Da się nią zwinąć wszystko, i można ustawic nawet mocny zgniot. Ma bardzo dużą wydajność, wiele nowych pras chowa się do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6420jd    0

Która prasa będzie lepsza wg Was krone comprima 125 xc czy john deere 623 multicrop ?? Rocznie bel będzie robiła ok 2tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj