gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lewy85    1

mam narazie ok 35 h pola i ok 8h łąk, do tej pory słome i sianko prasowałem w małą kostke zwykła sipmą kostkującą, ale w tym roku myslałem ze sie za** be, powiedziałem ze dosc tego i od sierpnia szukam porządnej prasy rolującej, w najbliższym czzasie palnuje znacznie powiekszyc powierzchnie upraw i juz teraz szukam konkretnej prasy rolującej takiej zebym nie musiał jej zmieniac za kilka lat. produkcje sianokiszonki planuje rozpocząć od tego roku do tego celu inteesuje mnie tylko i wyłącznie prasa z rotorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielony    0
co sadzicie o prasie JD 550 pasowej ????

mam takie samo pytanie... czy ktos moze cos powiedziec na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ja uważa ze Welger Rp 200 jest super tylko taki z nozami, siatką i szerkim pobierakem

nie ma szczególnych wymagań jak inne 80KM w zupełności wystarczy pozdrawiam


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No ja z opinii użytkowników pras John Deere słyszałem że te nowe to trochę się sypią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

dużo firm robi naprawde dobre prasy i zależy do czego potrzebna taka prasa jest np. fajna jest Vicon 1901 OC zmienokomorowa i prasy tej firmy, oraz prasy Krone naprawde dopracowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

wiadomo każdy chwali swoje ale ja się podpisuje pod postem Turbiny. Musi dobrze zwijać, ładnie owijać i być bezawaryjna...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

według mnie najlepsza to jest Claasa ale sam posiadam sipme i nie moge złego słowa na nią powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
Najlepszą pasą do bel myśle że jest Krone i Sipma

Zgadzam się..Sipma wcale nie jest taka zła jak niektórzy mówią.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Tylko, że wiecie jak to jest. Sipma o ile sie nie myle produkowana jest na czyjejś licencji. Nie można powiedziec, że jakaś marka jest najlepsza bo zdarzają się prasy wadliwe np. JD, czy Krone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robcio3dz    0

Sipmy te czerwone starsze były chyba lepsze niz zielone duzo uzydkowników tak mowi a moim zdaniem naj lepsza jest KRONE i JOHN DEERE.


URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

To znaczy, że możesz sobie regulować rozmiar balota. Czyli chodzi tu o prasy pasowe


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
To znaczy, że możesz sobie regulować rozmiar balota. Czyli chodzi tu o prasy pasowe

 

Nie tylko pasowe bo np. Krone robi łańcuchowe zmienno-komorowe prasy :D

Zgadzam się..Sipma wcale nie jest taka zła jak niektórzy mówią.

 

A ja się nie zgadzam. Te pierwsze czerwone były w miarę ok (sam miałem), natomiast te nowe juz z zielonych to lipa jak..... :D

Kilku moich znajomych (i nie tylko) ma takie i wszyscy narzekają, według maszyn zachodnich to Sipma to bardzo słaba maszyna pod wieloma względami:

- mała wysokość podnoszenia podbieraka

- słabe materiały, łącznie z łożyskami, palcami od podbieraka, wałami no i co najlepiej się wyciąga....łańcuchami.

 

Nie jest to tylko moja opinia, a opinia użytkowników, u których już w pierwszym sezonie działy się przeróżne rzeczy z tymi maszynami.

Może w słomie to wytrzymuje, ale jak pójdzie z dobrym ciągnikiem w sianokiszonkę to już nie bardzo :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
Nie tylko pasowe bo np. Krone robi łańcuchowe zmienno-komorowe prasy :D

A ja się nie zgadzam. Te pierwsze czerwone były w miarę ok

wujek ma właśnie tą czerwoną..taka sama jak twoja robert i nie narzeka. :D


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

ja mam czerwoną sipmę z 95 roku z wąskim podbierakiem i na awaryjność nie nażekam. od czasu do czasu tylko jakieś łożysko na łańcuchu wymienię i dalej bele robi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@robertbara a Ty w swojej masz rotor z nożami???jak tak to używasz noży???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj