gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

szczewko    33

Chciałbym się poradzić w sprawie prasy.Chcemy kupic prase do sianokiszonki glownie,jakies 200 sztuk rocznie wiec niewiele moze kiedys troche slomy. I teraz mam dylemat czy na taka ilosc kupowac JD 864 nowa ktorej mi szkoda na taka ilosc balotow bo to dosc duza prasa i ekonomicznie rzecz biorac to nie bardzo sie kalkuluje, czy kupic urzywana pasowke np 550. Rożnica polaga na tym ze urzywna pasowke kupie za 20 tys zeby byla w przyzwoitym stanie a za nowa 864 zaplace jakies 40 tys po zwrocie. W sumie jak kupie nowa to na takim areale to kilkanascie lat spokojnie posłuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko przy takiej ilości bel to nowa częściej będzie się psuła z powodu rdzy i zastojenia niż od pracy więc bym sobie nową darował, używana jak dobrze wybierzesz też przy takiej ilości nie powinna sprawiać problemów, a 20 tys różnicy pomiędzy nową a używana to też nie mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

JD 590 jak już :) fajna prasa szeroki wachlarz możliwości pod względem śr balota oraz nie wiele droższa od 550

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziubas    0

Moim zdaniem najlepsze zwijki to krone i sipma.Mam krone zrobiła 6000 balotów i jedyna awaria to łozysko za 60zł.POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taszarek    0

Ale na pasowa trzeba bardziej uważac ponieważ można pociąć pasy rotorem przy podnoszeniu klapy, nie można jeździć z belką w środku bez włoczonego wom, a z tym ze balot jest zbijany od środka to też nie zawsze jest dobre ponieważ gdy się robi kiszonkię to jest wtedy mokra trawa zabardzo zbita i bez paszowozu ani rusz ale znów na siano czy słome to polecam ale suche :blink:

Jak potniesz pasy rotorem to jesteś mistrz pomyśl gdzie są pasy a gdzie noże,ja mam łąki 30 km od domu i raz jak na przyczepach brakło miejsca to przywiozłem bele do domu w belarce JD550 i nic się jej nie stało,

Jak jest trawa dobrze zbita to się nie psuje,poza tym masz regulacje stopnia zgniotu na zaworze w belarce przynajmniej u mnie tak jest,ja mam baloty zbite konkret i paszowozu nie mam tnę je wycinarką,kiedyś rąbałem je siekierą 5 minut i belka przerąbana i potem to lekko widłami,więc jak nie miałeś do czynienia z pasową to o niej nie pisz,według mnie to najlepsze prasy,stanowczo odradzam sipme bo to dziadostwo,oraz inne stałokomorowe które lipnie zbijają i mają niską wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwedo5    0

Chcialbym sie zapytac was, bo nie mialem wczesniej stycznosci z prasami z rotorem i nozami. Czy ktos tnie slome nozami czy rotor wystarczajaca rozdrobni slome??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

Witam mam zamiar kupic prasę rolującą nową

mam jakieś 65-70tyś na nią złożone do agencji

myślałem o metal fachu z rotorem ale teraz myślę też o unia famarol pasowa

jaką wybrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwedo5    0

A zamierzasz slome ciac czy tylko zielonke?? zamierzasz prasowac Agrofarmem?? tez mam takiego samego (100KM) i tez mysle nad zakupem prasy z nozami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

chyba nie będę cioc

tak do agrofarma 100 będę miał jeszcze aproplusa gs 320 ale on raczej będzie za słaby choc nie wiem zapewne wypróbuję bo jest oszczędny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Chcialbym sie zapytac was, bo nie mialem wczesniej stycznosci z prasami z rotorem i nozami. Czy ktos tnie slome nozami czy rotor wystarczajaca rozdrobni slome??

Na jakie cele Ci ta słoma? Jeśli do ścielenia to cięcie bez sensu by było. Rotor zwiększy masę beli , bo bardziej będzie zbita belka, przy czym ciągnik będzie bardziej obciążony, chyba ze masz spory zapas mocy to możesz go używać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

ogólnie chodzi mi o dobrą siano-kiszonkę

ale siano słomę również będzie się prasowac bo nikt już nie chce kostki dzwigac podobnie pasówka jest lepsza nisz walcowa nie miałem jeszcze do czynienia z prasami rolującymi

co myślicie o tym http://otomoto.pl/kuhn-przetrzasaczo-zgrabiarka-haybob-300-kuhn-A36401.html jak to się sprawuje

Edytowano przez szczepan84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwedo5    0

Na jakie cele Ci ta słoma? Jeśli do ścielenia to cięcie bez sensu by było. Rotor zwiększy masę beli , bo bardziej będzie zbita belka, przy czym ciągnik będzie bardziej obciążony, chyba ze masz spory zapas mocy to możesz go używać;)

Chodzi mi o ciecie slomy w bele i scielenie nimi kurnik. to mowisz ze ciecie slomy nozami sie nie sprawdza?? tylko trawe sie tnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ciężko mi powiedzieć, ale nie wydaje mi się żeby słoma do ścielenia potrzebowała dodatkowego rozdrobnienia, musisz sprawdzić jak to u Ciebie będzie;) a ciac to mozesz co chcesz, ale też zależy jaki masz ciagnik bo rotor troche mocy potrzebuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwedo5    0

Mam agrofarma (100KM) mam nadzieje ze sobie poradzi, a jak nie to mam jeszcze zetora 115KM. A ty posiadasz prase z nozami?? bela nie bedzie sie rozwalac jak sie slome potnie??

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwedo5    0

Zauwazylem ze nikt na forum nie prasowal nigdy slomy z nozami w siatke :( kazdy cial trawe ale slomy juz nikt. Nie mam kogo sie doradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Ja w zeszłym roku zażyczyłem sobie słomę pociętą przez rotor i owiniętą siatką(sąsiad mi prasował claas-em ze wszystkimi nożami). Słoma żytnia i pszenżyto i powiem tak ch...wo się to roznosi :D ale krówki nie wygarniają jej od razu do kanału kanału, lepsza chłonność i mniejsze zużycie o ok.25%. Poza tym pryzma z obornikiem mnie się nie rozjeżdża ( a na niepociętej słomie żytniej to był koszmar) i lepiej się rozrzuca obornik. W tym roku też będę tak zbierał całą słomę.:)


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwedo5    0

A ta prasa claas jest walcowa czy pasowa?? bo chyba przez pasowa moze ta pocieta sloma przelatywac. Ilu konnym ciagnikiem prasowal??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Nie będzie przelatywała, jedynie minimalnie. Każda prasa i tak ma inne zapotrzebowanie mocy więc nie ma co się tym wzorować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwedo5    0

Ja wlasnie chcialbym kupic jakas prase claasa lub krone. Tylko nie wiem czy pasowa, walcowa czy lancuchowa?? bede prasowal 100km ciagnikiem deutz fahr i chce dobrac prase aby radzil sobie z nia ten ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Krone RoundPack 1250 po I sezonie ją chwale, jest w full opcji..Ciągam ją Forterrą 11441. Bez zadyszki. Tata w kolei słomę prasował 80-konnym też bez problemu, ale już przy trawie myślę że by miał ciężko. Bele wychodzą takie jak się postarasz jak się schematycznie jeździ, to są ładne kształtne...z załączonymi nożami jak byś nie jechał to i tak się masa rozłoży elegancko. Co do zgniotu to im szybciej jeździsz tym jest mniejszy,proste, lepszy od sipmy;) Osobiście przy większych zasobach finanasowych wzioł bym Claasa Rollanda 350 z powodu tych ruchomych walców wewnątrz komory. Stwierdzam że Claas i Krone to najlepsi producenci w tej dziedzinie, dodam też że wszystko jest rzeczą uznania i zasobów portfela(niestety);D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwedo5    0

Mam do kupienia prase orkel 1250. Dobre sa te prasy?? czytalem na forum ze maja duze zapotrzebowanie mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie ;) Wraz z ojcem chcemy zakupić prasę rolującą, ale jest dylemat-jaką? Krone czy jd...claas czy vicon, a może welger. Chodzi oczywiście o prasę prostą (bez komputera) ale która sprawdzi się pod względem jakości bel jakie robi ale tekze pod względem jakości swojego materiału. Do czynienia miałem z Krone i claasem, elegencko pracują obie prasy, może ktoś posiada john deere 864?? chciałbym sie dowiedzieć coś na temat tej prasy. A co najważniejsze interesują mnie ceny takich pras. Ja jestem za tym żeby wziąć john deere, dlatego że większość maszyn mamy od przestawiciela co sprzedaje właśnie john deere. Od tego samego pana wzięliśmy john deera 6330p, joskin rozrzutnik więc chchiałbym wziąć też i prase, bo mysle ,że warto już handlować z jednym gościem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak chcesz prasę bez komputera to albo sipma classic albo jakakolwiek używana powyżej 5 lat.. albo nie ogarniam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekp    0

a co myslicie o prasach feraboli? jest ktoś użytkownikiem prasy tej marki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj