gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

http://allegro.pl/prasa-rolujaca-zmiennokomorowa-hesston-5630-i1397141322.html a co myślicie o takiej prasy mam na oku taka w bardzo dobrym stanie

 

stała taka prasa u handlarza gdzie ja kupowałem ;) myśle że za dobre pieniądze, ale musisz zwrócić szczególną uwage na stan pasów, bo koszt takiego nie jest niski, np do mojego varianta jak sie pytałem to ok kilka tysięcy . Zwróć też uwagę na stan tryb... czasem tansza nie oznacza gorsza. Z zewnątrz wygląda super ale liczy sie wnętrze ;) z tego co wiem na jej temat to to, że ładne dosyć kulki robi, ale jak mówiłem- zwróć uwage na stan pasów przy kupnie ;d Pozdrawiam .

 

mam poważny dylemat mam do wydania od 8 tyś do 15 tys jaką prasę zmiennokomorową HESSTON 5630 NEW HOLLAND 841 John Deere 545 chodzi mi żeby dobrze robiła siano kiszonkę i do słomy żeby mógł w niej pracować ursus C 360 która będzie lepsza czy pasowa czy łańcuchowa

 

która bedzie lepsza?? hmm... wydaje mi sie że c 360 bedzie miała lżej z łąńcuchową, ale nie dam sobie uciąć ręki bo nie miałem takiej, ale jak raz zapiąłem pod variant mojego perkinsa to miał co robić ;d ;d ale da rade napewno z taką i taką xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rychu86    0

Witam. Jak myślicie czy zetor 7211 da rade z krone 130 z rotorem ale bez noży, głównie w słomie i sianie by robił. sianokiszonki nie robie. z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Spokojnie da sobie radę.

Edytowano przez wertus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rychu86    0

no mam nadzieje, bo jak przeglądam to większość pisze ze minimum 80 KM do rotora, ale to chyba tylko w kiszonce tyle jest potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Bo tyle też potrzeba, ale prasy Krone o wiele mniej mocy potrzebują.

Edytowano przez wertus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

do rotora z nozami bez nozy taka prasa ma podobne zapotrzebowanie mocy jak zwykła sipma. takze 7211 powinien byc oki bedzie miał co robic ale da rade.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak myślicie czy zetor 7211 da rade z krone 130 z rotorem ale bez noży, głównie w słomie i sianie by robił. sianokiszonki nie robie. z góry dzięki za pomoc.

 

pewnie że tak ;p u nas taki jeden ma krone i pierwszy sezon robił c 380 , wiadomo nie zapierd*lał ale szedł . teraz ma lamborghini r6 110 to daje czadu. ale Twój zetorek spokojnie da rade, ale wiadomo nie bedzie tak dopierniczał jak mocniejszy, dobry ciągnik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Nie jest prawdą że są mniej skomplikowane, po prostu pasy zastąpiono łańcuchami z rolkami i belkami. Pasy są trwalsze od łańcucha przez co można stwierdzić że są mniej awaryjne, o hałasie już nie wspomnę :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

mozna tak powiedziec o zminnokomorowych łancuchowych lub pasowych ale wiekszosc łancuchowych to sałokomorówki a to całkiem inna prasa.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hawkblizyce    0

Witam. Zakładałem już nowy temat ale bezskutecznie. Mam pytanie - Czy da się przełożyć szeroki podbieracz z prasy jd 550 (np.) do jd 545. 550 jest wg. mnie za wysoka i w pełni jej nie wykorzystam (wiadomo że nie będę robił beli 120x170 LTZ 55) a 545 byłaby idealna tylko że z szerokim podbieraczem. Proszę was o opinie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

A co myślicie o New Holland BR6090? Z rotorem i nożami Belarus 952(90km) da rade z nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

z nozami cenko ale bedzie chodził na pełnym obciazeniu


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

Witam. Zakładałem już nowy temat ale bezskutecznie. Mam pytanie - Czy da się przełożyć szeroki podbieracz z prasy jd 550 (np.) do jd 545. 550 jest wg. mnie za wysoka i w pełni jej nie wykorzystam (wiadomo że nie będę robił beli 120x170 LTZ 55) a 545 byłaby idealna tylko że z szerokim podbieraczem. Proszę was o opinie na ten temat

 

A nie lepiej założyć koła zgarniające po obu stronach podbieracza? Moja 550 ma podbieracz 1,8m i po bokach za podbieraczem są ślimaki zsuwające napływające masę, nie wiem czy 1,4m ma te ślimaki jeśli nie to będziesz musiał zamontować je i ich napęd, poza tym samo kupno podbieracza to już będzie koszt, który przewyższy wartość kół zgarniających. Do tego czas i dużo pracy... Wg mnie szkoda czasu lepiej rozważyć drug opcję ;)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Myślę że się przemęczy trochę w tej sianokiszonce a to nie wiele. Najwyżej trochę wolniej będzie się jeździło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

A do ciągnika 90-95km na 20ha siana i trochę słomy jaki typ prasy wybrać najlepiej?

Łańcuchowa,walcowa,pasowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

może być łańcuchowa bo na tym areale to zapomnisz o jakiejkolwiek wymianie łańcucha głównego. Pasowa też może być, kwestia funduszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filino    0

Decyzja podjęta kupuję nową Krone Round Pack 1250 MC full opcja za 107tys.zł brutto. Jakiś filmik będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

troszke potaniały bo i euro słabsze. ja jak kupowałem case to za taka krone chcieli 120 nett. czy oby napewno podałes cenne brutto ? bo to az nie wiarygodne ! zeby była o tyle tansza

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

@biały2005- obecnie te Krone tak kosztują. Koledze wystawili ofertę pod PROW na 110 tys brutto za RP1250MC. Tak to jest z tym kursem, jak ja się decydowałem na Case IH za Krone RP również powiedzieli mi 120tys. netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

przy tej cenie pewnie bym wzioł krone :) ale to kosmiczna róznica wtedy była i patrzac na teraznijsza cene to tez dziwne to wszystko :( jest 35tys netto tansza !!!!!!!!!!! a to koło 30%


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj