gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

tomi382    99

pasowe są nie praktyczne i awaryjne. Muszą być albo walce albo łańcuch. a podbierak minimum 180cm. trochę się naprasowałem i wiem co pisze :):):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

@tomi382 świetny argument! :P ty chyba nie wiesz co to prasa pasowa, odpowiedz mi na jedno pytanie jaka pasówka zwijałeś, że jest aż tak nie praktyczna i awaryjna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Tomi382 @ życze dalszych sukcesów w prasowaniu. Jeżeli jesteś tak doświadczony, to nie rozumiem .... A z resztą, nie będę się z tobą kłucił, bo uważasz się za doświadczonego. Tylko jedno, wstaw fotki tej twojej wspaniałej prasy pasowej, albo łańcuchowej, i napisz jeszcze jaki masz rzeczywisty przerób ( czyli ile zrobisz bel i o jakiej masie w czasie jednej godziny ) I oczewiście z jaką prędkością jeździsz ciągnikiem, a po drugie jak zaczynasz coś pisać to podaj choć porządne argumenty, i je uzasadnij :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

@tomi382 po przeczytaniu twojego postu aż musiałem się zalogować i napisać to Niemasz pojęcia o prasach pasowych więc się onich nie wypowiadaj!, nie wypowiadaj sie w ten sposub że pasowe są nie praktyczne i awaryjne podaj argumenty pszykłady itp.dlaczego co ijak jest nie tak.Nie wprowadzaj innych użytkowników wbład co maja zamiar kupic pasówke.pewnie miales jakąś wadliwa isie psuła aże niepraktyczna to już tego nierozumiem oco kaman :P .DO slomy i siana na 1 miejscu stawiam pasowke na 2 łancuchuwke .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Może @tomi382 chodziło o pasowe stałokomorowe a w życiu nie spotkał pasowej zmiennokomorowej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11

Ależ na tych prasach jest gorąco :) A ja mam NH BR 560 A ,łańcuchowa ,stało komorowa,podbierak 2m i jestem zadowolony.Ale nie mam obiektywnego porównania bo w okolicy jest tylko jedna Sokółka i jedna Warfama ale z przyzwoitości nie będę porównywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

ja mam metal-fach walcowa robie nia wszystko siano, sianokiszonkie i slome i nie mam z nia zadnych problemow

ma szerokie ogumieie co jest wielkim plusem na podmoklym terenie ma szeroki podbieracz owijanie siadka i sznurkiem.

bardzo prosta i latwa w obsludze.

jak dla mnie jest to dobra prasa za nie az tak duze pieniadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Hmm, praska super, ale ja w tych pieniądzach rozglądnoł bym się za Claas-em Variant-em 180 z siatką, rotor z nożami, nawet w tych pieniądzach byś mógł znaleźć. Teraz wszystko zalerzy jakiego masz konia. Bo jak 75 - 85 to stawiaj na JD , ale jak 100 to z claas-em da rade B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

jak dla mnie to miałem simpe pasówkę simpe łańcuchową teraz mam od roku classa varianta 280 w zeszłym roku zrobiłem nią około 500 ha bez awarii praktycznie słoma siano sianokiszonka przy sianokiszące nio nie powiem ale wiekszy zapas mocy jest potrzebny ale 135 km na górzystym terenie daje radę. Szczeże jestem zadowolony z niej co do walcowych to się nie wypowiem nie miałem styczności.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look9023    0
kolego LUKASZ345!!! nie kupuj Riviery pasowej, wąski (bardzo wąski) podbieracz i GŁADKIE pasy= porażka. ktoś wciśnie Ci to a Ty będziesz kur... później. Nie wyobrażasz sobie ilu mam klientów, którzy chcą sie zamienić póżniej na JOHN DEERE za dopłatą. Nie słuchaj sie jeśli ktoś Ci powie,że to dobra prasa. jeden wielki bubel. Ja przywożę tylko JOHN DEERE 540,545,550,570,580,590 Claas 44,46,66, Krone 120,125,130, 8-16,10-16, Welger rp12, New Holland 841,835. Tylko te, bo te się sprzedaja, a nie takie wynalazki jak Hesstony, Riviery, MF i inne dziwne.

Jeśli nie masz za daleko to zapraszam do mnie. Za 18 tys. masz u mnie ładną, zadbaną JD550 na szerokim podbieraczu, owijanie na 2 sznurki. mogę Ci to zawieżć nawet do domu. Jak sobie VAT odliczysz od mojej ceny to Cie wyjdzie tyle co Riviera, a masz dobry sprzęt. (mieszkam w kujawsko-pomorskim)

Kupujecie prasy? Nie słuchajcie handlarzy, którzy wciskają Hesstony, Riviery itp. to są buble.

Podaj mi swój nr., i lokalizację na wszelki wypadek, jeśli będę chciał kiedyś kupić od ciebie jakąś prasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Dam ci bardzo dobrą rade szukaj prasy walcowej z niskim podbierakiem!! To co dałeś do niej link to ma wysoki podbierak i jak masz drobną trawe to ją tylko do przodu podrzuca- ale i na to jest sposób ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

ja polecam Claasa np model 44, albo odpowiednik tego modelu Aroballe 1212 (dokładnie to samo, różnica tylko kolorze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dam ci bardzo dobrą rade szukaj prasy walcowej z niskim podbierakiem!! To co dałeś do niej link to ma wysoki podbierak i jak masz drobną trawe to ją tylko do przodu podrzuca- ale i na to jest sposób :D

A zdradzisz mi jaki to sposób, chyba że to tajemnica ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
ja polecam Claasa np model 44, albo odpowiednik tego modelu Aroballe 1212 (dokładnie to samo, różnica tylko kolorze)

Ten model claasa ma też wysoki podbierak -wiem bo sam mam ;) i wiem jak się sprawuje. A ten sposób to nie żadna tajemnica poprtostu nad podbierakiem robisz taką blache (w galeriI poszukaj sobie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

tego wcale nie trzeba robić, taka blacha powinna i przeważnie znajduje sie na wyposażeniu maszyny, Po prostu jak będziesz gdzieś kupował lub oglądał to zapytaj czy posiada taką blachę zakładana na podbierak, W 60% każdy sprzedający ją ma na placu ale nie bardzo się orientuje do czego ona służy i gdzie się ją montuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16
pasowe są nie praktyczne i awaryjne. Muszą być albo walce albo łańcuch. a podbierak minimum 180cm. trochę się naprasowałem i wiem co pisze

 

Po prostu jak to przeczytałem to o mały włos nie padłem ze śmiechu :) ... tomi najpierw napisz jaką tą pasówką prasowałeś bo może starą zdezelowaną sipmą :) ... po prostu buhahaha jak wjadę pasem w cokolwiek nie ważne czy słomę siano, sianokiszonkę i ustawię się z jakąkolwiek prasą to i tak dalej zajadę na belce 120x120 niż jakaś sipma, krone, class (przetestowane ;) ) z 2ha dobrej podsuszonej trawy zrobię 14 balotów sianokiszonki :) ... Druga sprawa kumpel prasował słomę pszenną krone kr125 na sąsiednim polu jak wiemy krone robi belki 125x120 ja robiłem 100x120 i w słomie żytniej gdzie więcej leżało zajeżdżałem dalej niż on krone :) ... A jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać :) ... A zapomniałem dodać po sprasowaniu ok. 600 belek zero awarii :) Teraz wyznaję regułę ... "Tylko pasowa i nie ma huia we wsi" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

W każdej wsi znajdzie się jakiś ch.. A co do pras to też wydaje mi się że dobra pasówka jest lepsza od innych np mój kolega teraz ma zmieniać z walcowej Claasa na JD 550 i wydaje mi się ze to będzie dobra zamiana


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

ludzie co tak na niego najeżdżacie jemu zapewne chodziło o prasy pasowe stało komorowe a te jak wiemy nie są najlepsze pasówki zmieno komorowe nie są jeszcze tak popularne jak ine prasy u mnie w okolicy żadnej takiej nie ma i narazie walcówki uchodzą za najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

Ta prasa jest na Alledrogo od jesieni i widać nie ma na nią kupca , a początkowa cena była coś koło 15 tyś. A wracając do pytania to 550 jest spoko prasa tylko , że ten mały podbierak to porażka.


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

hmm mf255, no nie wiem, do zmiennokomorowej prasy - ja bym sie bal ze moze miec problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj