gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

mam zamiar kupic prase na 25 ha siana i 6 ha słomy cena do 16 tys zł  jaką marke,model polecacie jakies wady i zalety musi być  na siatke do zetora 7045 musi być zapas mocy bo są duże góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2180

 każdą ,nie dobitą ,walcowa ci nie pójdzie między 9 ,a 18 godziną  ,durnowato podpowiem ,ale bierz każdą na szerokim podbieraczu ,nawet łańcuchową warfama ,ursus . Teraz je można wyczaić za psie pieniądze ,tylko że jest to małżeństwo . A za 16 ,to jeszcze raz przemyśl i z banku dorzuć 20 ..posłuchaj starego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Na koniec sezonu będę chciał zmienić prasę. I mam pytanie co znajdzie się ciekawego w przedziale używanych pras do 23 tysięcy. 
 

Prasa będzie robiła : siano, słomę oraz sianokiszonki w sezonie max 600-650 bel.

Ciągnik z jakim będzie współpracowac to NH 100KM czasem Zetor 8011 w razie potrzeby lub poważnych awarii w ostateczności c360.

 

Jakie prasy byście polecili? 
Myślałem nad pąsową ale nigdy nie miałem styczności. 
Do tej pory pracowałem sipma czerwona łańcuchowa oraz walcowa Claas. 
Za wszelkie porady i wskazówki dziękuje.

PS. Prasę chciałbym kupić tak aby była na przyszły sezon czyli 2022

 

pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

Tylko welger  najlepsza mam rp235 w tej kasie 220 już kupisz a ro prawie taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    996

Jaka argumentacja.... najlepsza bo mam taką... :D Takie dobre że marka zniknęła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

Marka zniknęła bo tak się w świecie  dzieje  że jeden wchłania drugiego do nie dawna była jako fendt a argumentuje ponieważ  pracowałem kilkoma markami pras i widzialem jak kręcą  belki to uważam że welger robi najlepsza robotę chociaż lekka nie jest do roboty i awari poważnych też nie miałem .W tej chwili dawny welger to fendt rotana 130f tylko po modyfikacjach czyli nie są takie złe. 

Edytowano przez hassi37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1447

Spoko. Znajomy miał Welger RP12, rypała się na potęgę, słomę prasował tylko w nocy albo mokrą- po odwinięciu sama pleśń, innej nie chciała prasować. Kilka ukręconych walców na sezon to był standard, a jak złapała materiału to 80 konny ciągnik potrafiła zgasić, tak ciężko szła. Zamienił- uwaga- na Sipmę, i robi nią zadowolony od ponad 5 lat

Edytowano przez MF675ursus
interpunkcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

Ja swoją robię  w samo południe i nie ma problemu żeby nie szło  Ja rozumiem że RP 12 nie szła bo były gładkie walce I tu był problem to były prasy z lat 80 początek 90   

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    941

RP 12 a 200 i wyżej to nie ma co porównywać nawet. Sipme w tych pieniądzach kupi nie zmęczona i też będzie jako tako prasował. Części też chyba w każdej agromie itd... przejedź się do handlarzy nieraz coś fajnego innego mogą mieć w ciekawych pieniądzach i godne uwagi

A propo zmiany marki tam może dużo nie zmienili ale cena wyjebala w kosmos. Może za ten kolor tak cenią😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2180

 W welger 12 miałem ryflowane walce ,naspawywałem przeczki ,by słomę ciągnęło i g .... ,bela stawała .Słoma szła między 19 ,a 9 rano  bez mordęgi ,a tak to tylko z trawą ,lub przy dobiciu uciekałem gdzieś na dołek by miała dłuższy materiał . Teraz ursus łańcuchowa ,może ciut mniej dobije ,ale robisz kiedy chcesz  [poza wyjątkami plus 34 i słoma skruszona,tak samo obok w sipmie bele stawały]

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Dokładnie rp12 to niestety porażka jeśli chodzi o welgera, kilku znajomych je ma i każdy męczy słomę wieczorami. Ja mam rp200 i jadę kiedy chcę byle tylko było co belować by miała co wciągać. 

Bela suchej słomy po zestawie mtz 82 i welger rp 200 

IMG_20210726_133718_Easy-Resize.com.jpg

Edytowano przez Skoczek1994
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    941

Skoczek na wąskim czy szeroki podbieracz?Kurcze mój zestaw 13lat temu takim się zaczynało👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

@Marcin133 Że tak powiem full opcja szeroki podbieracz, siatka, rotor, noże, szerokie kapcie. Może już nie najmłodsza ale większość nowych Polskich zostawia daleko w tyle. Szósty sezon u nas średnio robi po tys bel rocznie, i wymieniłem raptem chyba 6 łożysk oraz łańcuch napędzający walce na klapie. Także łącznie nie przekroczyłem tysiąca złotych na części. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    941

E to już pszczołka...moja była na wąskim ale siata była👍  10lat śmigała jakieś 13tys zrobiła. Ja miałem podbieracz na tych plastikach myślę że to troche inaczej mogło by być, dwa razy mi wyskoczyła sprężynka a poza tym nic. Moja poszła na ukraine😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

I widzicie  welger ci co mieli  chwalą  i ci co mają  też nie narzekają  to jes pozadny sprzęt  mam znajomych ci nimi robią  i nie zamienili by na inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2180
10 godzin temu, Marcin133 napisał:

E to już pszczołka...moja była na wąskim ale siata była👍  10lat śmigała jakieś 13tys zrobiła. Ja miałem podbieracz na tych plastikach myślę że to troche inaczej mogło by być, dwa razy mi wyskoczyła sprężynka a poza tym nic. Moja poszła na ukraine😄

      13 tys na wąskim podbieraczu ?😱,szacun👍. Prasa może nie mieć siatki ,ale musi ,ale to musi mieć szerszy ,przynajmniej 160 cm na palcach  podbieracz ,inaczej to tylko mordęga . Dorabiałem do swojej welgerki 12 ,takie sztywne fartuchy na boku podbieracza,póżniej dorobiłem koło podgarniające ,a i tak i tak mordęga . Może jakby coś  ,,odbierało'' materiał z podbieracza i wpychało do komory ,to ciut by było lepiej  . Coś takiego jak w welger 12 na szerokim podbieraczu . Moja poszła na Litwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1447
5 godzin temu, hassi37 napisał:

I widzicie  welger ci co mieli  chwalą  i ci co mają  też nie narzekają  to jes pozadny sprzęt  mam znajomych ci nimi robią  i nie zamienili by na inny.

Chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Albo czytasz tylko wybiórczo... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    941

Kizak ale ona miała przerob względem 12 i jak wtedy szukałem prasy-walcowej to taki handlarz radził ja albo gp2.30.  Do mnie wtedy tylko siatka wchodziła w grę i trafiła się taka blisko koło Łowicza. Jak kombajn miał gabelki do pokosu to szło lux... Gorzej jak po bizonie słoma fest  była i jeszcze wiatr był ale radziło się...Wtedy trzeba było jechac jak kombajn to szło dużo lepiej niż pod włos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453
15 godzin temu, Marcin133 napisał:

E to już pszczołka...moja była na wąskim ale siata była👍  10lat śmigała jakieś 13tys zrobiła. Ja miałem podbieracz na tych plastikach myślę że to troche inaczej mogło by być, dwa razy mi wyskoczyła sprężynka a poza tym nic. Moja poszła na ukraine😄

O jakich plastikach mowa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    941

Te rurki co montowane są w.podbieracz to takie plastikowe tulejki to trzymają takie jakby panewki i to trzyma taka sprężyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    108

Ja tam m fastera zawsze byłem za polskimi prasami ,ale znajomy pomylił się i po ciemku zwozil słomę i zabrał kilka moich bel ,w rewanżu oddał jeszcze kilka swoich. Te po new holland były lepiej zbite i siatka ładnie rozłożona na całą bele ,po sipmie to bywa różnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

ja miałem nówkę feraboli i chwalę , 20 tys bel i nic praktycznie się nie działo , łańcuch tylko zmieniłem ten główny napędowy. Teraz nie wiem jak z jakością , kiedyś widziałem że metalfach dla nich robił coś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezesszef    2

Witam. Którą prasę wybrać JD590 czy Claas Variant 180? 

Przeczytałem już sporo wątków i mam dylemat. Prasa głównie do słomy i siana 

Jak z awaryjnością, dostępem części i kosztami napraw? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj