gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

zgadzam się z @robertbara. to całkowita prawda. mój sąsiad miał zachodnią walcową i nie chciała mu zetorem 5340 belować słomy. a ja 3512 ciągałem siedmioletnią SIPMĘ łańcuchową belowałem wszystko i bez żadnej awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
bele wychodzą zajebiaszcze , nie to co po stałokomorówce.

Co sie tak tych stałokomorowych czepiliście? :) Jakby dobrze bel nie zbijały, a z tego co zaobserwowałem to w walcówkach środek beli jest faktycznie nieco gorzej zbity jak w pasowej, ale za to zewnętrzna część lepiej. Podejżewam że gdyby zważyć jednakowe bele po dobrej walcówce i pasówce to nie było by jakiejś znaczącej różnicy :) Niektórym sie pewnie wydaje że po stałokomorowej prasie można włożyć ręke w środek balota, otóż nie po każdej, niedowiarków zapraszam do mnie :)

 

Najlepszą opcją dla mnie była by prasa walcowa z MPS (potrzebny mocny ciągnik), a dla założyciela tematu pewnie jakaś pasowa o małym zapotrzebowaniu mocy.

 

Jeśli chodzi o koszta... Sipma + 5000zł = Vicon, to chyba nie zły interes? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ja do swojej Sipmy też za dużo nie dołożyłem bo brałem Viconkę na SPO :)

 

Włożyć rękę -chyba żartujesz, palca do połowy nie wciśniesz w sianokiszonce -niedowiarków zapraszam do mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
Co sie tak tych stałokomorowych czepiliście? :) Jakby dobrze bel nie zbijały, a z tego co zaobserwowałem to w walcówkach środek beli jest faktycznie nieco gorzej zbity jak w pasowej, ale za to zewnętrzna część lepiej. Podejżewam że gdyby zważyć jednakowe bele po dobrej walcówce i pasówce to nie było by jakiejś znaczącej różnicy :)Niektórym sie pewnie wydaje że po stałokomorowej prasie można włożyć ręke w środek balota, otóż nie po każdej, niedowiarków zapraszam do mnie :)

Najlepszą opcją dla mnie była by prasa walcowa z MPS (potrzebny mocny ciągnik), a dla założyciela tematu pewnie jakaś pasowa o małym zapotrzebowaniu mocy.

 

Jeśli chodzi o koszta... Sipma + 5000zł = Vicon, to chyba nie zły interes? :)

 

 

Również zapraszam na pokazy pracy w polu... :) Zachodnia to nie polska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

No dobra dobra moze zle zrobiłem przyrównując zachodnie maszyny do polskich ale nasze krajowe nie są najgorsze, bynajmniej na moją nie narzekam. Nigdy nie miałem zachodniej prasy ale mam wycinak marki vicon i jest taki sobie...;)A co myślicie o prasach kostkujących tych duzych? Sa w stanie zastąpić belujące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

No duża kostka , to całkiem inna bajka , tylko ma swoje zalety i wady , a wadami jest to , że potrzebuje duży ciągnik , i taka bela zostawiona pod chmurką , to bardzo szybko zamaka , a o zaletach już nie będę pisał , bo dużo tego , ale mam kumpla , który ma dużą kostke , i ma silwera 110 ( 110km ) i ciągnie ją lekko , kolega mówi że w życiu się nie zamieni , bo na jego 150 ha słomy , to jak miał sipme ( belarke ) , to już nie stoji za każdą belą , ale gna do przodu ,a bele same wylatują , i w układaniu stert , to bardzo poręczna taka kostka . Kostka ma wymiary 45x120x( dowolna długość ) , i waży od 100 do 300 kg . Jak bym miał jakiś 100 konny ciągnik , to od zaraz bym kupił taką dużą kostke , i nawet na moje 35 ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1
@robert mozesz to troche dziwne pytanie a mozesz nam powiedzic ile kredytu zaciagnoles na te super mega kozackie zachodnie maszyny :)

@bartus16 czy ty jestes normalny :) co cie obchodzi ile on zaciagną kredytu na maszyny i czy wogóle zaciagną myślisz ze zaciagasz kredyt tylko na zachodnie maszyny a na polskie to juz nie to pytanie bylo nienamiejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusy    16

ja mam mascara z 2001 roku która brzerobiła około 20 tys bel do tej pory miała tylko jedną awarię wał co okręca bele siadł ale tak to bym polecił mascara dobrze ubija i formuje bele


Powered By NEW HOLLAND
Ursus: Polubisz każdą drogę

Podlasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JCBFastrac    0

Dla mnie najlepsze są Krone firma Krone zajmuje sie tylko maszynami do zielonek mam zgrabiarkę z 2000 roku ani jednej awari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLOc360    0

WITAM panowie mam taką prośbe do was doradzcie mi jakaś prese kupić bo zamierzam kupić w najbliższym czasie a dokładniej na tą presę ma być przeznaczone ok 20tys presa ta ma chodzić prawdopodobnie przy ursusie c-360 no i dosyć sporo będzie musiala obrobić bo będzie jeździła na usługi:)może niebyć nawet zmiennokomorowa byle tylko bele były wymiaru 120x120 no i będzie ona chodziła przy wszystkim (sianokiszonka słoma siano)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11
http://www.prasy.yoyo.pl/maszyny.html kolego prasa z którą poradzi sobie C-360 to ta druga od końca , i z pełnym wypasem , bo siatka , sznurek , podbierak 180 cm , a bele robi max 150 cm , i do tego monitor , ja sm na wiosne , jak będzie kasa , to kupie taką . A więc ja bym się nie zastanawiał , a tą prasom , to nawet kukurydze zbalotujesz , bo swoją balotowałem HEH .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer161    0

ja mam Krone kr 1250 łancuchowa i życze powodzenia w włożeniu ręki w bele:P nawet palca nie da sie włożyć...

ja śmigam 4514 z prasą i radzi sobie ale wiadomo w sianokiszonce nie zbije tak beli jak wiekszy ciągnik i na polach gdzie jest pod górke (ja mam tylko takie;/) to musze wolniej jechać bo nie daje rady... wczęsniej sąsiad robił mi bele sipmą bele 150 i podejżewam ze bele z kronki nie są wiele lżejsze choć są 125:)

 

a co do wyboru to sam musisz zdecydować:lol: tak jak ktoś juz napisał patrz na stan techniczny i szerokość podbieracza bo szeroki podbieracz to podstawa można sobie spokojnie prasować a nie jak w wąskim...


Valtra N92, Ursus 4514 i MF 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdynad    6

A co wiecie na temat prasy Z 230 bo ja niewiem o niej nic? jle koników potrzebuje? i tym podobnie


MF-235

Ursus-4514
MF-690

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

czytam tak ten temat i trochę sie zastanawiam. Jutro chce zadatkować prase rivierre casalis i wszystko pięknie tylko podbieracz 115cm. Jak myślicie brać czy za wąski podbieracz?. Kosztuje 14 000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Mam taki podbierak , i jak wjeżdzam w pokos po NH TX68 spółdzielni, z sześcio metrowym hederem , to ci w kombajnach widzą , jak się tam wk..wiam . pokos 160 , a ja 120cm podbierak , a nawet w tęgim zborzu po bizonie ani nie prubuje , bo co dwa metry się przytyka , i sprzedaje to ustrojsto , i kupuje taki sam model , tylko z szerokim podbierakiem . A co do ceny , to daj mi tyle za mojego JD 550 , to będe szczęśliwy , lepiej zastanów się , czy jest sens kupywać wąski podbierak , bo z wąskim możesz zapomnieć o usługach , wydaje się troche drogo , a w JD masz karbowane pasy , a rivere casalis , są taikie sobie . Żeby nie było , to ja cię do niej nie zachęcam , ale marka terz taka sobie , ja osobiście , to bym tego nie brał :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

podbieracz musi miec 180cm minimum 160cm do slomy ja Krone Kr125 jak prasuje slome to sie na styk wyrabiam i to musialem zrobic zwezenie do kombajnu zeby wezej sloma wylatywala i teraz wylatauje jak po Suprze i jakos idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Na pewno jakaś prasa z rotorem i siatką będzie wydajniejsza.Ja posiadam Sipme farme II i jestem z niej zadowolony.Ma małe zapotrzebowanie mocy.Jakoś ręki do środka beli nie włożę.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mesershmit    0

Ktoś już pisał że te sipmy są słabe , trzeba w nocy słome belowac bo w dzień nie idzie . Najlepiej kupić prasę pasową lub walcową z rotorem i z aplikatorem siatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Nie zgodzę się z tobą ja beluje o każdej porze dnia bez problemu.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mesershmit    0

A ja ci powiem że każdy chwali to co ma nie porównuj pasowej np vicona do łańcuchowej sipmy , łańcuchowe są najsłabsze belarki i najtańsze, miłbyś jakąś walcową to byś ją chwalił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodas    0

kolego LUKASZ345!!! nie kupuj Riviery pasowej, wąski (bardzo wąski) podbieracz i GŁADKIE pasy= porażka. ktoś wciśnie Ci to a Ty będziesz kur... później. Nie wyobrażasz sobie ilu mam klientów, którzy chcą sie zamienić póżniej na JOHN DEERE za dopłatą. Nie słuchaj sie jeśli ktoś Ci powie,że to dobra prasa. jeden wielki bubel. Ja przywożę tylko JOHN DEERE 540,545,550,570,580,590 Claas 44,46,66, Krone 120,125,130, 8-16,10-16, Welger rp12, New Holland 841,835. Tylko te, bo te się sprzedaja, a nie takie wynalazki jak Hesstony, Riviery, MF i inne dziwne.

Jeśli nie masz za daleko to zapraszam do mnie. Za 18 tys. masz u mnie ładną, zadbaną JD550 na szerokim podbieraczu, owijanie na 2 sznurki. mogę Ci to zawieżć nawet do domu. Jak sobie VAT odliczysz od mojej ceny to Cie wyjdzie tyle co Riviera, a masz dobry sprzęt. (mieszkam w kujawsko-pomorskim)

Kupujecie prasy? Nie słuchajcie handlarzy, którzy wciskają Hesstony, Riviery itp. to są buble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4
A ja ci powiem że każdy chwali to co ma nie porównuj pasowej np vicona do łańcuchowej sipmy , łańcuchowe są najsłabsze belarki i najtańsze, miłbyś jakąś walcową to byś ją chwalił

A gdzieś pisze że ja porównuje??Tak bym chwalił mój kolega ma metal fach fajna belarka ale w słomie stają bele .


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

A Gallignani to dobre prasy?? Ponoć oni robią dla Fendta i Poettingera.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

Nie no Sipma też jest dobra , @greg mówisz o metal fachu mojego sąsiada ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj