Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dozownik do leków

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 19:28

Dozownik do leków Hej mam pytanie, jaki dozownik do leków wybrać, do swojej chlewni, ostatnio byłem w polnet to za dosatrona De25re czy jakos tak 1150 brutto mi mi krzyknęli. A moze inna firma jest godna polecenia, jak cenowo, sie przedstawiaja inne oferty. Piszcie co macie i co polecacie? Do miesiaca musze miec juz go zamontowanego na chlewni
maszeruj albo giń !!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dozownik do leków Dzisiaj, 04:04
  •  

#2 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 18:42

Dozownik do leków Posiadam 2 dozowniki Dosatron DE 25. Kupiłem je 3 lata temu. Bardzo dobrze się spisują i już dawno się zwróciły :)

#3 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 16 lipiec 2008 - 21:32

Dozownik do leków tez mamy dwa dozowniki Dosatron DE25 kopiliśmy je koło 2-3 lat temu...jak mieliśmy problem z plucami wsrod swin...do dzis dnia odpukac jest spokoj a oba urządzenia dawno sie spłaciły...także szczerze polecam tą markę, nigdy nie było z nimi problemów :)

#4 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 07:51

Dozownik do leków Dosatron działa u nas od 12 lat :) wymieniłem tylko sprężynki w nim i dalej działa ,innego nie chce , :)

#5 Share dunczyk

dunczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 19:34

Dozownik do leków Generalnie chlopaki , kazdy dozownik bedzie dawal rade przez dlugi czas , jesli tylko ok 1 w miesiacu bedziemy przepuszczac przez niego i cala instalacje wodna roztwor chloru w wiadomym celu .(Musi byc tylko dopuszczony do stosowania ze zwierzetami)
Dobrze zrobi i dozownikowi i rurom .
Jesli o firme to dosatron bedzie dobrym wyborem , tylko te sprezynki , ale to chyba nie powinno byc drogie .
P.S. Osobiscie pracuje na innych dozownikach , uwazam ze lepszych , lecz oczywiscie duzo drozszych i nie wiem czy firma dostepna w kraju .

#6 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 22:07

Dozownik do leków jakiej firmy ? Dosatron jest liderem w branży.... nic lepszego nie wymyslono,sprężynki i gumki ,czyli komplet naprawczy to wydatek około 150 netto,czyli grosze, a dozownik jak nowy:)
do dezynfekcji polecam środek Cid Clean, 2% roztwór i linie jak nowe ;),oczywiscie . jak zwierzęta nie korzystają z wody,to chyba oczywiste

#7 Share dunczyk

dunczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 25 lipiec 2008 - 11:25

Dozownik do leków Pisalem , ze nie wiem czy dostepne sa w kraju .
Ja pracuje na dozownikach dunskiej firmy MHJ Agromaskin ApS .
Uzywamy je na wszystkich obiektach , od okolo 5-6 lat ( w sumie 8 sztuk ) wszystkie do tej pory bezawaryjnie .

Pozdro

#8 Share kazikow

kazikow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 15:47

Dozownik do leków Mam zamiar kupić dozownik do 1200 zł brutto, co byście polecili wspomniany wcześniej Dosatron D25 RE, czy coś innego: Gator, Mix-rite (ten jest tańszy od Dosatrona), lub coś innego

#9 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 18:30

Dozownik do leków Ja mam Gatora xl ma 3,5 roku. Nie polecam go średnio 2 razy w miesiącu przestaje ciągnąć ciecz z naczynia. Jak go brałem to skusiła mnie cena ale jak bym teraz brał dozownik do leków to tylko dosatron.

#10 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 20:33

Dozownik do leków Ja mam Dosatrona 0.2-2% od 10 lat i jak dotąd to działa bez zarzutu
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 20:27

Dozownik do leków Ja tez mam w 2 chlewniach dosatawiony ;) polecam je w 100%
Wedle mnie koszt 1200 złotych nie jest duży bo zwraca się bardzo szybko.
a

#12 Share rudinho11

rudinho11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Piłka nożna

Napisany 05 grudzień 2010 - 20:33

Dozownik do leków Kupiłem Dostron jakieś 3 mies. temu i jestem bardzo zadowolony. POLECAM ;)

#13 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 23:44

Dozownik do leków Dziennie przez dozownik Dosatron przechodzi u mnie średnio ok 1500-2000 l. Po 5 latach użytkowania wymiana uszczelek za 130 zl. Poza tym bez problemów. Polecam

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#14 Share FarmerX2

FarmerX2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 22:47

Dozownik do leków Dosatron DE25 pracuje u mnie od 5 lat, przy tucznikach które biorą dziennie do 5000L i jak dotąd pracuje bezawaryjnie. Miałem kiedyś GATOR XL, ale szybko padł, przestał ciągnąć.
Oczywiście przed dozownikiem zamontowany jest filtr propylenowy 20mikrometrów.

Edytowany przez FarmerX2, 04 luty 2011 - 13:04.

#15 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:branza rolnicza motoryzacja

Napisany 06 czerwiec 2011 - 21:51

Dozownik do leków koledzy a ja mam takie pytankp.nie chcialem zakladac nowegfo tematu bo to krotka sprawa Czy macie u siebei w chlewniach jakis zawor ktory np podczas awarii rurki czy smoczka w kojcu odetnie zasilanie na chlewnie ?? wiadome , instalacja nei jest nowa, a swinie maja czas i sie bawia , niedawno urwaly poidlo i zalaly caly sektor, istnieje cos takiego wogole ??
I mam zamiar zakupic dozownik, a skad bierzecie wszystkie preparaty do niego i jakies witaminy itd??

Edytowany przez rafal11195, 06 czerwiec 2011 - 21:52.

#16 Share FarmerX2

FarmerX2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 21:57

Dozownik do leków Też nad tym myślałem :) Jak dotąd nie spotkałem się z takim urządzeniem. Musiałoby reagować na stały, zwiększony pobór wody i po pewnym czasie odcinać. Bez elektroniki się raczej nie obędzie. Pozostaje jedynie częste doglądanie i wymiana smoczków na te bezawaryjne z grzybkiem.

#17 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 22:03

Dozownik do leków no wiesz kolego , w dzien ok , chodzisz zauwazysz ze cos sie dzieje , a jak rozwalily poidlo w nocy to na rano cala chlewnia moze plywac

#18 Share FarmerX2

FarmerX2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 22:22

Dozownik do leków Znam ten ból. W nocy nie da się tego upilnować. Nic więcej nie można zrobić, poza porządnym mocowaniem elementów i profilaktycznym wymienianiem sprężynek np. co 2 tucze. Tak myślę, że zdolny elektronik zbudowałby takie urządzenie, wpinane w szereg z wodomierzem i włączane na noc, gdy pobór wody jest mniejszy. W wodomierzu masz wbudowany magnes, wystarczyłoby dołożyć do tego hallotron i układ sterujący, który można zaprogramować. Mogłoby to sterować elektrozaworem dopływu wody i włączać alarm, gdy pobór wody przedłuża się w czasie przy zwiększonym poborze.

Można by też zamontować w każdej linii poidełek czujniki ciśnienia, jeśli na którymś z nich występowałby dłuższy spadek ponad ustalony czas, system by reagował.

To tylko przykłady wymyślone "na poczekaniu" .

Pozostaje tylko pytanie o trwałość takich urządzeń i czy ktoś się podejmie zbudowania czegoś takiego?

#19 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 22:25

Dozownik do leków jak ktos wie czy cos takiego istnieje to niech pisze bo przydaloby sie bardzoo...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share FarmerX2

FarmerX2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 22:52