Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Hej mam pytanie, jaki dozownik do leków wybrać, do swojej chlewni, ostatnio byłem w polnet to za dosatrona De25re czy jakos tak 1150 brutto mi mi krzyknęli. A moze inna firma jest godna polecenia, jak cenowo, sie przedstawiaja inne oferty. Piszcie co macie i co polecacie? Do miesiaca musze miec juz go zamontowanego na chlewni


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Posiadam 2 dozowniki Dosatron DE 25. Kupiłem je 3 lata temu. Bardzo dobrze się spisują i już dawno się zwróciły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

tez mamy dwa dozowniki Dosatron DE25 kopiliśmy je koło 2-3 lat temu...jak mieliśmy problem z plucami wsrod swin...do dzis dnia odpukac jest spokoj a oba urządzenia dawno sie spłaciły...także szczerze polecam tą markę, nigdy nie było z nimi problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

Dosatron działa u nas od 12 lat :) wymieniłem tylko sprężynki w nim i dalej działa ,innego nie chce , :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunczyk    1

Generalnie chlopaki , kazdy dozownik bedzie dawal rade przez dlugi czas , jesli tylko ok 1 w miesiacu bedziemy przepuszczac przez niego i cala instalacje wodna roztwor chloru w wiadomym celu .(Musi byc tylko dopuszczony do stosowania ze zwierzetami)

Dobrze zrobi i dozownikowi i rurom .

Jesli o firme to dosatron bedzie dobrym wyborem , tylko te sprezynki , ale to chyba nie powinno byc drogie .

P.S. Osobiscie pracuje na innych dozownikach , uwazam ze lepszych , lecz oczywiscie duzo drozszych i nie wiem czy firma dostepna w kraju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

jakiej firmy ? Dosatron jest liderem w branży.... nic lepszego nie wymyslono,sprężynki i gumki ,czyli komplet naprawczy to wydatek około 150 netto,czyli grosze, a dozownik jak nowy:)

do dezynfekcji polecam środek Cid Clean, 2% roztwór i linie jak nowe ;),oczywiscie . jak zwierzęta nie korzystają z wody,to chyba oczywiste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunczyk    1

Pisalem , ze nie wiem czy dostepne sa w kraju .

Ja pracuje na dozownikach dunskiej firmy MHJ Agromaskin ApS .

Uzywamy je na wszystkich obiektach , od okolo 5-6 lat ( w sumie 8 sztuk ) wszystkie do tej pory bezawaryjnie .

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikow    8

Mam zamiar kupić dozownik do 1200 zł brutto, co byście polecili wspomniany wcześniej Dosatron D25 RE, czy coś innego: Gator, Mix-rite (ten jest tańszy od Dosatrona), lub coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Ja mam Gatora xl ma 3,5 roku. Nie polecam go średnio 2 razy w miesiącu przestaje ciągnąć ciecz z naczynia. Jak go brałem to skusiła mnie cena ale jak bym teraz brał dozownik do leków to tylko dosatron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja mam Dosatrona 0.2-2% od 10 lat i jak dotąd to działa bez zarzutu


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam w 2 chlewniach dosatawiony ;) polecam je w 100%

Wedle mnie koszt 1200 złotych nie jest duży bo zwraca się bardzo szybko.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziennie przez dozownik Dosatron przechodzi u mnie średnio ok 1500-2000 l. Po 5 latach użytkowania wymiana uszczelek za 130 zl. Poza tym bez problemów. Polecam


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Dosatron DE25 pracuje u mnie od 5 lat, przy tucznikach które biorą dziennie do 5000L i jak dotąd pracuje bezawaryjnie. Miałem kiedyś GATOR XL, ale szybko padł, przestał ciągnąć.

Oczywiście przed dozownikiem zamontowany jest filtr propylenowy 20mikrometrów.

Edytowano przez FarmerX2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

koledzy a ja mam takie pytankp.nie chcialem zakladac nowegfo tematu bo to krotka sprawa Czy macie u siebei w chlewniach jakis zawor ktory np podczas awarii rurki czy smoczka w kojcu odetnie zasilanie na chlewnie ?? wiadome , instalacja nei jest nowa, a swinie maja czas i sie bawia , niedawno urwaly poidlo i zalaly caly sektor, istnieje cos takiego wogole ??

I mam zamiar zakupic dozownik, a skad bierzecie wszystkie preparaty do niego i jakies witaminy itd??

Edytowano przez rafal11195

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Też nad tym myślałem :) Jak dotąd nie spotkałem się z takim urządzeniem. Musiałoby reagować na stały, zwiększony pobór wody i po pewnym czasie odcinać. Bez elektroniki się raczej nie obędzie. Pozostaje jedynie częste doglądanie i wymiana smoczków na te bezawaryjne z grzybkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

no wiesz kolego , w dzien ok , chodzisz zauwazysz ze cos sie dzieje , a jak rozwalily poidlo w nocy to na rano cala chlewnia moze plywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Znam ten ból. W nocy nie da się tego upilnować. Nic więcej nie można zrobić, poza porządnym mocowaniem elementów i profilaktycznym wymienianiem sprężynek np. co 2 tucze. Tak myślę, że zdolny elektronik zbudowałby takie urządzenie, wpinane w szereg z wodomierzem i włączane na noc, gdy pobór wody jest mniejszy. W wodomierzu masz wbudowany magnes, wystarczyłoby dołożyć do tego hallotron i układ sterujący, który można zaprogramować. Mogłoby to sterować elektrozaworem dopływu wody i włączać alarm, gdy pobór wody przedłuża się w czasie przy zwiększonym poborze.

 

Można by też zamontować w każdej linii poidełek czujniki ciśnienia, jeśli na którymś z nich występowałby dłuższy spadek ponad ustalony czas, system by reagował.

 

To tylko przykłady wymyślone "na poczekaniu" .

 

Pozostaje tylko pytanie o trwałość takich urządzeń i czy ktoś się podejmie zbudowania czegoś takiego?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Moje sterowniki mają możliwość kontrolować zuzycie wody. Tj mierzą zużycie wody co godzinę i porównują z analogicznym okresem dnia poprzedniego. Aczkolwiek system ten nie jest podłączony bo w przypadku mycia chlewni czy jakiegoś innego poboru wody wariuje. Musiały by iść 2 linie wodne jedna tylko na pojenie a druga na całą reszte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekwoj    0

koledzy a ja mam takie pytankp.nie chcialem zakladac nowegfo tematu bo to krotka sprawa Czy macie u siebei w chlewniach jakis zawor ktory np podczas awarii rurki czy smoczka w kojcu odetnie zasilanie na chlewnie ?? wiadome , instalacja nei jest nowa, a swinie maja czas i sie bawia , niedawno urwaly poidlo i zalaly caly sektor, istnieje cos takiego wogole ??

I mam zamiar zakupic dozownik, a skad bierzecie wszystkie preparaty do niego i jakies witaminy itd??

 

 

Witam,

 

spotkałem się z takim problemem, i mam na niego rozwiązanie. W miarę prosty układ zliczający wodę w ciągu minuty, godziny lub doby, dowolnie ustawialny. Możliwość zablokowania zliczania na czas np. mycia - czyli zwiększonego poboru wody. Za kilka dni pierwsze testy u klientów. Pytania - chętnie odpowiem.

 

Pozdrawiam

Marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

Witam,

 

spotkałem się z takim problemem, i mam na niego rozwiązanie. W miarę prosty układ zliczający wodę w ciągu minuty, godziny lub doby, dowolnie ustawialny. Możliwość zablokowania zliczania na czas np. mycia - czyli zwiększonego poboru wody. Za kilka dni pierwsze testy u klientów. Pytania - chętnie odpowiem.

 

Pozdrawiam

Marek

A jaka bylaby przewidywana cena takiego urzadzenia ??

Edytowano przez rafal11195

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Czy spotkał się ktoś z zatykaniem smoczków przez leki?

Obecnie stosuję lek w proszku, a właściwie dwa. Są razem rozrabiane w wodzie i dodawane przez dosatron. Jednak od jakiegoś czasu pojawił się strasznie dokuczliwy problem - w instalacji pojawiają się jakieś gluty o konsystencji - żeby było śmieszniej - nie gluta, "smarków", kisielu itp, tylko takiej jakby włóknistej, jakby waty ociepleniowej ktoś napchał w instalację.

Skutkiem tego jest bardzo częste zapychanie się smoczków. Przeważnie po takim zatkaniu, gdy odkręcę smoczek to z rurki wylatuje dość spora ilość tych "glutów". Nie wiem skąd one są, tata uważa, że to wina węży. Bo są to te takie plastikowe, białe. Od kogoś usłyszał, że białe są niedobre, bo na ściankach od środka rozwijają się glony które potem zapychają smoczki. Mi to średnio pasuje, bo glony są zielone zwykle, a te gluty mają barwę raczej żółto-ciemną.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W białych rurkach mogą się rozwijać glony, wyglądają jak szlam i mogą zapychać poidła. W niebieskich rurach jest trochę lepiej.

Ale również u mnie zdarzyło się, że leków wytrącał się osad i zapychał filterki w poidłach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj