pasio

Jaki polecacie rozsiewacz dwutarczowy na 15-20ha

Polecane posty

Tomazi3p    44

Nie masz lżejszego ciągnika?? W majowym RPT jest artykuł o Antku, na 15-20ha w sam raz. Chyba że chcesz się bawić w lejki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

Co sadzicie o rozsiewaczu uzywanym kuhn czy rauch w porownaniu do nowego sipma antek. Ktory moze byc lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

kuhn i rauh to najlepsze rozsiewacze tak jak amazone a podobno lepsze tylko łatwiej kupić amazone, ja kupiłem wczoraj AMAZONE ZA-X PERFECT sieje super w porównaniu z lejkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

potrzebny mi rozsiewcz,taki za 1500 zł,dwutarczowy,ażeby tak 12 m rozsiał,chce jezdzić raz przy razie ,sciezkami po 10 m opryskiwaczu,ma chodzić z t 25,co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Witam panowie jaki byście zaproponowali rozsiewacz do nawozu do ursusa c-360  rozsiew na 15 metrów chodzi mi o nowy sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tocik14    0

maniek 183 ja polecam Raucha Komet ZS 450 ,przez jakiś czas rozsiewałem takim,moim zdaniem wysiewa bardzo dobrze,jest prosty, lekki,jedynym jego minusem jest to że wystaje dość daleko za ciągnik,u mnie pracował z MF 235 ;)

 

z tego co mi wiadomo to komet rozrzuca tylko na 12metrow...chyba ze sie myle?  kolega szukal na 15metrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Panowie a może i Panie szukam po raz kolejny rozsiewacza do nawozów. Poprzednio kupiłem Amazone ZA-F 803  Przeszedł remont kapitalny sieje idealnie ale...

 

Własnie jest jedno ale zmienił się opryskiwacz na 18m  ZA-F  wysiada przy 16m nie przeskoczę tego brak miejsca na dłuższe łopatki. 

 

Wysiew najlepiej z zapasem powiedzmy do 24m czy da się kupić coś sensownego z wagą do 20tys?  

 

tomek 0808 co powiesz na ZA-F? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Witam ,proszę poradźcie czy MF255 dźwignie rozsiewacz dwutarczowy  z 500kg nawozu?Dokładniej to czy da się stabilnie jeździć tym po polu? Z przodu mam standardowo 100KG.Może jakby tak drugą 100 dorzucić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

100% sprawny MF-255 bez najmniejszego problemu. 100kg powinno wystarczyć zależnie od wagi samego rozsiewacza.

MF-255 +ZA-F 803 zasyp 650kg soli 50kg na przodzie, do pełnej stabilności powinno być 100-150kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas75    5

witam kolegów co powiecie o tym rozsiewaczu

Diadem fs 850 hydro 

 

i ogólnie o tej marce rozsiewaczy

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam i też ,mam pytanie , wczoraj kupiłem włoski rozsiewacz agrex xpl 1200l, z wysiewem granicznym ,hydrauliką za bardzo atrakcyjną cenę lecz nie mogę na temat tego sprzętu znaleźć żadnej opinii. Czy któryś z kolegów miał kiedyś do czynienia z taką lub podobną maszyną. Zasugerowałem się przyzwoitym wykonaniem oraz tym, że włosi mają dosyć dobry i uznany w świecie" patent" na skrzynie przekładniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie, mianowicie czy c 330 da sobie rade z rozsiewaczem w ktorym jest 500kg. Dodam, że ,,trzydziestka" posiada tura, więc myślę, że nie będzie miał problemu z grawitacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Miałem taki na 6 z turbiną  i myślałem że sieje dobrze dopóki nie kupiłem amazone  , tak czy tak, to zawsze sieje na jedna stronę więcej , jest to nawet napisane w instrukcji i na 12 metrów to ledwo dorzuci ,ale jest lepszy od tych zwykłych plastikowych lejków bez turbiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8056    6

Wiem,że z tymi lejkami to szału nie ma ale jeżeli choć trochę lepiej będzie siał od zwykłego to biorę ten z turbiną.Może ktoś jeszcze miał odczynienia z tymi lejkami proszę o odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

też siałem takim a  właściwie  sieję  jeszcze z tą  turbiną i powiem że  na pewno sieje lepiej niż te  tradycyjne i wydaje  mi się że odrobine  dalej  potrafi rzucić  niż ten bez  turbiny, oczywiście wysiewa  na  jedną stronę szerzej ale sam  siew  wydaje się równomierny jednak  jak  kolega  pisze 12m to max szerzej  na pewno  nie  rozsiejesz
 u mnie  zmienił  się  opryskiwacz  w  tym  roku  na   15m i jestem  zmuszony  zmienić  też  rozsiewacz- zastanawiam się  nad 600l agro tom rozrzut od 10 do 21 m do  tego zdaje się  że  oni przekładnie i talerze montują  od  amazone ale nie  jestem  tego  pewnien- prosiłbym o opinie użytkowników tych rozsiewaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

witam poszukuje jakiegoś rozsiewacza na 20 ha i zastanawiam się nad kupnem nowego co powiecie o naszych polskich rozsiewaczach 

http://otomoto.pl/rozsiewacze-rozsiewacz-nawozow-dwutarczowy-agro-max-promar-tytan-A403861.html

http://allegro.pl/rozsiewacz-600-800l-dwutarczowy-hydraulika-i5063698953.html 

i zastanawiam się czy kupować w ocynku czy malowany czy ten ocynk jest coś warty proszę o pomoc i z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołączę się do tematu szukam nowego rozsiewacza nawozu 500-600 litrów dwutalerzowego z rozsiewem do 18 metrów max budżet to ok. 5 tyś. Zastanawiam się nad Strumykiem i Gras-Rol. A może macie jakieś inne propozycje. A z tych dwóch wymienionych przeze mnie to który lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Panowie tak na szybko co kupic

Amazone 900l za 15tysi 

Brzeg 850l za 8500

Sipma 600l za 8500 

Troche mi sie spieszy wiec poprosze konkrety.

Do tej pory mialem Brzega i mi sie rozlecial po 10 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Myślę że za samą farbę warto dopłacić te pare tysiaczków i wiedzieć że ma się sprzęt który nie zawiedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj