Zaloguj się, aby obserwować  
yacenty

Jaki kombajn wybrac na 32ha wlasnego i troche usług

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3883

ale popatrz ile jest starych jd, claasow czy od biedy NH a ile MFa?

osobiscie kombajn mfa widzialem tylko jeden a pozostala 3 wspomniana to na peczki

w ostatnich latach u mnie na gospodarstwie kosily: 1188, 1085, 1170, 2256, NH tc65, nhtc 5070, claas do 98 oraz DF Topliner 4080 i DF 36.10,

gdybym mial juz cos kupowac to kupilbym cos z tych wymienionych


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

ja mam claasa dominatora 98sl i 45ha swojej ziemii do koszenia z tym ze dochodzi do tego jakies 300 ha uslug;]


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

300ha uslug to choćbym stanał na głowie nie zrobie, u nas duzo kombajnów w okolica lata


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Ja mam bizona rekorda na 28 ha + jakies 50 ha usług :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

ja bym wybral sampo jesli mialbym wybierac z tych dwoch;) w tym roku juz jakies 70 ha polozylismy naszym. ale to tylko tak na marginesie ;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Koledzy tego sampo to zostawcie dla mnie , bo ja już kase odkładam , i może za rok sobie kupie takiego , i na usługe z nim . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11
Koszty części to zupełnie nieprzewidywalna sprawa,a kombajn sam nie jeździ i sam się nie naprawi - trzeba się trochę namęczyć we żniwa,

No właśnie ! Wczoraj rano padł mi wał wykorbiony wytrząsaczy :angry: ( 2300 PLN - baaardzo bolesna sprawa dla kieszeni ;) ). Dzisiaj założyłem i po 5 minutach koszenia zaczęła się ulewa. Ciekawe co mnie jeszcze spotka ciekawego w te żniwa ? ;)


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Polecam nh tc 5070, kombajn bardzo dobry,wydajnośc ok 2,5ha/godz. Kosił u mnie taki, jestem z niego bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

wg mnie ten nh ktoerego poleca @pasio jest duzo za duzy ;] hektar na godzine zrobi i styknie;] takie jest moje zdanie


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

mercator nie jest zly ale musisz sie liczyc z tym ze ZAWSZE cos przy nim bedziesz robil to juz jest stary kombajn i wiele ha zboza juz przemlucil ja bym sie skusil na dominatora 96 sam sie zastanawiam czy nie kupic NOWEGO kombajnu bo mam ok 30ha swojego i kumpla tato zalatwilby mi koszenie na kawalkach po 50-90ha


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvu    0

Ja mam tak 4-5 ha zboża i Bizona ZO50 (77r) chciałem wymienić na coś młodszego (lepszego)

i w rozsądnej cenie ale po wstępnych oględzianch stwierdziłem że w obecnych czasach nie produkuje

się małych kombajnów:( Może polecicie jakiś do 50-60 tyś w sensie oferty sprzedrzy najlepiej.


ROLNICTWO TO WARSZTAT PRACY POD GOŁYM NIEBEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

@vvu

 

Ale Ty chcesz tylko na te swoje 4-5 ha kombajn za 50-60 tyś? Weź przestań... powiedz mi kiedy Ci się to zwróci...

No chyba że jeszcze usługi to wtedy można coś polecić ale jeśli bez to nawet się w coś takiego nie pakuj.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

aktualnie mam 40ha i mam Recorda 20 letniego i nie narzekam w zeszle zniwa zrobilismy mu remoncik wiekszy i zeson caly bez problemu przechodizl i ten co teraz bedzie tez nie powinno byc problemow .. wiec po co pchac sie w zagraniczne trupy i drogie czesci jak lepiej kupic sobie Bizona Z056 albo Z058 dasz za niego kolo 30tys to nie bedzie w zlym stanie i ci sie oplaci i na zarobki tez bedziesz mial czas chociasz teraz duzo ludiz ma swoj kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj