Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kombajn wybrac na 32ha wlasnego i troche usług

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 15 lipiec 2008 - 08:36

Jaki kombajn wybrac na 32ha wlasnego i troche usług Witam,
tak sie zastanawiam czy by przypadkiem jednak nie kupic kombajnu.
Powiedzcie mi prosze co radzicie na 32ha wlasnego zboza i pewnie podobna ilosc uslug, moze nawet i ciut wiecej.

Tak sobie czytam i dosc dobre opinie slysze o DO 88. ceny tez zachecaja - do 20tys E mozna juz taka nawet dosc ladna maszynke trafic.
Jak myslicie taka maszyna bedzie dobrym wyborem?
Co powiecie o cos z konukrencji JD, NH? Moze jakis 1085 a moze 1188 ale to juz raczej zupelnie inna liga cenowa.

Prosze o opinie.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki kombajn wybrac na 32ha wlasnego i troche usług Dzisiaj, 04:07
  •  

#2 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 15 lipiec 2008 - 08:49

Jaki kombajn wybrac na 32ha wlasnego i troche usług Mój sąsiad kupił Dominatora 88 z lat chyba 1992 heder 3.9 stan super widać że ktoś o niego dbał i dał coś koło 90 tys pln ale rok temu. W gospodarstwie mamy już drugi kombajn Claasa i następny w przyszłości też będzie Claas. Sprawdziła się już ta marka przez 8 lat i nie mam żadnych zarzutów do niej. :) Także jak najbardziej polecam Claasa.
A ile chcesz na niego wydać? Euro tanieje więc warto coś np z Niemiec sobie sprowadzić.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#3 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 08:54

Jaki kombajn wybrac na 32ha wlasnego i troche usług nie wiem jeszcze, to jest dopiero pomysl, nawet nie przymiarka, ale biorac pod uwage ile rocznie wydaje na koszenie i ceny ropy to mysle ze tak w okolicach 20tys E jeszcze bym dał, wiecej to raczej nie ma sensu.

Powiedzcie mi ile srednio rocznie kosztuje utrzymanie takiego DO 88, w sensie koszty eksploatacyjne jakies oleje, pasy filtry, jakies usterki.
Ile srednio trzeba liczyc ropy na wykoszenie 8t pszenicy i ile czasu zajmie takiemu DO 88 z hederem 3.9 albo 4.2 wykoszenie ha (8ton pszenicy)

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#4 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 16:37

Jaki kombajn wybrac na 32ha wlasnego i troche usług gcyby w polsce był dobrze rozwinięty rynek w pełni profesjonalnych usług, to zakup i utrzymanie kombajnu na 32h był by całkowicie nie opłacalny. a przy tej partyzantce jaka jest teraz to ciężo przeżyć bez swojego kombajnu nawet na 15 hektarach

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#5 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 17:34

Jaki kombajn wybrac na 32ha wlasnego i troche usług kurde jakos do tego roku nie bylo jakichs jaj, a tu dzis nie wykluczone ze jak przyjdzie jeszcze jeden deszcz to bede musial zaorac caly jeczmien zimowy :)
doskonale sobie zdaje sprawe ze srednio mi sie oplaci kombajn no ale.

sluchajcie nie w tym rzecz,
powiedzcie mi ile srednio was wychodzi utrzymanie kombajnu w sezonie biorac pod uwage rope, przeglady, usterki.
chcialbym zobaczyc po jakim czasie wroci mi sie taka maszyna, mysle ze moze i bym znalazl jeszcze paru chetnych na usluge wiec moze nie bedzie tak zle

#6 Share krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 17:50

Jaki kombajn wybrac na 32ha wlasnego i troche usług Na tyle ha to nietrać kasy kup claasa mercatora 75 to prosty kombajn sam go naprawisz , tani i oszczędni silnik 6 perkins u nas pracuje 5 sezon a mamy prawie drugi raz tyle ha +uslugi i nie narzekamy kombajn naprawde godny polecenia

#7 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 15 lipiec 2008 - 19:38

Jaki kombajn wybrac na 32ha wlasnego i troche usług Może kup dominatora 86 lub 76? Kombajny są dobre, ich wydajność jest akurat na Twoje gospodarstwo. Jeśli chciałbyś kupić model nowszy, to pasowałby mi tu dominator 68s.

#8 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 19:47

Jaki kombajn wybrac na 32ha wlasnego i troche usług wszystko ładnie kolorowo ale moze ktos z was mi powiedziec ile tak naprawde rocznie kosztuje kombajn?
jakie usterki sie zdarzaja i wogole

#9 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 21:50

Jaki kombajn wybrac na 32ha wlasnego i troche usług witam. mam mercatora 60 i tyle samo ha do mlocenia co Ty(areal wlasny) i ok 25ha w uslugach. kombajn starcza w zupełnosci. jest tani, malo awaryjni(jak na swoj wiek oczywiscie) i latwy w obsludze. koszty jakie ponosze na utrzymanie nie sa duze. od czasu do czasu jakis pasek (cena zalezy od rodzaju i firmy paska, max ok 800zl), lozyska(groszowa sprawa, max ok 50zl), filtry dopasowuja polskie tak ze tez niedrogo, tawot (ok 50 zl na sezon) no i paliwo. perkins 6 cyl. pali wg ksiazki 16 l na godz, pelen zbiornik (200l) zawsze nam starcza na 2 dni koszenia. a wydajnosc to juz zalezy od zboza i formy i wielkosci dzialki.
mam nadzieje ze troche pomoglem:)

#10 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 21:51

Jaki kombajn wybrac na 32ha wlasnego i troche usług Jacku a nasz zwykły rekord ci nie odpowiada? Spokojnie byś taki areał obrobił razem z usługami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 21:56

Jaki kombajn wybrac na 32ha wlasnego i troche usług Policz sobie tak : 32 ha x 1 godz/ha (około) = 32 godz pracy na swoim. Dodaj potencjalne usługi i wyjdzie Ci 70 godzin pracy przy koszeniu zboża ("w porywach" do 100). Mój Dominator 80 z 140 konnym silnikiem merc. pali ok. 12 litrów na godz. pracy, więc Ty możesz "spalić" we żniwa : 70 do 100 godz. x 12 l/godz x ok. 4,5 zł/litr = 3780 do 5400 PLN. Koszty części to zupełnie nieprzewidywalna sprawa. Dla przykładu : dwa lata temu oprócz paliwa kupiłem olej, filtry i NIC więcej, ale za to w ostatnim roku musiałem kupić przed żniwami dwie opony do tyłu, a w trakcie żniw dwie do przodu (jedna pękła ze starości, a druga była taka sama), sporo łożysk, pasek jezdny i do młocarni (do przekładni bezstopniowych - grube i baaardzo drogie). Tak więc w jednym roku wydatki na wszystko są niewiele większe od zakupu paliwa, a w drugim roku koszty paliwa trzeba pomnożyć przez dwa, a czasem trzy. Do pobieżnych obliczeń można przyjąć zasadę : paliwo x 2.
Jeżeli przyjąć cenę usługi 250 zł/godz. to nie zapłacisz za swoje koszenie 32 x 250 = 8000 PLN i może drugie tyle zarobisz. Można ostrożnie przyjąć, że się opłaca, ale weź pod uwagę, że kombajn sam nie jeździ i sam się nie naprawi - trzeba się trochę namęczyć we żniwa, a jak wynajmujesz to płacisz i możesz leżeć pod gruszą :) No chyba, że chodzisz, prosisz, zamawiasz, a kombajn i tak nie przyjeżdża - wtedy można się wkurzyć i zdecydowanie lepiej kosić swoim.
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

#12 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 22:30

Jaki kombajn wybrac na 32ha wlasnego i troche usług szczepek cene koszenia przyjołes jak na dominatora bardzo niskie bo 250 to biorą ci co mają z056 a taki dominator 88 czy 98 to ok. 300 a wtedy to już nie 8000k tylko 9600 :).a jeszcze jak kombajnów w okolicy mało to można zawyżyć cene.Do tego euro tanie jak barszcz to głupio by było nie rozejżeć sie po niemczech za ładym dominatorkiem

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#13 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 06:14

Jaki kombajn wybrac na 32ha wlasnego i troche usług a jak wszystko wskazuje na to ze bede musial zaorac caly jeczmien ziomy po czesci ze wzgledu na pogode a po czesci na malo slownego goscia z ktorym to niby bylem dogadany na zniwa?

u nas za usłługe wołaja 350-320zl zalezy jaki kombajn

to co tak sobie poczytalem tu i uwdzie to na ten moment moim faworytem jest JD 1075 hydro

#14 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 11:37

Jaki kombajn wybrac na 32ha wlasnego i troche usług Ja u nas jeszcze nie wiem jaka będzie cena usług, ale myślę ze nie osiągnie takich cen jak wy tu piszecie, Mi np. znajomy kosi NH 1545 i wiem ze jesli ja będę coś kupować a coraz poważniej myślę o tym, to na pewno będzie to NH, chyba ze znajdę ładnego classa,

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#15 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 13:12

Jaki kombajn wybrac na 32ha wlasnego i troche usług może i usługodawcy są tylko niezawsze słowni niestety w tamtym roku zawsze ok 3 dni spóżnienia było z tamte lato cały czas padało

#16 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 13:53

Jaki kombajn wybrac na 32ha wlasnego i troche usług polecam new hollanda tc5040 ale on trochę kosztuje poza tym bardzo dobry jest claas dominator :)

#17 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 17:16

Jaki kombajn wybrac na 32ha wlasnego i troche usług Ja moge ci cos polecic z NH modele serii 80xx.Chodzi mi głownie o modele 8050 8055 i 8060 z hederami 3.6 do 3.96 gdyz na upartego nie musisz ich odczepiac.Kolega miał JD 1075 i obkaszał nim rocznie 150ha wiec na twoj areał bedzie takze dobry.Takiego NH kupisz bardzo dobrym stanie za ok.50 tys zł a JD za ok 60 tys.

#18 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 22:32

Jaki kombajn wybrac na 32ha wlasnego i troche usług dokładnie w takie dwie maszynki celuje ale to jest dopiero bardzo z grubsza pomysl, do planu jeszcze daleko nie mowiac juz o realizacji

#19 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 18:52

Jaki kombajn wybrac na 32ha wlasnego i troche usług Jacku a co ty na to ????

http://www.agriaffai...guson-27xp.html
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 21:48

Jaki kombajn wybrac na 32ha wlasnego i troche usług zdecydowanie nie