Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak się robi filmy

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukasz16s

lukasz16s

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 19:38

Jak się robi filmy witam mam pytanie jak wy robicie swoje filmiki chodzi mi o przeróbki wstawienie fotek i nagrania w czym to robicie , w jakim programie
JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak się robi filmy Dzisiaj, 17:49
  •  

#2 Share Teddy

Teddy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, głównie sieci i systemy(Unix, NT), muzyka

Napisany 14 lipiec 2008 - 20:03

Jak się robi filmy większość osób z forum robi to pewnie w Windows Movie Maker który jest wbudowany w XP-ka ;)

#3 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 22:15

Jak się robi filmy Jeżeli masz trochę kasy i zamierzasz trochę więcej czasu poświęcać na kręcenie filmu (a nie robienie pokazu slajdów :) ) to warto zainwestować np. w Ulead Video Studio, albo Pinacle Studio. Bo tak prawdę mówiąc, to Movie Maker nie jest dobrym programem...

#4 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 08:42

Jak się robi filmy Tak. Ja przerzuciłem się na Unlead 11. Jeszce muszę se keya skombinować i będę miał full. Poza tym gdzieś czytałem o MM opinie. ,,...obsługując MM nie zastanawiasz czy się zawiesi ,ale kiedy ??... :)
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#5 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 18:49

Jak się robi filmy Nie chodzi nawet o zawiszanie sie, ale bardziej o jego prymitywność - nie da się zrobić w tym programie filmu, który w całości byłby zgodny z czyimś planem.
No i to nieszczęsne .wmv

#6 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 19:11

Jak się robi filmy O tak nigdy nie udało mi się jeszce w MM zrobić filmu w 100% taki jak chciałem. :)

#7 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 19:29

Jak się robi filmy Ja kiedyś zrobiłem wszystko ładnie pięknie, ale mi się w takim formacie zapisało, że żadnego konwertera nie mogłem znaleźć na to :)
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#8 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 20:03

Jak się robi filmy Zmieniłem nazwę tematu, ponieważ poprzednia nic nie mówiła "filmiki". I jest już temat o programach do filmów, a ten temat brzmi "Jak sie robi filmy" więc proszę tutaj dawać odpowiednie wypowiedzi, jeśli nie to połączę :)

#9 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 08:57

Jak się robi filmy To nawiązując do tematu:

Podstawy podstaw:
1. Dobre ujęcia. Przede wszystkim jak najmniej ruszać kamerą (aparatem). Powinno się wykonywać szereg krótkich, statycznych ujęć. Panoramujemy bardzo wolno. Warto zainwestować w statyw. Jeżeli kręcimy film urządzeniem docelowo nie przeznaczonym do tego (komórka, aparat) nie należy korzystać z zooma. Zbliżenia muszą być odpowiednio wykonane - nigdy nie robi się szybkich zbliżeń i oddaleń w trakcie jednego ujęcia. Warto zacząć ujęcie od oddalenia lub zakończyć zbliżeniem. Na zdjęciach nie może być widoczny operator kamery!
2. Dobór programu. (jak w poprzednich postach)
3. Montaż. Po pierwsze - nie może nastąpić przerost formy nad treścią. Szalenie ważne jest odpowiednie dobranie muzyki, która stanowić będzie niejako narratora fimu - dobrze by było tak ją dopasować, aby zmiany w linii melodycznej zgadzały się z przejściami pomiędzy częściami filmu. Nie używa się "nachalnych" przejść - musi ono być jak najbardziej płynne i dyskretne. Należy pamiętać o tym, by filmik nie był nudny - dlatego np. z 20 minut nakręconego materiału montujemy - w zależności od tematyki - filmik 5-10 min.

To w bardzo dużym skrócie podstawy zrobienia prostego i w miarę dobrego filmiku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 11:35

Jak się robi filmy No ja najpierw wybieram nute a potem film pod nią robię. Bo później może być ciężko. Ale i tak nadal uważam że moje filmy nie są dobre. :)

#11 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 21 lipiec 2008 - 22:07

Jak się robi filmy

Tak. Ja przerzuciłem się na Unlead 11. Jeszce muszę se keya skombinować i będę miał full. Poza tym gdzieś czytałem o MM opinie. ,,...obsługując MM nie zastanawiasz czy się zawiesi ,ale kiedy ??... :)

Kolego mam do ciebie kilka pytam odnośnie tego programu, bo ja teraz się też na niego przerzuciłem:
- W jakim formacie zapisujesz gotowy filmik????
- Jak dodajesz pliku wideo do obróbki to też w jakim formacie, do ja chciałem MPEG4 na Avi i wogóle nieda się wgrać do programu????
- Jaki jest najlpeszy format pliku, żeby dodać do programu i żeby nietracił plik na jakości????

#12 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 22 lipiec 2008 - 10:38

Jak się robi filmy No to tak:
1. Filmiki zapisuje w formacie MPG (na YT przyjmują)
2. Ja dodaje filmiki w AVI bo takie nagrywa mój aparat.
3. Szczerze ja wrzucam to co mam i jest dobrze. :)

A zapisywanie filmów dokładnie drobie tak :

Udostępnianie > Utwórz plik wideo > DVD/VCD/SVCD/MPEG(PAL MPEG2)

Ja robie w ten sposób.

#13 Share grodzio

grodzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Programowanie, informatyka

Napisany 23 lipiec 2008 - 08:37

Jak się robi filmy to wszystko w WINDOWS MOVE MARKER a tutaj kilka filmów mojej produkcji

http://pl.youtube.co...h?v=ezallI0kRvg

http://pl.youtube.co...h?v=sMreOZfTW20

#14 Share silver105

silver105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:samochody, motorowery, nożna, kosz, siatka i oczywiście rolnictwo

Napisany 23 lipiec 2008 - 09:44

Jak się robi filmy nie wiem co tak narzekacie na movie makera mi on starcza chyba że z was to są już prawdziwi reżyserowie ;)

#15 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 22:16

Jak się robi filmy Zapewniam cię, że jak naprawdę zechcesz zrobić porządny filmik, to dostrzeżesz wszystkie wady WMM.

#16 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 21:52

Jak się robi filmy

. ,,...obsługując MM nie zastanawiasz czy się zawiesi ,ale kiedy ??... ;)

Święta prawda, jest to tak jakby wada fabryczna tego programu, jak zlapie zawieche to szlak cię może trafić. Ale tak to nic nie mam do tego programu, wszystkie filmy w nim robie :)
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 lipiec 2008 - 07:30

Jak się robi filmy Ja film ze żniw 2008 zrobię w programie "Photo2Avi" efekty można samemu wybrać jak i automatycznie mogą się nakładać. Plusem jest łatwość obsługi, chociaż sam progs jest po angielsku można, od razu jakiś filmik wykołować ;)
Ja MM nie będę używał bo nie mam SP2 :angry: i nie mogę mieć wersji 2.1
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A jednak nie będę robił tego filmu, ie dość, że mój komp padł, to nie mam na to czasu i tak możecie podziwiać fotki w galerii :)

Edytowany przez quercus, 17 sierpień 2008 - 12:46.
Łączenie postów

Dodaj odpowiedź