Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyczepa 1-osiowa wywrotka do tyłu

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 22:57

Przyczepa 1-osiowa wywrotka do tyłu Zastanawiam sie nad sprowadzeniem przyczep 4-6t jednoosiowej wywrotki do tyłu typu skorupowego lub z normalnymi burtami. Czy ktoś może Mi powiedzieć jaki z przydatnością takiego typu przyczepy w gospodarstwie. Jest to przyczepa bez hamulców tylko wąż od wywrotu i tyle.... W UK w zasadzie tylko takie przyczepy występują na farmach i są zapinane na hicz-a. Ile za coś takiego mógł bym dostać w PL naturalnie po wyremontowaniu itd.... nie wiem czy nawet nie dało by się tego zarejestrować?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyczepa 1-osiowa wywrotka do tyłu Dzisiaj, 21:08
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 08:01

Przyczepa 1-osiowa wywrotka do tyłu bardzo przydatna kto u nas używa hamulców ? Np przy zbieraniu kamieni przyczepą gorzej zawsze gdzies siądzie ,przy odwożeniu np ziemi z wykopu jeszcze jak tył otwiera się razem z wywracaniem to lepszej nie trzeba ,no do wożenia zboża z pola .

#3 Share Maliniak

Maliniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 09:19

Przyczepa 1-osiowa wywrotka do tyłu Myślę że taka przyczepka jest bardzo przydatna, mi też przydałaby się taka tylko lepiej mniejsza około 3t. Tutaj to sie chyba dobrze ceni. Wujek sam taką zrobił. Użył ramy od cyklopa, pospawał zawiasy i drugą ramę i burty na wysokość ok. 1m. Otwierana jest tylko tylna burta wraz z wywracaniem. Też nie ma ona hamulców, ale mimo to miał już kilku kupców za ładną sumkę. ;)

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 lipiec 2008 - 18:23

Przyczepa 1-osiowa wywrotka do tyłu Ja mam taką około 2t służy mi do wywozu obornika, zbioru kamieni z pola, wożę nią zboże do siewu, jak mam jakieś prace budowlane to także jej używam rok temu woziłem nią kruszywo jak mi podwórko kostką wykładali.

#5 Share jasiu12512

jasiu12512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 19:37

Przyczepa 1-osiowa wywrotka do tyłu ja też mam takom przyczepe jest bardzo przydatna. np łatwo cofnąc do obory
ursusyc-360x2
mf 255
mtz 82

#6 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 09:49

Przyczepa 1-osiowa wywrotka do tyłu Mi się wydaje że lepsze są z tradycyjnymi burtami bo zawsze może się przydać wykiprować coś na bok i hamulce by się przydały bo jak pisałeś 6t to nie 2.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#7 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 15:24

Przyczepa 1-osiowa wywrotka do tyłu 6 ton to w sam raz,a jeszcze skorupowa to już by było super,zazdroszcze Angolom tych przyczep.i jeszcze tych dużych lawet do wożenia sprzętu...<bron ,agregatów,siewników>

#8 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 15 lipiec 2008 - 21:03

Przyczepa 1-osiowa wywrotka do tyłu U nas jest 3 tonowa, w trakcie reanimacji (czyt. remontu) a dokładnie odnowienia bo zmieniliśmy oś, koła i burty a zaczep z dolnego na górny. Będzie służyć do przewozu ziarna przeznaczonego na siew (nowe odmiany), drzewa z lasu i innych lekkich prac na które wózek jednoosiowy może okazać się za mały.
all rights reserved

#9 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 21:52

Przyczepa 1-osiowa wywrotka do tyłu z dolnego na górny?? w to strone bym nie przerobił. W drugo odrazu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 23:37

Przyczepa 1-osiowa wywrotka do tyłu To już pomysł ojczulka i nie pytaj się dlaczego. Poza tym Zetor ma sztywny górny zaczep więc może będzie wygodniej...

tak na marginesie - od lekko ponad roku użytkuje beczkę asenizacyjną z górnym zaczepem i sprawuje się wyśmienicie: nie rzuca nią a oś ciągnika jest porównywalnie dociążona jak w starej beczce.
all rights reserved

#11 Share Agronom16

Agronom16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co się kręci... :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Napisany 16 lipiec 2008 - 08:38

Przyczepa 1-osiowa wywrotka do tyłu U nas jest taka jednoosiówka produkcji Jugosławiańskiej. Bardzo solidna konstrukcja. zmieści 4 t zboża a z nadstawkami prawie 5 ale to już wtedy trzeba mocny zaczep w ciągniku bo przyczepa mocno daje w kość, co do przydatności w gospodarstwie to super sprawa wszędzie się podjedzie na każdą strone wywróci. Mimo że mamy 5 przyczep to ta przyczepka jest ciągle w użytku a pozostałe tylko stoją i czekają na żniwa albo buraki.

#12 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 21:06

Przyczepa 1-osiowa wywrotka do tyłu Fajnie że dodałeś zdjęcia - powiem Ci taką wiadomość że mam z tej samej firmy (tylko jaka ?) ale z trójstronnym wywrotem no i już przerobioną - tzn w trakcie... Też była w opłakanym stanie, zapłaciliśmy coś lekko ponad 1000 zł, tyle że z oryginału została rama i platforma, reszta powstaje na nowo. Tu brak podłogi i burt więc wg mnie to jest niewiele warte, może jak za złom użytkowy...
all rights reserved

#13 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 16 grudzień 2008 - 11:01

Przyczepa 1-osiowa wywrotka do tyłu Podczepie się w tym temacie :D Mam pytanie, czy wiecie gdzie i w jakich cenach można kupic oś do takiej właśnie przyczepki jednoosiowej? Interesowałaby mnie taka trochę mocniejsza oś, minimum 4,0 tony (dopuszczalny nacisk).
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#14 Share ursus1634

ursus1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 11:47

Przyczepa 1-osiowa wywrotka do tyłu Mam star który ma kaste o ładownośvi 6t. i nie wiem za bardzo jak go przerobić na przyczepe może ktoś z was tak zrobił?
................................
Mój I filmik
http://pl.youtube.co...h?v=pS0RE4CqVSw

#15 Share zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 13:36

Przyczepa 1-osiowa wywrotka do tyłu ja jestem w trakcie remontu ( nowa oś od rozrzutnika niuzywana kupiona z felgami na kołą balonowe i z piastami za 500 zł), przedłużona do przodu i do tyłu w sumie o 50 cm,nowe burty,siłownik zregenerowany (koszt 800 zl) i zastawki drewniane na podwyzszenie 30 cm. jak bedzie gotowa to wrzuce zdjęcia do galerii. a i pojemność zboża wyniesie ok 4,5 tony( orientacyjnie) a do tej pory miesciła 2 niepełne zbiorniki z bizona z zastawkami.

#16 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 18:52

Przyczepa 1-osiowa wywrotka do tyłu Taka przyczepa jest bardzo przydatna w gospodarstwie u mnie jest nie zastąpiona służy do:transportu ,wywozu obornika,wszelkich prac transportowych praktycznie,a jest to samoróbka zrobiona na wzór oryginału tylko że ma lepszy siłownik,była zrobiona fachowo dlatego ciężko zobaczyć że była samoróbką,służy już 9lat.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 11:36

Przyczepa 1-osiowa wywrotka do tyłu

Mam star który ma kaste o ładownośvi 6t. i nie wiem za bardzo jak go przerobić na przyczepe może ktoś z was tak zrobił?

wystarczy zdemontować kabinę silnik i przednią oś,wystającą ramę przerobić na zaczep . ja tak zrobiłem , tylko szkoda że mój star nie miał wywrotki ;)