Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

ustawienie zbierznosci kół przednich w ursusach

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • 4090374

Napisany 28 styczeń 2007 - 16:00

jak ustawia sie zbierznąść kół w ursusie 1224,902 i c 360??
  • 0

#2 adasiorek

adasiorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • 7745153
  • Zainteresowania:rolnictwo
    mechanika z nia zwiazana
    majsterkowanie

Napisany 31 styczeń 2007 - 20:14

sam jestem ciekaw
bo troche mi ciapie prawe kolo w c-360
moze na podobnej zasadzie jak w lublinie
bo podpatrzylem jak jeden mechanick robic
  • 0

#3 qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4006 postów

Napisany 31 styczeń 2007 - 20:17

w zależności czy jest zbieżność czy rozbieżność treba kręcić w odpowiednią stronę drążkiem łączącym obie zwrotnice
  • 0

#4 adasiorek

adasiorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • 7745153
  • Zainteresowania:rolnictwo
    mechanika z nia zwiazana
    majsterkowanie

Napisany 31 styczeń 2007 - 22:14

w przypadku jesli kola przenosza naped to kola musza byc rozbierzne
a jesli bierne to zbierzene
taka jest ogolna zasama ustawiania
  • 0

#5 Karol_elektryk

Karol_elektryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 luty 2007 - 21:49

Z tego co mi wiadomo, to dla C-330 zbieżność kół przednich powinna wynosić: 12-20 mm i mierzy się ją między przednimi skrajnymi a tylnymi skrajnymi krawędziami opon (w płaszczyżnie poziomej). Kiedyś czytałem o tym w pożyczonej od znajomego instrukcji obsługi tego ciągnika. Co prawda nie jest to informacja, dotycząca twojego modelu, ale może się przydać.
  • 0

#6 Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • 4090374

Napisany 02 luty 2007 - 15:32

mojej 902 nie idzie utrzymac na ulicy bo nosi ją straszliwie, w c 360 co pare dni regulowałem po pare obrotów koncówki drązka i jest wzglednie, a w 1224 mam nowe oponki i zdaje mi sie ze je troche na asfalcie piłuje a w starych mi scieło beirezbnik od srodka a bierznik zewnetrzny miał jeszcze z 1cm, na oko widze ze jest lekka rozbierznosć :huh:
moze by mógł ktos kto ma dobrze ustawioną zbierznosć zmierzyć długosć drązka łączocego oba koła, z góry dziekuje :(
  • 0

#7 gufi

gufi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 02 luty 2007 - 22:09

Z tego co mi wiadomo, to dla C-330 zbieżność kół przednich powinna wynosić: 12-20 mm i mierzy się ją między przednimi skrajnymi a tylnymi skrajnymi krawędziami opon (w płaszczyżnie poziomej). Kiedyś czytałem o tym w pożyczonej od znajomego instrukcji obsługi tego ciągnika. Co prawda nie jest to informacja, dotycząca twojego modelu, ale może się przydać.

nie miezy sie do opon tylko to felg bardzo łatwo dwie listewki zachodzące na siebie i po sparwie
  • 0

#8 arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • 2923654

Napisany 04 luty 2007 - 13:22

ja swoja c 385 jak po ulicy jezdziłem to sie niedało utzrymać tak nosiło ja po szosie a wszystko było w zwrotnicach juz zwrotnice były wytłuczone i ją nosiło i nic sie nie dało ustawic drązkami. a zwrotnice jak kupowałem to po promocji i przy okazji dałem 950 zł bo na magazynie lezały juz kilka lat i im ten towar nie schodził . a normalnie w agromie kosztowały coś 1200 zł obie . i jak kupiłem załozyłem to moge puścic kierownice i nic nigdzie nie ciągnie a ustawiałem zbierzność tradycyjnym sposobem dwie listewki i od felgi do felgi i ładnie zawsze wychodzi
  • 0

#9 BaDiKoWaL

BaDiKoWaL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • 3408662
  • Lokalizacja:Złakowo (pogranicze zachodniopomorskiego i pomorskiego)

Napisany 03 luty 2008 - 10:55

Tak jak ktoś wcześniej już napisał ,że przy kołach biernych a kolach przenoszącymi napęd jest różnica
np.: wczoraj we władku ustawiałem zbieżność (mierzyłem odległość między skrajnymi rantami felgi czyli z przodu i z tyłu). Tam przód jest bierny i ustawiliśmy rozbieżność. W przypadku kół przenoszących napęd jest tak samo tylko że na odwrót B) czyli koła muszą się schodzić do środka. Ale pamiętaj różnica pomiędzy odległościami na przednich rantach felgi a na tylnych rantach nie może być większa niż jeden centymetr. B)
  • 0

#10 mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3159 postów

Napisany 03 luty 2008 - 11:27

Primo to brak luzów na końcówkach, wtedy dopiero można myśleć o ustawianiu zbieżności. Pomiar najprościej tak jak @gufi opisał, z tym że może go popsuć np. lekkie skrzywienie felgi. Aby tego uniknąć trzeba zaznaczyć sobie punkty przyłożenia listewek z jednej strony felgi, ruszyć ciągnikiem aby punkty znalazły sie po drugiej stronie i wtedy zmierzyć różnicę. Różnica odległości zależy od konkretnego ciągnika i jest podana w każdej instrukcji.
  • 0

#11 zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 03 luty 2008 - 15:29

Tak jak ktoś wcześniej już napisał ,że przy kołach biernych a kolach przenoszącymi napęd jest różnica
np.: wczoraj we władku ustawiałem zbieżność (mierzyłem odległość między skrajnymi rantami felgi czyli z przodu i z tyłu). Tam przód jest bierny i ustawiliśmy rozbieżność. W przypadku kół przenoszących napęd jest tak samo tylko że na odwrót B) czyli koła muszą się schodzić do środka. Ale pamiętaj różnica pomiędzy odległościami na przednich rantach felgi a na tylnych rantach nie może być większa niż jeden centymetr. B)

Coś chyba pokręciłeś, rozbieżność ustawia się z ciągnikami z przednią osią napędzaną a zbieżność z nienapędzaną.
Na dodatek z ursusami posiadającymi miękkie przody to za każdą zmianą obciążenia osi też trzeba ustawiać.
  • 0

#12 Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów
  • 9242927

Napisany 03 luty 2008 - 15:45

Ja oddałem do mechanika i zrobił B) ale jak on to zrobił to nie wiem B)
  • 0
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#13 LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów
  • 4003629

Napisany 06 luty 2008 - 12:58

Ja miałem przednią oś po naprawie od c 355 i prawa opona zdziera sie trochę od zewnętrznej strony, prawdopodobnie sprężyna pękła. Ale od razu po naprawie było super. kierownica jedna ręką a on jechał jak po sznurku. Teraz minimalnie ściąga.
  • 0
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#14 janis12

janis12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • 8109950

Napisany 01 marzec 2008 - 12:08

w ursusie c-360 zbieżność kół powinna wynosić 1cm każde, ustawialiśmy raz to ustawiliśmy na 7cm jedno, wtedy to rwał trawe, jeszcze lepiej z turem i belą 500kg na nim :P, ale zaraz to poprawiliśmy bo sie nie dało jeździć ;)
  • 0

#15 sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1890 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 08:45

żle mowicie w każdym ciągniku ustawia się zbierznośc przecierz nie jeżdzi się z przednim napędem (włączonym) po drodze
  • 0

#16 Zefirek

Zefirek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • 12348798

Napisany 16 marzec 2008 - 10:18

Witam.
Najlepiej poszukać w instrukcji co do zbieżności, a mierzenie drążka nic nie da, po dłuższej eksploatacji należy usunąć wszelkie luzy w układzie kierowniczym i potem ustawić zbieżność.
  • 0

#17 pablo25

pablo25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 25 luty 2010 - 18:40

Ja mam trochę inny problem i nie wiem czy ma to związek ze zbieżnością kół.
Gdy jadę ciągnikiem (C-360) muszę trzymać kierownice bo mnie ściąga w prawo. Kiedyś gdy nie miałem ustawionej zbieżności to chodził od prawej do lewej. W C 330 nie muszę nawet trzymać kierownicy i jadę prosto. Nie wiecie jak taki problem usunąć? Czy można to wyregulować drążkiem co idzie od kolumny kierowniczej czy coś nie tak mam z kolumną?
  • 0

#18 rysiek100

rysiek100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 08 maj 2011 - 18:01

Witam
Wymieniłem końcówki drążków i mam zamiar ustawić zbieżność przód jest miękki resorowany (4011),mam pytanie jak wygląda regulacja ,czy trzeba podnosić przód ciągnika i ile ma wynosić różnica między przednim a tylnym pomiarem na felgach (rozumiem że jeśli mierząc z przodu będe miał 1300mm to z tyłu ma być 1310)?
  • 0

#19 asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 2607 postów
  • 4950984

Napisany 08 maj 2011 - 18:24

Różnica ma być 7-10mm.
  • 0
Naklejki rolnicze: http://tiny.pl/hsbp1

Google

• Reklama google
  •  

#20 grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • 11110978
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 25 wrzesień 2011 - 20:27

wytłumaczy mi ktoś o co chodzi z tymi dwoma listewkami?? ,bo musze ustawić w c 360 i niemam pojecia jak to zrobić
  • 0

Dodaj odpowiedź

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk