Polecane posty

farmer15    0

jeszcze pomyślę ale się boję bo ludzie gadają że reno to składak z całego świata i że skrzynie po kilku latach się rozwalają i nie wiem co robić czy za ryzykować czy może nie i mf kupić bo u nas we wsi 4 mf są i każdy zadowolony!! więc sam już nie wiem ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Brawo igorass

Robertbara ja przerabiałem rozne ciągniki

I coś wiem na ten temat

Pozatym jak czegoś nie jestem pewien to ja nie pisze

Zetor 7211 poprostu ma silnik starszego typu

Mniej oszcdzedny?


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Temat troszkę odświeżam... ;)

 

Jaki mamy wybrać ciągnik o mocy około 80KM, napęd 4x4 (ma to być główny ciągnik w gospodarstwie)...

 

Oczywiście cena ~35tys...

 

Tata chce jakiegoś MF, tylko ja się boję o części (głównie o ich cenę), ja bym chciał jakiegoś Zetora, a dokładnie 8145 lub 7745...

 

Co wy byście wybrali...???

 

Może jakieś inne propozycje...???

 

Z góry dziękuje za pomoc...:-)

 

POZDRAWIAM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Jeśli chodzi o zetora 7745 to za 35 tys. nic ciekawego nie kupisz, bo teraz bardzo się czymią w cenie te ciągniki. Ale 8145 na pewno znajdziesz za te pieniądze i to w dobrym stanie i na pewno nie będziesz miał problemu z częściami ;) Ja mam 914 i nie narzekam tylko szkoda że nie ma turbiny czego mu brakuje, ale na twoim areale spokojnie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Jak bym poszukał to bym znalazł jakiegoś 7745, coś takiego jak np. ma @igorass lub:

 

http://allegro.pl/item420748411_zetor_7745...massey_mtz.html

 

http://allegro.pl/item425578800_zetor_7745...idealny_92.html

 

(^) Wydają się dość ładne... :)

 

No cóż, ciągnik będzie miał u mnie prace, pola ornego jest teraz 10 hektarów, ale w przyszłym roku będę miał już prawko, więc będę szukał pola do wynajęcia... ;)

 

No i ciągnik będzie chodził po usługach, głównie wywóz obornika wraz z C-330 ( :) ), no i jak będą jacyś chętni to i węgiel z kopalni przywiezie, no i jak będzie śnieg to będzie odśnieżał drogi... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

@MarcinPykuS mój kolega z klasy też szukał 7745 i chyba za 11 razem kupił za 40 tys. i powiem ci że nic ciekawego z tego ciągnika nie jest, a te co link podałeś jak czytam że po kapitalnym remoncie są ;):) :) chyba ktoś im pierścienie tylko wymienił, i na pewno za bogate one nie są jeszcze patrząc na te roczniki za tą cenę i są tylko na pewno na sprzedaż przyszykowane i ktoś z nich na pewno coś to najlepsze wyciągnął. I powiem że ten 8145 nie weżnie więcej paliwa niż 7745. Ziemi może nie masz za dużo, ale ja bym na twoim miejscu jednak 8145 kupił. Wiem co mówię, bo my też mieli już trochę ciągników, chociaż nigdy 7745, ale 7245.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No cóż może i być 914, zależy jaki się trafi (który będzie w lepszym stanie itd), bo to przecież to samo, różnią się tylko marką i drzwiami (drzwi w 914 otwierają się do tyłu, w 8145 do przodu)... :)

 

A z zagranicznych co byś proponował...???

 

Jakoś boję się o części... :)

 

A co do tego że będzie dużo palił-odpowiednia maszyna i po problemie... ;)

 

Ale taki Zetor 7745 od @igorass jest chyba okej...??? :)

 

A jak z komfortem w tych ciągnikach...??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Wg mnie, jeżeli Cie stać to bierz 7745T, jest ponoć najoszczędniejszy z seri przy swojej mocy no i jest dosyć na zapas, 80km to może już kawałek pola obsłużyć, zwłaszcza tak wygodne i komfortowe osiemdziesiąt koni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

@Hinco na dobrego 7745T musisz mieć co najmniej 45 tys. zł, a kupić jakieś gó*** za grosze co chwile będzie się psuło to nie sztuka, bo kupić ciągnik to jedno, a go utrzymać to też coś innego. Wiadomo że w 7745 masz nie porównywalny komfort pracy jak w 8145 lub 914, ale ja mam 914 i na prawdę żle mi się nim nie pracuje i wole 914 niż 7745, ale to wynika z tego z tym ciągnik ma robić, bo jak u nas do HDS to 7745 jest za letkim ciągnikiem. Ten zetor igorass też mi się podoba i nawet jeszcze cena nie jest tak wygurowana tylko że trochę stary rocznik, ale ja tam na rocznik nie gdy nie patrze tylko bardziej na stan technicznym, ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Ja jak bym terz miał kupowac ciągnik to chyba do remontu, kupiłem swój od dziadka utrzymany i dosć nie wymęczony(cena dość wysoka była) a już robiłem hamulce, pompe wtryskową i teraz skrzynia, przynajmniej tyle żę silnik chodzi ładnie..

Dobre 7745 swoje kosztuje i to wiem, ale jeżeli nie potrzebna jest ta większa zwinność i moze niższe spalanie to brać 8145 czy 914 i nie bedziesz żałował..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARTUR05    1

Kup se case np:695XL 4x4 lub 743XL,745XL one najlepiej się sprawóją w takim areale a nie jakiegoś zeora co paliwo jak smok poprostu studnia bez dna i po 2000mth do remontu! ja mam case 856Xl i 695Xl z napedami na cztery koła i mają prawje przepracowane 9500mth i ja tylko filtry wymieniam i oleje i nic więcej i pracój na 22,5h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
...zeora co paliwo jak smok poprostu studnia bez dna i po 2000mth do remontu! ...

Nie ośmieszaj sie publicznie ;)

 

Takiego case to trzeba mieć u kogo zrobićw razie 'w'; częsci pewnie troche droższe jak to bywa

Na taki areał nie ma co kombinować wg mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja bym polecił MF 3060 bo sam mam zamiar takiego kupic na 7ha(narazie bedzie więcej wiem ze wcześniej pisalem o 7245 ale jednak wolę mieć więcej km w razie czego i sprzęty bede miał na razie od sąsiada a do Zetora nie miałbym od kogo pozyczyć odpowiednich) ale niestety musisz sobie odpowiedziec na pytanie czy w razie czego jakby skrzynia sie rozwalila bedziesz miał na naprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7
..pytanie czy w razie czego jakby skrzynia sie rozwalila bedziesz miał na naprawę...

hehheh...tez zamierzam zmienic ciagnik i własnie mam dylemat czy mf 3050-3060 czy tez cos z zetorów 7245-7745

słyszałem tez o tych koszmarnych awariach z skrzynia...


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja jestem zdania ze jeśli kupi się sprawny egzemplarz i dobrze bedzie się go uzytkować to nie powinno byc problemów. Ale trzeba sie pogodzic z tym jakby kiedys coś rypneło czy stać mnie bedzie na remont.

 

Zetor nie jest zły ale Mf za tę cenę jednak więcej oferuje.(chociaż zawsze jakieś ryzyko jest bo częsci do Mf sa dużo droższe niż do Zetora)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Mówię na swoim przykładnie ze części do mf-a nie są dużo droższe niż do zetora oczywiście wiadomo że jak jest elektronika jest większe ryzyko ze na naprawę wydasz trochę więcej pieniędzy a różnie się trafia można dać dużo za ciągnik i może chodzić do pewnego stopnia i zacząć się sypać ale to już najgorsze przypadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Nie ale czekam jeszcze miesiąc max dwa i zależy co się trafi w Niemczech

Chodzi mi ze mój ojciec zajmuje się mechaniką rolniczą i ma wielką styczność z częściami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Eh nie wiem sam co wybrać, żeby być w miarę zadowolonym... ;)

 

Co do remontów, to wszystko będziemy robić sami... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jak chcecie remontować sami to lepiej Zetora bo jest prosty i wszystko sie da samemu zrobic a w MF-ie niestety nie.

 

Jak przesiądziesz sie z ciapka to i tak bedziesz zadowolony niezalerznie czy kupisz Zetora MF czy coś innego. Ja ostatnio wsiadłem do Pronara 82tsa sasiada i jest przynajmniej z wyglądu bo nie jeżdzilem 10 razy lepiej niz w ciapku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

A co byś powiedział na to ?

 

http://www.allegro.pl/item426584017_deutz_...je_do_tura.html

http://www.allegro.pl/item425852510_ciagni..._1991_roku.html

http://www.allegro.pl/item424000348_deutz_...70_polecam.html ;)

 

Oszczędny w spalaniu, a z częściami też nie powinno być problemu-przynajmniej u nas tak jest ;)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ale chyba taki ciągnik to troszkę za duży jak na 10ha chyba że planujesz duże powiększenie areału upraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No cóż, teraz tylko muszę zabrać tatę i trochę pojeździć za ciągnikiem, tak będzie najlepiej-pooglądać "na żywo"... ;)

 

No a co do tego, że będzie za mały-plany związane z rolnictwem już mam, od czegoś muszę zacząć, a kupno małego ciągnika odpada (chodzi mi o to żeby wszystko szybko porobić, no i dojdą do tego usługi, więc ciągnik będzie miał u nas robotę), w przyszłym roku będę już miał prawko, więc będę się już trochę rozglądał za polem do wynajęcia... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj