Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 10 ha

784 odpowiedzi na ten temat

#641 Share Niki20

Niki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 02 październik 2013 - 09:09

Ciągnik na 10 ha Nie uciągniesz 60 koniami 4 skib...

Posłuchaj kolegów jak Ci radzą, szukaj tylko z przednim napędem bo później będziesz żałował...

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez KRISTOFORn, 02 październik 2013 - 10:32.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 10 ha Dzisiaj, 20:13
  •  

#642 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 02 październik 2013 - 09:52

Ciągnik na 10 ha Uciągnie, tylko wolniej. To nie zależy od mocy silnika, tylko od masy ciągnika. Sła uciągu to wypadkowa przyczepości ciągnika i momentu obrotowego - na niskim przełożeniu przy dużej masie własnej da radę. Ja do MTZ-t akupiłem 3x35 obrotową, moim zdaniem to optymalne rozwiązanie.

Przedni napęd jest dobry, jeśl będzesz ciągnika używał wyłącznie z ciężkmi maszynami w polu, a do transportu masz drugi lżejszy ciągnik. Bo inaczej koszt opon i paliwa cię zje. Na 10h spokojne wystarczy ciągnik o mocy 60-65km nawet bez napędu. Musi być uniwersalny i spełnać takie wymagania:
1. Niskie jednostkowe zużycie paliwa (silnik perkinsa, silnik MMZ do MTZ - to przykład), w lekkich pracach jest duża różnica
2. Układ pneumatyczny do przyczep
3. Szybki w transporcie
4. Wydajna hydraulika zewnętrzna i podnośnik
5. Mały promień skrętu
6. Dostęp do części i serwisu
7. Opony w rozmiarach dostępnych w normalnych cenach (niektóre typy opon maja kosmiczne ceny, a niestety trzeba się liczyć z tym, że kiedyś je trzeba wymienić)
8. Jeśli ciągnik ma służyć cały rok - sprawa palenia w zimie, niektóre silniki mają z tym problemy
9. WOM na 540 i 1000 obrotów - przydaje się, ja opryskiwacz ciągam na 1000 i rozsiewacz też, niższe zużycie paliwa
10. Obciążniki - nie warto kupowac bez, handlarze demontują a potem wystawiają w kosmicznych cenach, do orki sa potrzebne
11. Kabina - jakiś komfort jest potrzebny, jeśli masz zamiar tyrać codziennie
12. Ładowacz - nie do wszystkich ciągników jest dostępny, albo ceny są wysokie, warto nad tym pomyśleć
13. Agregaty do ciągnika - na rynku ciężko znaleźć uprawowo-siewny do małego ciągnika, standard to 3m, a to do 60KM za duży. Chyba że bierny.

Ja bym nie wzął JD - bo to nie jest ciągnik uniwersalny, w lekkich pracach nie będzie ekonomiczny, na 10ha nie będzie miał co robić poza orką. Zastanowł bym się nad Ursusem 4514 (70KM) - niezła kabina, oszczędny, dostępne części. Albo MTZ w dużej kabinie. Musisz sobie skalkulować, ile jakich prac robisz ciągnikiem - żeby potem nie ciągać rafinerii za sobą.

#643 Share subkrzys

subkrzys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 październik 2013 - 11:13

Ciągnik na 10 ha no własnie uciagnie ale wolno i bedzie stawiał ostrą skibe i spali dużo po co tak katowac traktor a napęd jest rozłączany ,troche nie namiejscu porównanie ursusa do JD czy nawet mtz zupełnie nie tak klasa komfort a co do ekonomicznosci mam 6 cylindrowego jD 100km i jesli spali w 4 pługu 11 litrów na godz to wszystko a hektar w godzine zrobi i co do czesci to ile razy trzeba naprawic tego ursusa a ile JD , 7 rok użytkuje JD jak narazie została tylko wymieniona pompka wysprzeglika i oleje z filtrami oraz takie uszczelniacze przez które przechodzi wałek podnosnika ,.a tak wogóle to ceny takich ursusów są z kosmosu 4514 ponad 40 tyś to mozna kupic fenda z seri 309 turbomatic mocny trwały i prosty traktor i spalanie 2 razy mniejsze jak ten ursus

#644 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 02 październik 2013 - 12:38

Ciągnik na 10 ha To nie chodzi o katowanie silnika tylko o prędkość, a co za tym idzie kruszenie gleby, mała prędkość robocza + półśrubowe odkładnie = zwięzła gleba nawet po orce. Ratunkiem są ażurowe odkładnie ale to jeszcze rzadkość u nas. @Subkrzys chcę zobaczyć jak 90-konny fendt spala 2litry na godzinę np przy turze... bo 4512 spali 4litry to max

Edytowany przez pawel885, 02 październik 2013 - 13:23.

#645 Share subkrzys

subkrzys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 październik 2013 - 14:02

Ciągnik na 10 ha chodziło mi o orke a nie prace z turem ,pochwal sie ile spali ten ursus z pługiem i z jakim .nie mówie ,ze to zły traktor i rozumiem ze jest nowszy od fenda ale i tak ceny ich do jakosci sa straszne przejżałem ogłaoszenia na allegro to 45 tys to minimum nawet do 65 tyś i za co za to ze jest z lat 90 a nie konca 80 i za to ze łatwo kupic do niego czesci ,i ze tansze ale jakiej jakosci ,dałem przykład fenda bo pracowałem takim traktrorem http://otomoto.pl/fe...09-A347246.html o czyms takim ,jego zalety to trwałosc i prostota ma mechniczna skrzynie osobą hydraulikę do wspomagania i podnosnika ,nie takk jak W JD ze wszystko chodzi na jenym oleju skrzynia i cała hydraulika ,co jest kosztowne bo mamy jedną dużą pompe tłoczkową w Jd i 2 małe w skrzyni co czyni duże koszty ewentualnej naprawy ,a nie oszukujmy sie z gospodarstw 10-20 hektarowych nie ma tyle kasy by naprawiac badz kupowac tak drogie maszyny .

#646 Share lukas0997

lukas0997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 02 październik 2013 - 14:02

Ciągnik na 10 ha

Nie uciągniesz 60 koniami 4 skib...

Posłuchaj kolegów jak Ci radzą, szukaj tylko z przednim napędem bo później będziesz żałował...

Nie cytuj poprzedniego posta

Oj moze nie dar rady bo niema 4x4 ale kvernelanda 3 skibowego da radę
Co do ciągnika 4514 trzeba wydać około 50 tyś zł
Co do jd to jak wcześniej wspomniano musi być uniwersalny to może ursusa 4512 ma 62km za 30 tys zł można kupić a jak z napędem to mtz wmiarę dobry ciągnik i za nie dużą cene za 30 tyś coś kupisz lub jakiegoś zetora 7211 o mocy 68km
Różne opinie że zetor dużo pali i wogóle to niejest prawda mam zetora 6245 4x4 o mocy 62km i w orce spala do 12-15l na 1ha niby to sporo jak dla nie których ale robi robotę w lżerszych pracachy spali do 8L Zetor pracuje na 12ha w tym 10 ha ornych i ponad 2 ha łąk robi u mnie dużo teraz kupuję do niego agregat uprawowo-siewny 2.5m

Edytowany przez lukas0997, 02 październik 2013 - 14:13.

#647 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 02 październik 2013 - 16:29

Ciągnik na 10 ha Racja, że JD 100KM zrobi hektar w godzinę, tylko po co taki traktor na 10ha ? Musiałby zmienic wszystkie maszyny. No i w lekkich pracach na samo poruszanie spali dużo - jest wówczas nieekonomiczny. W przypadku takiego gospodarstwa orka 1ha/h czy 0,8ha/h jest bez różnicy. Uważam, że Ursus 4512 albo odpowiednik MF bez elektroniki, MTZ czy własnie starszy Deutz albo Fendt byłyby odpowiedniejsze. Niezłe są też Reno z silnikami MWM i dość tanie

#648 Share lukas0997

lukas0997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 02 październik 2013 - 16:37

Ciągnik na 10 ha nie no 100km na 10 ha to lekka przesada raczej już prędzej ciągnik od 60 do 80km wchodzi w grę

#649 Share subkrzys

subkrzys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 październik 2013 - 17:35

Ciągnik na 10 ha to fakt ze na 10 to przesada 100 km ,ja mam ponad 18 h swojego i 5 w dzierżawie dlatego dla mnie ciagnik 100km jest potrzebny a dodatkowo własnie szukam takiego miedzy 70 a 80 km i chyba bedzie to fendt 309 bez turbo ma 70km prosty traktor za około 35 tys ,tez myslałem o takich ursusach o jakich tu mowa czy zetorach nawet mtz ,ale są zbyt drogie do tego co oferują dostępnosc czesci nie jest dla mnie priorytetem bo jednak żyjemy w europie i z tym nie jest juz tak zle ,ogladam też jakies Deutz fahr ,ale niestety nie ma nikt w okolicy i nie wiem jak sie spisuje ,a jest zdecydowanie tanszy jak fendt np taki http://allegro.pl/de...3582092301.html

#650 Share Mateusz-06

Mateusz-06

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne maszyny rolnicze oraz fotografia.

Napisany 02 październik 2013 - 18:04

Ciągnik na 10 ha Mój wujek ma Zetora 7211. Ma go od nowości od 1988 i narazie dobrze się sprawuje wiadomo miał naprawy ja bym wybrał na twoim miejscu 7211

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share subkrzys

subkrzys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 październik 2013 - 18:18

Ciągnik na 10 ha :) no własnie miał go od nowosci to wie co ma ja od nowosci to miałem dwie c330 ;)nie było tak bogato jak u wujka

#652 Share bogus56

bogus56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 02 październik 2013 - 18:28

Ciągnik na 10 ha Ja moge polecic masseya serji 6xx. Od roku mam masseya 675 i jestem bardzo zadowolony z tego ciągnika. Komfortowa kabina, pólbiegi bez sprzęgła, wom bez sprzęgla, i bardzo niskie spalanie. W moim rejonie jest kilka podobnych ciągników i nikt nie narzeka.

#653 Share juzek89

juzek89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 październik 2013 - 19:01

Ciągnik na 10 ha Witam. Posiadam gospodarstwo o powierzchni 8.5 ha i pracuje w nim c330 jako traktor pomocniczy i zetor 5211 z turem, zetor 5211 to wystarczajacy traktor w gospodarstwie do 10ha, naped 4x4 jest zbedny, orka plugiem 3 skibowym grudziac idzie mu wysmienicie, jest zwinny, oszczedny, tani w utrzymaniu i komfortowy w poruwnaniu z 360. polecam 5211.pozdrawiam

#654 Share lukas0997

lukas0997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 02 październik 2013 - 19:14

Ciągnik na 10 ha Kolego mówimy o zaoszczedzaniu czasu bo trzeba pogodzić prace na codzień z pracą na roli a jak kupować to ciągnik co pociągnie te 4 skiby zetor 7211 ma 68km talerzówke pociągnie myśle że 2.2m da rade ale czy 2.5 to niewiem i agregat 2.8m uprawowy pług do niego 4x35 i będzie idealnie i do 30 tyś coś kupisz a sprzet to pomału skąpletujesz naped niejest zbędny ale jak masz równe i nie mokre pola i nie jeździsz po mokrym terenie to nie trzeba używać ja kupiłem ciągnik z napędem bo mam właśnie tak że jeźdze po mokrym nie chęsto ale jeźdze i napęd daje uciąg

#655 Share MicByr

MicByr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 październik 2013 - 20:13

Ciągnik na 10 ha Polecam URSUSA 4514 mam go i jestem bardzo zadowolony. Najbardziej z oszczędności.

#656 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 październik 2013 - 20:33

Ciągnik na 10 ha

Kolego mówimy o zaoszczedzaniu czasu bo trzeba pogodzić prace na codzień z pracą na roli a jak kupować to ciągnik co pociągnie te 4 skiby zetor 7211 ma 68km talerzówke pociągnie myśle że 2.2m da rade ale czy 2.5 to niewiem i agregat 2.8m uprawowy pług do niego 4x35 i będzie idealnie i do 30 tyś coś kupisz a sprzet to pomału skąpletujesz naped niejest zbędny ale jak masz równe i nie mokre pola i nie jeździsz po mokrym terenie to nie trzeba używać ja kupiłem ciągnik z napędem bo mam właśnie tak że jeźdze po mokrym nie chęsto ale jeźdze i napęd daje uciąg

Te 68 KM to jest sporo naciągnięte, jego silnik nie wiele się różni od 60-tki, to jest tak samo z tym Zetorem i jego mocą jak było z 4011 a 360 i już widzę jego orkę 4 X 35 akurat, chyba że na piasulku, albo dobra podorywka.

#657 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 02 październik 2013 - 20:34

Ciągnik na 10 ha Zetor 7211 ma 62 Km (neicałe 70 km ma zetor 7711)
Można powiedzieć że na zetorze 7211 spędziłem ok 20 lat, ciągnik w polu szedł z pługiem Fortschritt 3 skibowy, agregat uprawowy 3.3 metra (hydraulicznie składany, 2 wałki z tyłu) - przy tym sprzecie wykorzystany mozna powiedzieć idealnie, przy agregacie jedyne co brakowało to balastu z przodu bo mocy było akurat), w transporcie 2 przyczepy d55 z bokami 1 metr (kilka razy się zdarzyło po 10 ton na jednej czyli 20 ton samego ładunku a nawet ponad) i tez dawał rade super.
Tylko teraz kwestia czy uda Ci się kupić taki ciągnik w dobrym stanie bo jeżeli robić remont zetora to tylko na ori częściach, bo zamienniki są nic nie warte a uwierz mi ori potrafią kosztować i to sporo.

#658 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 październik 2013 - 20:40

Ciągnik na 10 ha Najlepiej jest w ogłoszeniach sprzedaży wszelakiego typu, Zetor 7211 a co drugi podaje inną moc tego ciągnika, może każdemu ciągnikowi bili na tabliczce inną moc. :P :D

#659 Share lukas0997

lukas0997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 02 październik 2013 - 20:57

Ciągnik na 10 ha

Zetor 7211 ma 62 Km (neicałe 70 km ma zetor 7711)
Można powiedzieć że na zetorze 7211 spędziłem ok 20 lat, ciągnik w polu szedł z pługiem Fortschritt 3 skibowy, agregat uprawowy 3.3 metra (hydraulicznie składany, 2 wałki z tyłu) - przy tym sprzecie wykorzystany mozna powiedzieć idealnie, przy agregacie jedyne co brakowało to balastu z przodu bo mocy było akurat), w transporcie 2 przyczepy d55 z bokami 1 metr (kilka razy się zdarzyło po 10 ton na jednej czyli 20 ton samego ładunku a nawet ponad) i tez dawał rade super.
Tylko teraz kwestia czy uda Ci się kupić taki ciągnik w dobrym stanie bo jeżeli robić remont zetora to tylko na ori częściach, bo zamienniki są nic nie warte a uwierz mi ori potrafią kosztować i to sporo.

No masz racje podałem moc ciągnika z 7245
mój ma 62km to zetor 6245 aż czasem mnie zadziwa swoją mocą :D
u mnie pracuje z pługiem UG 4x35 + wałek czyli ma co robić do tego agregat ścierniskowy eberhardt 2.1m agregat uprawowy 2.8m i teraz zamierzam kupić agregat uprawowo-siewny 2.5m
ciąga zestaw 2 hl i d47 na hl wchodzi około 9 ton a na d47 6 ton z hakiem czyli około 15 ton ciąga i to jest dlaniego bułka z masłem i plusem jest to że ma napęd i rocznikowo też dobrze 1992r mam go już 8 lat i nigdy mnie nie zawiódł

Edytowany przez lukas0997, 02 październik 2013 - 21:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share atomowy23

atomowy23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 październik 2013 - 21:00

Ciągnik na 10 ha W ogóle sprzedający podają różne bzdury. Do kupna trzeba się dobrze przygotować. Ja teraz szukam w okolicy ursusa 360 ;D Ogólnie rzecz biorąc według mnei jest poprostu drogo. Prawdziwą 360, która była w miarę ładna widziałem za 16 tysi. Zastanawiam się czy lepiej zainwestować w to, czy spróbować wziąć udział w licytacji 360 w wojsku (jakby sie udało za 10 tys) i potem zrobić we własnym zakresie remont.