Polecane posty

tommy66692    2255
Bierz MFa. W sumie to mógłbyś sprzedac ciapka do ferdka dac Ładowacz i wymienic maszyny na większe tj pług 3-skibowy, talerzówkę 16, kosiarkę 1,65 ( chyba, że już ją masz ). Ogólnie jest ciągnik który nadaj się do malej i dużej roboty. No chyba, że bardzo zależy ci na komforcie, ale na 10 ha nie będziesz tak dużo robił.

 

Skoro chcesz żeby ciągał 3 skiby to trzeba wiedzieć czy @quercus ma ciężką ziemie-to że 2-4 klasa to jeszcze nic nie oznacza ;) Bo jak ziemia cięższa to Ferdek będzie pierdział w 3 skibach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No pierdział by tylko.... Ci co je mieli to sie ich wyzbyli.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Tak jak myślałem.Ferdek ma moc żeby pociagnąć 3 skiby ale jest za lekki ;) Chyba żeby go dociążyć to by szedł.Ale skoro chcesz zetora to bierz go on pociagnie na luzie 3 skiby :P

 

Może mf255 jest bardziej uniwersalny bo mniej spali w lekkich pracach.Ale na pewno ta różnica nie będzie taka wielka. :D Ale w polu będzie lepiej szedł no i ta kabinka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Pozatym Massey Ferguson u mnie w okolicy nie cieszy się zadowoleniem . A zwłaszcza te URSUSowskie.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
mf ma może tą samom moc ale opony za wąskie

i opony tracą tę moc

 

Idzie rozwiązać ten problem...dać mu szerokie opony i kupić obciążniki... ;):P

 

Ale jednak jak na główny ciągnik, to Zetor się lepiej nadaje... :D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
mf nie dorówna zetorowi

 

Nie prawda... ;)

 

Zetor nie nadaje się do lekkich prac (zbyt duże spalanie) - nadaje się jako główny ciągnik w gospodarstwie, do ciężkich prac... :P

 

Za to MF nadaje się do lekkich prac, jest to bardzo dobry ciągnik pomocniczy, ze względu na małe spalanie... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Marcin zetor też nadaje się do lekkich prac ;) Mi jak w 330 siadł aku to zetor 7011 robił lekkie prace i nie narzekaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Ale w tym przypadku to ma być główny ciągnik :P Czyli lepiej wybrać zetora.Do lekkich prac będzie 330 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Ale w tym przypadku to ma być główny ciągnik ;) Czyli lepiej wybrać zetora.Do lekkich prac będzie 330 :P

 

Zgadzam się z tobą... :D

 

Zetor będzie lepszy na główny ciągnik... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Moim zdaniem nie ma się co zastanawiać tylko szukać i kupować zetora ;) 330 będzie wykonywać lekkie prace.Zetor będzie wykonywał orkę, uprawę, pewnie transport.A 330 wszelakie inne prace.

 

Ja bym wziął MF ale gdybym miał już ciągnik do ciężkich prac polowych to wziął bym fergusona do lekkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

W porównaniu zetora do mf w tych określonych warunkach przez autora tematu zetor wygrywa w kazdej kategorii. Ktoś napisze o spalaniu ale (taki przykład nie dokładne pomiary czy coś nie brać tego dosłownie) jak mf spali 3 litry na godzine a bedziez orał 3 godz a zetor 4,5 litra na godz a zaorzesz w 2 godz. Mf nie da rady w 3 skibach i co to za jazda jesienią jak pada deszcz, wieje i ok 0 stopni temperaura? Jeżdząc zetorem to żaden problem ;) Weź 5211, a na twoim areale bardzo wątpie, czy przekroczy 400 mtg rocznie więc nie ma sensu kupować 7211 bo ktoś na AF ma bydło i coś ok. 50 ha i zdąrzy nim obrobić więc spokojnie starczy ci 5211.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam mf i c 360 i gdybym miał wybrać z tych dwóch ciągnik do pracy w polu to bym wziął c 360, nie mówiąc o Zetorze. Orka Fergusonem mi nie pasuje, głośno, trzęsie, ślizga się itp. Jak zostawiasz ciapka to bierz Zetora, w porównaniu do mf to jest to kawał ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No planuje hodować około 20 sztuk bydła mięsnego. No MF odpada dla mnie właśnie dla komfortu pracy tak jak mówiłeś jesień pada deszcz 0 st C > Też wydaje mi się że jednak 5211 będzie odpowiedni bo 7211 to chyba jeszcze za duży.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

5211 będzie w sam raz.On może sobie spokojnie obrobić 30 ha i nawet się bardzo nie spoci.A jak kopnąć w tego 5211 to idzie jak czołg z pługiem.7211 jest w stanie nawet i 50 ha obrobić, ale skoro nie masz jak powiększyć gospodarstwa to bierz 5211.Skoro MF nie wchodzi w grę to tylko ten 3 cyl.Zetor bo i mf ma 3 cyl.Spalanie nie w zetorze nie będzie dużo większe a w polu robota będzie ubywać. :rolleyes:

 

Ja mam 7011 czyli moc ta sama co 7211 i na 12 ha to on jest co najmniej o 20 km za duży :) Ale taki się trafił i jest.Dlatego polecam ci 5211 ponieważ lepiej go wykorzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

A jaki agregat uprawowy pociągnie 5211 ?? 2,5 m ?


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568
No planuje hodować około 20 sztuk bydła mięsnego. No MF odpada dla mnie właśnie dla komfortu pracy tak jak mówiłeś jesień pada deszcz 0 st C > Też wydaje mi się że jednak 5211 będzie odpowiedni bo 7211 to chyba jeszcze za duży.

 

 

jak 7211 jest za duzy to ja ci radze 6211 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja polecam zetora miałem 7211 to to jest traktor nie do zarżnięcia jak się użytkuje z głową.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj