Polecane posty

dominik321    2

Ursus c360 3p bez gadania

Edytowano przez robertbara
Brak uzasadnienia

tylko AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

@milanreal1 ale jaki ciągnik znajdziesz który bedzie tyle palił w tym zakresie mocy??? a i co do zetora -nie radze

mój sąsiad (daleki troche bo 5 domow dalej) kupił 5211 i on dwa razy opróznił zbiornik a ja 1 . ja robie na 12 ha mtz z c330 a on zetorem i c330m na 10 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W porównaniu np do ursusa czy zetora w tym zakresie mocy wychodzi podobnie. A masa jest dużo większa. Chociaż z tego co widzę to uważasz że zetor to paliwożerca więc nie mamy o czym dyskutować.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgodzę z tym ,że Zetor to paliwożerca, było już setki postów na AF o spalaniu Zetora.Wg mnie i mojego taty to pali troszkę więcej od C-360 ale robota jaka zrobi jest nie do porównania z Ursusem i o warunkach pracy nie wspomnę. Ja tobie radzę brać Zetora, bardzo mocne ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Właśnie o tym kolego mówię, ciągnik to nie tylko spalanie. Ważne żeby praca była sprawnie, szybko i bezawaryjnie zrobiona.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

To moze 5245?

Polaczy maly silnik 5211 z przednim napedem 7245 o ktorych bylo wspomniane.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

doradzicie mi bo nie wiem co zrobic mam ursusa 330m na 14 ha ale bym chcial sprzedac go i wziasc nowego new hollanda td5010 ma 60km i jego koszt to 110000tys brutto jest nawet duzo doplaty moze i by sie oplacalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Tyle kasy na taki areał to jest poprostu nie rentowne, 7245 i robota idzie i wygodę masz. Chyba że musi być szpan przed sąsiadami więc wypadałoby nowe B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

Witam a co myslicie o mf 240 tanszy od ursusa tylko czy warto takiego kupic i gdzie? tanszy od NH a robote zrobi tylko czy sie to oplaca proszeo rade pilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marosen    0

Ja bym brał Ursusa 914. Mniejsze prace będziesz robił ciapkiem A co do większych to kupisz: agregat,pług itp i będzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgalon    0

Jaki polecacie ciągnik ? Poszukuje ciągnika o mocy około 60km koniecznie z 4x4 ponieważ mam górzyste pola. Mam 8h uprawiamy głownie warzywa. Ciągnik będzie wykonywał głównie cięższe prace. Zależy mi także na oszczędności paliwa ponieważ przy tak nie wielkim gospodarstwie żarłoczny ciągnik jest zwyczajnie nie opłacalny. Obecnie mam MF 255 który robi u mnie za ciągnik do ciężkich prac ;) i T-25 która wykonuje lekkie prace. Niestety praca MF 255 na górzystym terenie jest dosyć uciążliwa i czasochłonna bo jak wiadomo jest to lekki ciągnik. Zastanawiam się nad Zetorem 5245 ? Czy waszym zdaniem to dobry wybór ? Słyszałem że nie wiele pali co jest dla mnie ważne i jest dosyć silny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgalon    0

Ale wydaje mi się że podane wyżej ciągniki nie będą za bardzo miały co u mnie robić bo mam tylko 8h więc wolałbym coś mniejszego bardziej oszczędnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filippo0305    0

Ja mam taką propozycję jeżeli chcesz zwiększyć areał do 10 hektarów a może z czasem do 20 to za każdym kupionym(wziętym w dzierżawę)hektarem to chyba nie będziesz traktora kupował polecam dwa zetory 7245 i 8045 traktory mocy 70-80 km oszczędne proste w obsłudze i remontach a przedewszystkim tani w utrzymaniu i przy awari to porfela nie wyszczuplisz bo 7245 to to samo co 360 tylko z przednim dyfrem mam takiego od nowości rocznik89 i dopiero po zrobieniu 8500mtg tylko pierścienie zmienione a tak to do silnika nawet nie zaglądane a 8045 kupiłem 2 lata temu w turze i spisuje sie świetnie (mam 75 ha)klasa 2 i 3 przeważnie (lubelszczyzna)oszczędny a od c360 to o niebo lepszy pług 5 skib i sandał polecam naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jaki polecacie ciągnik ? Poszukuje ciągnika o mocy około 60km koniecznie z 4x4 ponieważ mam górzyste pola. Mam 8h uprawiamy głownie warzywa. Ciągnik będzie wykonywał głównie cięższe prace. Zależy mi także na oszczędności paliwa ponieważ przy tak nie wielkim gospodarstwie żarłoczny ciągnik jest zwyczajnie nie opłacalny. Obecnie mam MF 255 który robi u mnie za ciągnik do ciężkich prac ;) i T-25 która wykonuje lekkie prace. Niestety praca MF 255 na górzystym terenie jest dosyć uciążliwa i czasochłonna bo jak wiadomo jest to lekki ciągnik. Zastanawiam się nad Zetorem 5245 ? Czy waszym zdaniem to dobry wybór ? Słyszałem że nie wiele pali co jest dla mnie ważne i jest dosyć silny.

 

Gdybyś jeszcze podał przedział cenowy w jakim ma się mieścic owy ciągnik to napewno byłoby łatwiej... :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

najlepiej kup MTZ 82

Edytowano przez robertbara
Brak uzasadnienia

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

zetor 7245 oszczędny , chyba na głowe upadłeś gościu , toć karzdy wie że zetory to żarłoki na paliwo , przezto lecą z ceny w dól


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

Ja myślę o MF 3060 lub 3065 ewentualnie RENAULT 103 14 co o tym myślicie głownie uprawiam zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Na 10ha takiego MFa??!! ;[ Zanudzi się na śmierć! Na taki areał to ciągnik do 50-55km max!


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

Kto się zanudzi MF? Nie mam zamiaru siedzieć pół życia w ciągniku oprócz gospodarstwa pracuje jeszcze zawodowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@riki na 10 proponowałbym Ci kupic jakiś prosty konstrukcyjnie ciągnik

np: Deutz Dx85 lub Dx90 napewno będziesz z niego zadowolony

 

Co do MF z serii 3000 to nie mam do nich przekonania ponieważ wójek ma 3080 i ciągle w skrzyni coś nawala ;) przezco traci czas i pieniądze :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

MTZ82/Belarus 820 zarówno jeśli to mabyć ciągnik używany czy też nowy.

 

Ktoś powie że za mały areał do niego jeśli mowa o 10ha? Ale ciągnik jest tani, zarówno w zakupie, jak i eksploatacji, i części praktycznie dostępne od ręki. Mało awaryjny, bo "czego nie ma to sienie popsuje" :) A ewentualna naprawa też prosta. Mało pali, kolejny jego plus.

 

Przy 10ha bedzie wiecznie służył wiecznie. Natomiast w wypadku zwiększenia areału- może być już głównym, a w przyszłości pomocniczym. Zalezy kto jakie plany ma. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

Witam zgadzam sie z kolega ja mam mtz 82 na pracuje 14h do tego co to jakis czas dochoda jakies dzierzawy a teren mam gorzysty i ziemie cieszkie to i on czasem ma cieszko ale robote zrobi jest tani w utrzymaniu a czesci to groszowe sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj