Polecane posty

Grzesiek84    30

Jeśli ok 10tys zł to bym wolał C360 niż T25 do 60tki zapniesz wszystkie swoje maszyny i pojedziesz części dostępne w naprawie prosta, nie szedłbym na pewno w sprowadzane wynalazki bo i tanio może kupisz ale za to z częściami średnio. Ja zastanawiałem się swojego czasu gdy miałem tylko C330 by kupić C360 lub jakiś zachodni ale decyzja zapadła że poczekałem 2 lata dołożyłem kasy i kupiłem Zetor 6211 C360 się chowa mam chwili obecnej 13ha niby nie dużo ale sam komfort w zetorze .... a i z częściami nie ma problemu wiadomo jego za 10tys się nie kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Niestety za 10 tys zł cudów się nie wyczaruje :( Tak jak kolega MgrLukash napomniał najrozsądniej będzie kupić takiego mtz'ta lub szukać C-360 ale... jak chcesz później ładowacz zakładać jakoś wolałbym na mtz'ta go zarzucić ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam czy zetor 7245 lepiej poradzi sobie od ursusa c 385 bez przodka , mam talerzówke bometa 2,70m pług phx 3 zagonowy i ursus ma co robic, szczególnie talerzówka go przeważa, zbyt lekki przód, ? pozatym planuje zakupic agregat z hydropakiem do siewnika amazone 2,5 metra i czy taki zetor 7245 da rade to podniesc ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampard    2

Jeśli chcesz powiększyć areał to szukaj 912 albo 914. Doskonale radzi sobie z agregatem siewnym, a 7211 jest trochę za lekki jak na swoją moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że te ursusy to są strasznie mułowate, może 914 lepiej sobie radzi ale c 385 to slaby jest, zetory są bardzie żwawe, pozatym zetora mógłby chyba wykorzystac czasami do kopania ziemniaków anną, miesci sie w redliny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

914 jest tak samo mułowaty jak te bez napędu, przecież to ta sama konstrukcja. A Zetor bez wąskich kół w redliny nie wjedzie, nawet 60 dużo zjeździ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

Witam

Szukam małego ciągnika  na gospodarstwo ale głównie do komunalki musi to być mały ciągnik około 50km. Znalazłem ciągnik Zoomlion RK504 http://zoomlion.masteragro.eu/produkty/rk-504/ cena jest bardzo ciekawa bo kosztuje około 57 tyś netto. Oglądałem go na Bednarach i okazało się że silnik to kopia Perkinsa a skrzynia to kopia cararo.

Co sądzicie o tym ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    88

Cześć. Szukam traktora na 10ha. Ziemię mam ciężką, spore górki i glina. Obrabia tą ziemię od nowości tj. od 1998r ursus 3512. Niestety praca nim jest dosyć uciążliwa, jest głośno w kabinie i brakuje uciągu i mocy, szczególnie na wzgórzach. Problem jest też taki, że ziemię trzeba szybko obrobić, bo chodzę normalnie do pracy. Rozważam nawet sprzedaż 3512, by dołożyć i kupić coś mocniejszego i bardziej komfortowego. Czego mam szukać? Warto pchać się w dofinansowanie 50/50% na zakup nowego niedużego traktora ( zetor major/ ursus c380/ farmtrack 675dt )? Za 3512 myślę, że co najmniej 30tyś otrzymam, gdyż mam go od nowości i jest zadbany. Zakładając, że przyznają mi dofinansowanie 50% przesiadka na takiego majora 80 przy sprzedaży 3512 byłaby niewielka. Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    88

Nie do końca, trzymam jeszcze tuczniki. Chodzi głównie o zaoszczędzenie czasu, 3512 nie domaga na gliniastych glebach i o lepszy komfort. Major za 90tys netto przy zwrocie 50% to tylko 45tyś, co najmniej 30tyś otrzymam za 3512 więc dopłata stosunkowo niewielka. Chyba, że źle myślę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Na taki areał nie pchaj się w nowego. Kup sobie jakiegoś 4x4 Masseya 375 lub 675 czy Renówkę 80.34 w kabinie TX a nawet Zetora 7745 i Ci wystarczy aż nadto a dołożysz kilka złotówek po sprzedaży 3512 ;)

 

P.S. Jak Cię obwarują przepisami i wymaganiami to Ci się odechce nowego ciągnika i całej tej UE  :P

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrSlomek    6

dwaj zetora 7211 , jestem posiadaczem i pracuje na około 12 ha , wziąłem go z planami na przyszłość , ale to jest ciągnik który ma siłę w porównaniu do 5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Nie do końca, trzymam jeszcze tuczniki. Chodzi głównie o zaoszczędzenie czasu, 3512 nie domaga na gliniastych glebach i o lepszy komfort. Major za 90tys netto przy zwrocie 50% to tylko 45tyś, co najmniej 30tyś otrzymam za 3512 więc dopłata stosunkowo niewielka. Chyba, że źle myślę...

Jezeli już załapał byś sie na dofinansowanie lecz przy takim asreale to myśle że bedzie ciezko na na poczatku musisz wyłożyć gotówke i kupić traktor a poźniej dopiero Ci zwrocą kase


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    88

ok. czyli nie warto.... A miał ktoś z was styczność z farmtracami heritage? Taki 75km można już dostać za 65tyś netto z kabiną i do negocjacji.

Edytowano przez lobudek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Sam stwierdziłeś że przede wszystkim zależy Ci na czasie, więc w gre wchodzi konstrukcja bezawaryjna i sprawdzona, która nie będzie co chwila się psuła. Nie wiem czy heritage jest bezawaryjny, ale napewno nie jest sprawdzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

W Haritage masz tak samo, jak w 3512. Skrzynia bez synchronizacji, słabe parametry i brak komfortu.

Używany MF 690 byłby całkiem fajny, o ile w przyzwoitym stanie. Jest to konstrukcja prawie bliźniacza z 4514/5314. W MF jest skrzynia 12/4 w części synchronizowana. Dużo części pasuje od ww. Ursusów. Do tego zawsze oszczędny Perkins. MF 675 spokojnie poleci z pługiem 3 UG, a 690 z 4-ką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

U mnie 675 latał z ug 4x35 ale lepsze rozwiązanie do niego to 3x40. U mnie na początku na 10ha całkiem wystarczało. Moge polecić też fiata 780 bardzo prosty mało awaryjny i mega oszczędny. Ja miałem takiego 4x4 to naprawdę w polu szedł super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak ciągnik za gotówkę to w życiu od dealera, nieraz trafiają się ok 70 konne df-y/same/lamba z prywatnego importu w dobrych pieniądzach - pewnie też made in India.  Kiedyś dzwoniłem do jednego to nie chciał gadać za bardzo przez tel, powiedział przyjedź pan a na pewno się dogadamy - czyli to taki "towar bez faktury", homologacji i innych pierdół które są potrzebne wszystkim tylko nie rolnikowi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

pawel a potem przez właśnie te faktury i homologacje nie zarejestrujesz ciągnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

A nie lepiej kupic po prostu 82TS czy też 1025? Bo rozumiem że te 10ha to zaorac, obsiac i postawic do garażu - żadnych zwierząt.

Jeśli tak to taki ciągnik będzie dobrą opcją - na takim areale zepsuc często sie nie zepsuje, a jeśli już to tanim kosztem się go naprawi.

Mocy dużo więc szybko po pracy obrobi, a komfort raczej nie gorszy niz w 3512.

https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-mtz-1025-CID757-IDie3dB.html#dcddbc479d

https://www.olx.pl/oferta/mtz-82ts-rok-prod-2000-CID757-IDhWsLB.html#d15d0e915f;promoted

https://www.olx.pl/oferta/mtz-82ts-CID757-IDi3gwB.html#932b181c15


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    88

Właśnie, wytwór UE jak da nakradzione dotacje, to potem przypier***a się do byle czego... więc chyba lepiej odpuszczę. Mtz chyba zbyt komfortowe nie są? W U 3512 to jest masakra jeśli chodzi o komfort, nieraz to normalnie ubieram słuchawki ochronne, bo po dłuższej pracy aż w głowie dudni po wyjściu z kabiny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj