Polecane posty

subkrzys    13
:) no własnie miał go od nowosci to wie co ma ja od nowosci to miałem dwie c330 ;)nie było tak bogato jak u wujka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

Ja moge polecic masseya serji 6xx. Od roku mam masseya 675 i jestem bardzo zadowolony z tego ciągnika. Komfortowa kabina, pólbiegi bez sprzęgła, wom bez sprzęgla, i bardzo niskie spalanie. W moim rejonie jest kilka podobnych ciągników i nikt nie narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112

Witam. Posiadam gospodarstwo o powierzchni 8.5 ha i pracuje w nim c330 jako traktor pomocniczy i zetor 5211 z turem, zetor 5211 to wystarczajacy traktor w gospodarstwie do 10ha, naped 4x4 jest zbedny, orka plugiem 3 skibowym grudziac idzie mu wysmienicie, jest zwinny, oszczedny, tani w utrzymaniu i komfortowy w poruwnaniu z 360. polecam 5211.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

Kolego mówimy o zaoszczedzaniu czasu bo trzeba pogodzić prace na codzień z pracą na roli a jak kupować to ciągnik co pociągnie te 4 skiby zetor 7211 ma 68km talerzówke pociągnie myśle że 2.2m da rade ale czy 2.5 to niewiem i agregat 2.8m uprawowy pług do niego 4x35 i będzie idealnie i do 30 tyś coś kupisz a sprzet to pomału skąpletujesz naped niejest zbędny ale jak masz równe i nie mokre pola i nie jeździsz po mokrym terenie to nie trzeba używać ja kupiłem ciągnik z napędem bo mam właśnie tak że jeźdze po mokrym nie chęsto ale jeźdze i napęd daje uciąg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego mówimy o zaoszczedzaniu czasu bo trzeba pogodzić prace na codzień z pracą na roli a jak kupować to ciągnik co pociągnie te 4 skiby zetor 7211 ma 68km talerzówke pociągnie myśle że 2.2m da rade ale czy 2.5 to niewiem i agregat 2.8m uprawowy pług do niego 4x35 i będzie idealnie i do 30 tyś coś kupisz a sprzet to pomału skąpletujesz naped niejest zbędny ale jak masz równe i nie mokre pola i nie jeździsz po mokrym terenie to nie trzeba używać ja kupiłem ciągnik z napędem bo mam właśnie tak że jeźdze po mokrym nie chęsto ale jeźdze i napęd daje uciąg

 

Te 68 KM to jest sporo naciągnięte, jego silnik nie wiele się różni od 60-tki, to jest tak samo z tym Zetorem i jego mocą jak było z 4011 a 360 i już widzę jego orkę 4 X 35 akurat, chyba że na piasulku, albo dobra podorywka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Zetor 7211 ma 62 Km (neicałe 70 km ma zetor 7711)

Można powiedzieć że na zetorze 7211 spędziłem ok 20 lat, ciągnik w polu szedł z pługiem Fortschritt 3 skibowy, agregat uprawowy 3.3 metra (hydraulicznie składany, 2 wałki z tyłu) - przy tym sprzecie wykorzystany mozna powiedzieć idealnie, przy agregacie jedyne co brakowało to balastu z przodu bo mocy było akurat), w transporcie 2 przyczepy d55 z bokami 1 metr (kilka razy się zdarzyło po 10 ton na jednej czyli 20 ton samego ładunku a nawet ponad) i tez dawał rade super.

Tylko teraz kwestia czy uda Ci się kupić taki ciągnik w dobrym stanie bo jeżeli robić remont zetora to tylko na ori częściach, bo zamienniki są nic nie warte a uwierz mi ori potrafią kosztować i to sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najlepiej jest w ogłoszeniach sprzedaży wszelakiego typu, Zetor 7211 a co drugi podaje inną moc tego ciągnika, może każdemu ciągnikowi bili na tabliczce inną moc. :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

Zetor 7211 ma 62 Km (neicałe 70 km ma zetor 7711)

Można powiedzieć że na zetorze 7211 spędziłem ok 20 lat, ciągnik w polu szedł z pługiem Fortschritt 3 skibowy, agregat uprawowy 3.3 metra (hydraulicznie składany, 2 wałki z tyłu) - przy tym sprzecie wykorzystany mozna powiedzieć idealnie, przy agregacie jedyne co brakowało to balastu z przodu bo mocy było akurat), w transporcie 2 przyczepy d55 z bokami 1 metr (kilka razy się zdarzyło po 10 ton na jednej czyli 20 ton samego ładunku a nawet ponad) i tez dawał rade super.

Tylko teraz kwestia czy uda Ci się kupić taki ciągnik w dobrym stanie bo jeżeli robić remont zetora to tylko na ori częściach, bo zamienniki są nic nie warte a uwierz mi ori potrafią kosztować i to sporo.

No masz racje podałem moc ciągnika z 7245

mój ma 62km to zetor 6245 aż czasem mnie zadziwa swoją mocą :D

u mnie pracuje z pługiem UG 4x35 + wałek czyli ma co robić do tego agregat ścierniskowy eberhardt 2.1m agregat uprawowy 2.8m i teraz zamierzam kupić agregat uprawowo-siewny 2.5m

ciąga zestaw 2 hl i d47 na hl wchodzi około 9 ton a na d47 6 ton z hakiem czyli około 15 ton ciąga i to jest dlaniego bułka z masłem i plusem jest to że ma napęd i rocznikowo też dobrze 1992r mam go już 8 lat i nigdy mnie nie zawiódł

Edytowano przez lukas0997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomowy23    0

W ogóle sprzedający podają różne bzdury. Do kupna trzeba się dobrze przygotować. Ja teraz szukam w okolicy ursusa 360 ;D Ogólnie rzecz biorąc według mnei jest poprostu drogo. Prawdziwą 360, która była w miarę ładna widziałem za 16 tysi. Zastanawiam się czy lepiej zainwestować w to, czy spróbować wziąć udział w licytacji 360 w wojsku (jakby sie udało za 10 tys) i potem zrobić we własnym zakresie remont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wszystko zależy co jest do remontu, nie raz szkoda sobie głowy zawracać, bo czego się nie dotknie, to wszystko jest do remontu, a za 16 tyś, to już powinien być ładny ciągniczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

zetor 6245 ma coś ok 55 km jak dobrze pamiętam , 7245 62 km a 7745 69 albo 70 tutaj akurat też dokladnie nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

Nie rozśmieszaj zetor 6245 ma 61-62km zetor 7245 ma 65-66 a 7745 ma około 73-74km gdyż ponieważ zetora 7745 ma silnik z 7245 i do tego turbo co rozwija moc silnika 15-20%

Jak się nie pamięta to się nie pisze :P

a tu macie dane techniczne zetora http://www.zetor.mic...czne-zetor.html

zetory z przednim napędem są silniejsze to wiadoma żesz to róznie mówią ale przyjmuje sie ze zetor 6245 ma 62km 7245 o 6 km więcej czyli 68km i jeszcze wersja 7245 z turbo która ma 73km a zetor 7745 to nawet słyszałem że ma 81km ale sam wiem każde dane mówią inaczej:D

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

to nie chodzi o moc bo mają tyle samo co odpowiedniki bez 4x4 ale mają lepszy uciąg i lepiej radą sobie na ciężkim terenie wiadomo że ciągnikiem z 4x4 można robić z większymi maszynami bo ma ten 4x4 i dlamnie mocniejszy jest z tego względu

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Nie rozśmieszaj zetor 6245 ma 61-62km zetor 7245 ma 65-66 a 7745 ma około 73-74km gdyż ponieważ zetora 7745 ma silnik z 7245 i do tego turbo co rozwija moc silnika 15-20%

Jak się nie pamięta to się nie pisze :P

 

Co do mocy to się jak najbardziej zgadzam tylko, że 7745 ma inny silnik niż 7245 i w standardzie nie ma turbo. Moc ok 73 KM. Były też wersje 7745 turbo i one miały 81 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

wiesz nie wiem dokładnie wiem że były wersje z turbo i bez też wersje accord nie wiem co to za wersje były może ktoś słyszał?

Masz racje coś tak podobnie albo tak samo jest

Niektórzy wcale nie mają zetora albo nic o nich nie wiedzą a piszą głupoty

Edytowano przez lukas0997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

to nie chodzi o moc bo mają tyle samo co odpowiedniki bez 4x4 ale mają lepszy uciąg i lepiej radą sobie na ciężkim terenie wiadomo że ciągnikiem z 4x4 można robić z większymi maszynami bo ma ten 4x4 i dlamnie mocniejszy jest z tego względu

czyli można napisać że są bardziej wydajne, efektywne, mają lepszy uciąg

stwierdzenie że są mocniejsze wprowadza innych w błąd

77xx względem 72xx miał zwiększoną pojemność do ok. 3600ccm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

Jakoś tak teraz myśle może za jakis czas kupie 7745 silniejszy ma 81km tylko z takim wyposarzeniem jak mój to ciężko trafić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

lukas bredni nie pisz.

W domu pamietam jak ojciec w 90 roku kupował 2 zetory 7211 nowe i były do nich instrukcje obsługi i katalogi wraz z podanymi mocami przez producenta.

jak bede kiedyś u niego to zeskanuje i wkleje.

Co do mocy silnika czy wersja 2x4 czy 4x4 moc silnika jest ta sama a że uciąg ciagnika większy to już inna kwestia całkowicie.

Co do silnika 72xx i 77xx, można by się pokusić o przerobienie silnika od 72xx na taki od 77xx bo średnica tulei jest ta sama, tylko wykorbienie na wale inne, tylko pozostaje kwestia chłodzenia bo 77xx ma większe kanały wodne w bloku ;)

Nie rozśmieszaj zetor 6245 ma 61-62km zetor 7245 ma 65-66 a 7745 ma około 73-74km gdyż ponieważ zetora 7745 ma silnik z 7245 i do tego turbo co rozwija moc silnika 15-20%

Jak się nie pamięta to się nie pisze :P

a tu macie dane techniczne zetora http://www.zetor.mic...czne-zetor.html

zetory z przednim napędem są silniejsze to wiadoma żesz to róznie mówią ale przyjmuje sie ze zetor 6245 ma 62km 7245 o 6 km więcej czyli 68km i jeszcze wersja 7245 z turbo która ma 73km a zetor 7745 to nawet słyszałem że ma 81km ale sam wiem każde dane mówią inaczej:D

 

o mal nie spadłem z krzesła ze śmiechu

pisałem ci wyżej 62xx ma ok 55-56 KM, 72xx ma dokladnie 62,9 więc nie pociskaj mi tu kitu, który wciskają handlarzyki, którzy potrafią różne brednie opowiadać ( tak jak mi kiedys bredził jeden że massey 3080 ma 115 km)

 

A może lukas pomylily Ci się numeracje Zetora i 6340 i ma ok 70 ps.

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

lukas bredni nie pisz.

W domu pamietam jak ojciec w 90 roku kupował 2 zetory 7211 nowe i były do nich instrukcje obsługi i katalogi wraz z podanymi mocami przez producenta.

jak bede kiedyś u niego to zeskanuje i wkleje.

Co do mocy silnika czy wersja 2x4 czy 4x4 moc silnika jest ta sama a że uciąg ciagnika większy to już inna kwestia całkowicie.

Co do silnika 72xx i 77xx, można by się pokusić o przerobienie silnika od 72xx na taki od 77xx bo średnica tulei jest ta sama, tylko wykorbienie na wale inne, tylko pozostaje kwestia chłodzenia bo 77xx ma większe kanały wodne w bloku ;)

 

o mal nie spadłem z krzesła ze śmiechu

pisałem ci wyżej 62xx ma ok 55-56 KM, 72xx ma dokladnie 62,9 więc nie pociskaj mi tu kitu, który wciskają handlarzyki, którzy potrafią różne brednie opowiadać ( tak jak mi kiedys bredził jeden że massey 3080 ma 115 km)

 

A może lukas pomylily Ci się numeracje Zetora i 6340 i ma ok 70 ps.

hahahaha!

NIE RÓB Z SIEBIE KRETYNA NIEZNASZ SIĘ TO NIE PISZ GŁUPOT

Różne informacje ludzie mówia

mój zetor jest z angli ściągnięty wszystkie papiery są instrukcje i dowód zakupu 1 i tam pisze że ma 61km i on tle ma zetora 7211 ma 65km bo znajomy ma i tak tęż uniego pisze ma go od nowości

Nic mi się nie pomyliło po prostu są różne instrukcje katalogi i różne dane są wpisane

Tu masz dowód http://www.zetor.microstrony.pl/197/dane-techniczne-zetor.html to realne dane z fabryki zetora i takkie też dane posiadam w katalogu

 

A dla wiadomości mf 3080 ma 105km:P

Edytowano przez lukas0997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

23 lata spędziłem na dwóch zetorach 7211 wypuszczonych na polski rynek oryginalna instrukcja obsługi czeska , do tego późniejsze katalogi piszą o 72.9 KM w zetorze 7211.

Oryginalny katalog Masseya 3080 pisze 101 PS

hahahaha!

NIE RÓB Z SIEBIE KRETYNA NIEZNASZ SIĘ TO NIE PISZ GŁUPOT

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

no własnie słyszałeś a ja miałem takiego mf kilka lat a także kilka innych....

Tak jak wspomniałem wcześniej na niektóre opowiastki trzeba brać poprawkę i niekiedy dość dużą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

Różnie bywa i różne ledzie iformacje podają tak jak wywnioskowałem to mf 3080 ma około 100km a 3090 lub 3095 ma 107 niby nie wielka różnica ale 7km to jest już jakaś moc według mnie już z 4 skibowym pługiem obrotowym można robić

Edytowano przez lukas0997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj