Skocz do zawartości

jak zaczac???

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mlodyrolnik2 mlodyrolnik2

mlodyrolnik2
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 lipiec 2008 - 09:59

jak zaczac??? Witam. jestem tutaj nowy. Mam na imie tomek od dwuch miesiecy mam na swoja wyłacznosc 10 hektary pola (obecnie w dzierżawie) chciałbym je jakos sam zagospodarowac ale niewiem czy zasiac zbożem czy cos posadzic naprzykład porzeczke, chciałbym sie dowiedziec od WAS co teraz jest opłacalnie co mozna zrobic z 10h pola 4 i 5 klasy. pozdrawiam i prosze o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak zaczac??? Dzisiaj, 19:33
  •  

#2 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 13 lipiec 2008 - 10:38

jak zaczac??? lepiej zboża zasiej, bo porzeczki zasadzisz i kto ci to potem zerwie?

#3 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 10:40

jak zaczac??? porzeczke czarna sie nie rwie tylko zbija a to moga zrobic ludzie albo pod kombajn

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 10:46

jak zaczac??? Wiadomo, że nad porzeczkami jest o wiele więcej roboty niż jakbyś zasiał zboże ;) Trzeba poświęcić dużo czasu, ale niewiem co się bardziej opłaca, bo nieznam się na porzeczkach, a ziemi niemasz złej i może nawet kuke by było porządna :(

#5 Share deutzfahr461

deutzfahr461

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 10:50

jak zaczac??? Ale przez jakiś czas porzeczkę trzeba ręcznie rwać bo kombajn nie może złapać krzaka bo za mały.

#6 Share Grzesiek44

Grzesiek44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 10:50

jak zaczac??? Porzeczka jak jest dobry rok to jest porządny zastrzyk kasy. Ale za to opryski koszenie itp oglądanie czy zarazy nie ma . 2 lata trzeba inwestować a później już zaczyna przynosić dochody. Jak masz czas i trochę pieniędzy to inwestuj w porzeczkę. A jak nie to w pszenice na tych 10 ha ;]

#7 Share mlodyrolnik2 mlodyrolnik2

mlodyrolnik2
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 lipiec 2008 - 11:00

jak zaczac??? dzeki za informacje, a co do zboza to jakie odmiany??? dodam jeszcze ze pol niemam szerokich jest to 5 kawałków z tego trzy w njszerszym miejscu maja 15metry a dwa tak po 30. pola niesa równe wkoncu to roztocze.

#8 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 11:10

jak zaczac??? Ja mam pszenice odmiany Dorota ale godna uwagi jest Kris.

#9 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 11:49

jak zaczac??? Porzeczki z ojcem sadziliśmy na 4-5 klasie daleko od gospodarstwa bo 16 km. Myślę że to dobra inwestycja. Najpierw posadź sonie z 0,5 ha to podszkolisz się i będziesz w temacie. Zależy jeszcze jakimi maszynami gospodarujesz. Bo trzeba w to inwestować. Dokładnie na PW mogę ci napisać co jest nie zbędne do plantacji porzeczki i koszty.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#10 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 13:03

jak zaczac??? a posiadasz jakiś sprzęt i ludzi do pracy a masz jakieś pojęcie o uprawach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 13:34

jak zaczac??? Najbardziej dochodowe jest chyba warzywnictwo.

Edytowany przez tommy66692, 13 lipiec 2008 - 13:36.

Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#12 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 14:53

jak zaczac??? Mylisz się bardzo ciężko jest mieć warzywa ja mam zawsze od 1-3 ha. Trzeba kupować cały czas specjalistyczne maszyny które nie należą do tanich. A i ceny warzyw są też małe.
FUNKMASTER

Sprzedam

#13 Share zetor6441

zetor6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 15:15

jak zaczac??? na zbożu średnio byś wyszedł raczej to mało opłacalne ;) lepiej byś się wzioł za jakieś owoce np. jabłka ale teraz założenie sadu kupe kasy kosztuje sadzonki itp., najlepiej żebyś miał gdzie to magazynować - a to już kolejne koszty, maszyny też troche kosztują :( myśle, że na takim areale warzywa najbardziej opłacalne są, choć ceny też są różne

#14 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 15:31

jak zaczac??? no nie powiedziałbym ze na zbozu zle wyjdzie po takich cenach jakie teraz są.

#15 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 13 lipiec 2008 - 15:39

jak zaczac??? cena zboza jest ale cena ropy, srodków i nawozów jeszcze lepsza, zobaczysz jak przyjdzie kupic materiał siewny:P

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#16 Share mlodyrolnik2 mlodyrolnik2

mlodyrolnik2
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 lipiec 2008 - 15:59

jak zaczac??? maszyny jakimi dysponuje na stałe to 60-echa kultywator, pług 2 skibowy, brony 3, przyczepka 3,5tony, kosiarka dwubebnowa (duza z famarolu)obsypnik do ziemniaków i sadzarka do ziemniaków oraz koparka dwu rzedowa, ale równiez mam do dyspozycji fendta (chyba 412 albo 414)+ tur ursusa 1014+ tur turbo i internationala 624 a do nich takie maszyny uprawiajace jak agregat, agregat uprawowo siewny z siewnikiem polonez pług chyba tez grudziacki 4 skibowy obracany siewnik do nawozów amazone, rozutnik fortchrit t088 przyczepa 10tonowa, 8tonowa, 6 tonowa opryskiwacz "Rau" 600l i to chyba tyle. Dzieki z ate informacje. tylko zapomnialem napisac ze role ja chce uprawiac Hobbistycznie tzn mam inne zródło dochodu, a w pole nieechce Duzo inwestowac tylko tak zebym był chodz troche na plusie po odliczeniu paliwa i robocizny.

#17 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 17:06

jak zaczac??? Co do porzeczki, tutaj masz temat i tam powinieneś się coś dowiedzieć

http://www.agrofoto....czki-t1806.html

KS Falubaz

#18 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 18:41

jak zaczac??? Skoro tylko ''hobbystycznie" to tylko zboża.
FUNKMASTER

Sprzedam

#19 Share mlodyrolnik2 mlodyrolnik2

mlodyrolnik2
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 lipiec 2008 - 19:19

jak zaczac??? a czy na zboze jest nisko towarówka??? a mozna je zakontraktowac czy cos takiego???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 20:14

jak zaczac??? na niskotowarówkę to ty lepiej nie idź ( jak to ma hobby) bo tam musisz spełnić jakieś wymagania i mieć jakiś zysk stały .A co do sadów i warzyw to odpada bo przecierz to kupa roboty ,zwierzęta też odpadają .Więc zostają zboża a można je sprzedać normalnie w jakimś elewatorze czy czymś w tym stylu,musisz popytać w swojej okolicy i dowiesz się co tam u was się sieje .No chyba że może jeszcze siano albo sianokiszonkę może trochę ha ,najlepiej w balotach w tym roku powinien być zbyt . A co do zbóż to pomieszaj trochę znaczy najlepiej ze dwa lub więcej np pszenice ,żyto,pszenżyto zawsze jakieś zmianowanie no chyba że co rok inne . I tu możesz skombinować dodatkowe dopłaty za poplony.A pracujesz u gospodarza ?