Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaką dac telerzowke do 75 koni

38 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawel

pawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 01 kwiecień 2007 - 10:53

jaką dac telerzowke do 75 koni Witam wszystkich i proszę o pomoc w wyborze brony talerzowej do c385 ,jaki system ustawienia talerzy jest lepszy X czy V ?
I czy ursus poradzi sobie z talerzówką zawieszaną o szerokości 2,7 metra.
Proszę o odpowiedzi.
;)

Edytowany przez Nikita_Bennet, 01 kwiecień 2007 - 17:22.
ortografia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaką dac telerzowke do 75 koni Dzisiaj, 22:07
  •  

#2 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 05 kwiecień 2007 - 15:54

jaką dac telerzowke do 75 koni powiem tak najleprza bedze 2,5 m nie wiecej w 902 zaczepli u nas 3 m i nie dawała rady efekt pracy był porazający poskrobane jak bronami 2,5 jak dociazysz to na 4 terenowej bedziesz miał badnie zrobine efekt jak po pługu podorywkowym . ja mam 2,15 telezówke na V i od agregatu wałki biore i smigam nawalone obciazenia ze na osiach talezówka sie zatrzymuje i na 4 terenowej smigam sciarnisko a po kukurydzy na 2 szosowej efekt bardzo dobry wykonanej pracy . nie przesadzaj z szerokoscia lepiej cut wezsze a ile lepiej zrobiona robota 2,5 zawiaszana bedzie idealna na 4 osiach

#3 Share Suchy

Suchy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 05 kwiecień 2007 - 16:12

jaką dac telerzowke do 75 koni A nasz 902 śmiga z talerzówką 2,7 z BOMETu(gleba klasa I,II), ma trochę ciężko czasami ale daje rade. I nie jest to poskrobane po wierzchu. Jest dociążona 3 workami z piaskiem i talerze wchodzą po samą oś.
Myślę że właśnie taka brona jest najbardziej odpowiednia.

#4 Share pawel

pawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 05 kwiecień 2007 - 19:40

jaką dac telerzowke do 75 koni też myśle nad szerokością 2,7 metra ale jaka lepsza v czy x
i małe pytanie jak bomet sie spisuje bo ja bym chcial bury lub bomet

#5 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 05 kwiecień 2007 - 20:25

jaką dac telerzowke do 75 koni Ja tam polecam jednak X i do twojego ciągnika góra 2,7m...

#6 Share Suchy

Suchy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 06 kwiecień 2007 - 15:00

jaką dac telerzowke do 75 koni Ta nasza ma dopiero 2 lata ale jak do tej pory wszystko jest OK. Jest ona w układzie X.

#7 Share ursus1234

ursus1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 08 kwiecień 2007 - 20:32

jaką dac telerzowke do 75 koni polecam brone ,,v'' ja mam akpile 2,2 m ciągam ją 912 , 2 terenowa i buta pole równe jak szklanka , a jak uprawione

#8 Share pawel

pawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 09 kwiecień 2007 - 10:48

jaką dac telerzowke do 75 koni a ja na jesieni pożyczałem od sąsiada ciąganą talerzówke o szerokości 3 m i pod góre to miał małe problemy ale ta talerzówka była bez kół także nie było mowy o żadnym podnoszeniu tylko jak z pola na pole to trza było odpinać i turem na przyczepe i heja ale myśle że zawieszana 2.7 metra to da rade tylko ciągle nie wiem czy lepsze jest v czy x podobno v może ściągać a x robi bruzdy i garby na polu :rolleyes:

#9 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 09 kwiecień 2007 - 13:01

jaką dac telerzowke do 75 koni Jak dobrze ustawisz talerze i głębokość ich pracy to nie ma mowy o bruzdach czy garbach na polu gdzie pracowała brona talerzowa w układzie X, ja jak swoja robie to mam równiutko jak na stole tylko że zewnętrzne talerze są mniejsze od reszty i dlatego tak jest :rolleyes:

#10 Share ursus1234

ursus1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 09 kwiecień 2007 - 16:17

jaką dac telerzowke do 75 koni wszystko zalezy od ustawienia więkrzość ludzi myśli że to łatwe a to nie jest wcale taka bajka jak się wydaje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pawel

pawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 09 kwiecień 2007 - 18:11

jaką dac telerzowke do 75 koni wszystkie nowe brony mają skrajne talerze mniejsze więc tak na 99% wybiore system X :rolleyes:

#12 Share 1014tojestto

1014tojestto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 10 maj 2007 - 10:06

jaką dac telerzowke do 75 koni Ja bym proponował jakis agregat poodorywkowy i tym lepiej ci pódzie chyba teraz kazdy prawie takie ma

#13 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 10 maj 2007 - 21:20

jaką dac telerzowke do 75 koni teraz tez jak bym kupował cos do zciernia to agregat podorywkowy bym wybrał a nie talerzówke. ile lepiej wymiesza agregat talerzówka tez dobze robi ale jak ja sie dobrze dociązy to i robi ja w swojej to nie załuje balastu i tak za mała do tego ciagnika ale jak zrobione pole to łooo sciernie po tym wyglada jak po podorywkowym pługu talerze robia jak skiby teraz wałki załoze jeszcze i bedzie git

#14 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 17 maj 2007 - 20:31

jaką dac telerzowke do 75 koni moje 1222 ciągają talerzówke o szerokości 2,7 metra w kształcie litery X i idzie bez problemu to c385 musi iść równiez bez problemu.

#15 Share pawel

pawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 18 maj 2007 - 08:13

jaką dac telerzowke do 75 koni no idzie jak dzik po lesie :lol:

#16 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 11 sierpień 2007 - 15:23

jaką dac telerzowke do 75 koni jaka szerokość talerzówki jest najlepsza do tego typu ciągnika? i która lepsza ciągana czy zawieszana?

#17 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 12 sierpień 2007 - 12:28

jaką dac telerzowke do 75 koni głębokie robienie podorywki to głupota i tylko strata paliwa :)
Ursus & JD Rulezzzz

#18 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 14 wrzesień 2007 - 18:47

jaką dac telerzowke do 75 koni ale jak wysokie sciernie to zeby dobrze wymieszało i zkryło to trzeba troszke zagłebic teraz załozyłem wałki do swojej podwujne od agregatu i efekt jest super tylne talerze sypia na wałki i ziemia jest w powietrzu mielona efekt super

#19 Share kondzior

kondzior

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 07:01

jaką dac telerzowke do 75 koni siema mam massey ferguson 675 ma on 75koni i myśle kupic do niego talerzowke w systemie x.
ciagnik w dowodzie ma mase 4250 kg szerokośc ciągnika wynosi około 2m a chciałbym talerzówke
2,2 m lub 2,4 m powinien dac rade ;) jeśli macie inne sprawdzone maszyny to piszcie :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 09:27

jaką dac telerzowke do 75 koni Najlepiej kup talerzówke na 28 talerzy ma ona chyba 3m albo 3,15 niepamiętam dokładnie i na kołach będziesz ją ciągną jak kołówke ja taką mam przypinam do niej JD o mocy 95 km daje rade spokojnie ale ursus 3512 u nas z nią też chodził ale mial trochę obciązenia a znajomy ma MF-a na 70 km i mówi że idzie super ja polecam Ci taka bo wydaje mi sie że taka na 2,4 m to troche mała ,a i jeszcze jedno taka talerzówka jak moja ma właśnie zapotrzebowanie mocy 75 koni