pawel

jaką dac telerzowke do 75 koni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel    4

Witam wszystkich i proszę o pomoc w wyborze brony talerzowej do c385 ,jaki system ustawienia talerzy jest lepszy X czy V ?

I czy ursus poradzi sobie z talerzówką zawieszaną o szerokości 2,7 metra.

Proszę o odpowiedzi.

;)

Edytowano przez Nikita_Bennet
ortografia
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

powiem tak najleprza bedze 2,5 m nie wiecej w 902 zaczepli u nas 3 m i nie dawała rady efekt pracy był porazający poskrobane jak bronami 2,5 jak dociazysz to na 4 terenowej bedziesz miał badnie zrobine efekt jak po pługu podorywkowym . ja mam 2,15 telezówke na V i od agregatu wałki biore i smigam nawalone obciazenia ze na osiach talezówka sie zatrzymuje i na 4 terenowej smigam sciarnisko a po kukurydzy na 2 szosowej efekt bardzo dobry wykonanej pracy . nie przesadzaj z szerokoscia lepiej cut wezsze a ile lepiej zrobiona robota 2,5 zawiaszana bedzie idealna na 4 osiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

A nasz 902 śmiga z talerzówką 2,7 z BOMETu(gleba klasa I,II), ma trochę ciężko czasami ale daje rade. I nie jest to poskrobane po wierzchu. Jest dociążona 3 workami z piaskiem i talerze wchodzą po samą oś.

Myślę że właśnie taka brona jest najbardziej odpowiednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel    4

też myśle nad szerokością 2,7 metra ale jaka lepsza v czy x

i małe pytanie jak bomet sie spisuje bo ja bym chcial bury lub bomet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

Ta nasza ma dopiero 2 lata ale jak do tej pory wszystko jest OK. Jest ona w układzie X.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1234    0

polecam brone ,,v'' ja mam akpile 2,2 m ciągam ją 912 , 2 terenowa i buta pole równe jak szklanka , a jak uprawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel    4

a ja na jesieni pożyczałem od sąsiada ciąganą talerzówke o szerokości 3 m i pod góre to miał małe problemy ale ta talerzówka była bez kół także nie było mowy o żadnym podnoszeniu tylko jak z pola na pole to trza było odpinać i turem na przyczepe i heja ale myśle że zawieszana 2.7 metra to da rade tylko ciągle nie wiem czy lepsze jest v czy x podobno v może ściągać a x robi bruzdy i garby na polu :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Jak dobrze ustawisz talerze i głębokość ich pracy to nie ma mowy o bruzdach czy garbach na polu gdzie pracowała brona talerzowa w układzie X, ja jak swoja robie to mam równiutko jak na stole tylko że zewnętrzne talerze są mniejsze od reszty i dlatego tak jest :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1234    0

wszystko zalezy od ustawienia więkrzość ludzi myśli że to łatwe a to nie jest wcale taka bajka jak się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel    4

wszystkie nowe brony mają skrajne talerze mniejsze więc tak na 99% wybiore system X :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

teraz tez jak bym kupował cos do zciernia to agregat podorywkowy bym wybrał a nie talerzówke. ile lepiej wymiesza agregat talerzówka tez dobze robi ale jak ja sie dobrze dociązy to i robi ja w swojej to nie załuje balastu i tak za mała do tego ciagnika ale jak zrobione pole to łooo sciernie po tym wyglada jak po podorywkowym pługu talerze robia jak skiby teraz wałki załoze jeszcze i bedzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

moje 1222 ciągają talerzówke o szerokości 2,7 metra w kształcie litery X i idzie bez problemu to c385 musi iść równiez bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

głębokie robienie podorywki to głupota i tylko strata paliwa :)


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ale jak wysokie sciernie to zeby dobrze wymieszało i zkryło to trzeba troszke zagłebic teraz załozyłem wałki do swojej podwujne od agregatu i efekt jest super tylne talerze sypia na wałki i ziemia jest w powietrzu mielona efekt super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondzior    0

siema mam massey ferguson 675 ma on 75koni i myśle kupic do niego talerzowke w systemie x.

ciagnik w dowodzie ma mase 4250 kg szerokośc ciągnika wynosi około 2m a chciałbym talerzówke

2,2 m lub 2,4 m powinien dac rade ;) jeśli macie inne sprawdzone maszyny to piszcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

Najlepiej kup talerzówke na 28 talerzy ma ona chyba 3m albo 3,15 niepamiętam dokładnie i na kołach będziesz ją ciągną jak kołówke ja taką mam przypinam do niej JD o mocy 95 km daje rade spokojnie ale ursus 3512 u nas z nią też chodził ale mial trochę obciązenia a znajomy ma MF-a na 70 km i mówi że idzie super ja polecam Ci taka bo wydaje mi sie że taka na 2,4 m to troche mała ,a i jeszcze jedno taka talerzówka jak moja ma właśnie zapotrzebowanie mocy 75 koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

od kiedy to mf 675 ma 75km? spradz na konedata tam jest chyba 60kilka km ale napewno ponizej 70km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

ja mam talezówke 2,15szer do 3p i ciagam ja 3 biegiem to ty do tego maseya kup 2,40i napewno da rade, a tak po za to masey 675 ma 75km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombay    0

Napisze coś z mojego doświadczenia:;)

Kiedyś ciągałem u-4011 talerzówkę z famarolu 28 talerzy w systemie X to był jeszcze stary typ podnoszona ręcznie na koła szerokość chyba 2,5m Jeżdziłem 3 i hektar pola talerzowałem 40min.

Teraz mam francuska talerzówke bodajże Jean de bru ma 32 talerze średnicy 600 mm na ciężkiej ramie podnoszona hydraulicznie na koła tez w systemie X i jej szerokość wynosi około 4 m ciągam ja Fortschittem ZT-300 który ma 100KM ale nie ma napędu i hektar robię w 20 min.

Mysle ze twój MF pociągnie taleerzówke o szerokości 3 m. Poszukaj sobie rosyjsksiej bdt-3 one sa bardzo dobre bądż polskiej famarolki chyba to jest U-296 jestem pewien. Jedna i druga sa 3metrowymi talerzówkami hydraulicznie podnoszone na koła. Wybierz te z której będziesz zadowolony.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2
ja mam talezówke 2,15szer do 3p i ciagam ja 3 biegiem to ty do tego maseya kup 2,40i napewno da rade, a tak po za to masey 675 ma 75km

sory że sie czepiłem ale kolo na wiosce kupił takiego starego mf 675 bez napędu i nikt nie ma pojęcia ile to ma koni, kolo mówi że równo 60 ja obstawiam coś ze 64-68 a tu mnie zaskoczyliście z tymi 75km te 75km to chyba w iso?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj