Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świeca płomieniowa czy żarowa?

265 odpowiedzi na ten temat

#141 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 06 listopad 2010 - 18:34

Świeca płomieniowa czy żarowa? Grzałka to tez super sprawa szczególnie jak ma sie kabinię i ogrzewanie bo ugrzejesz sobie płyn grzałką i masz ciepło w kabinie i działa to korzystnie na żywotność silnika :P Poszukaj w galerii to znajedziesz jakieś fotki takich grzałek i na allegro wiem ze kiedyś były :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Świeca płomieniowa czy żarowa? Dzisiaj, 09:54
  •  

#142 Share Tom1988p

Tom1988p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:.
    Szczęśliwy posiadacz C-360;
    Elektronika;
    Mechanika;

Napisany 06 listopad 2010 - 18:36

...bo to jest płomieniowa czyli na paliwo. i to ono podgrzewa. Dobrze myślę? jak źle to niech ktoś sprostuje.

Prawie dobrze.
Świeca płomieniowa ma w sobie element grzewczy na który "pada" paliwo i się zapala tworząc płomień. Nie wiem ile może prądu ciągnąć, podejrzewam że coś około 10 - 20A

Ja osobiści używałem "pochodni" do odpalania w zimie. Ale to było trochę niezdrowe, dużo sadzy oraz popiołu wciągał ciągnik.

Plan na tą zimę to wstawić płomieniówkę od transita. Patent już obmyślony tylko kompletować części.

#143 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 18:52

Świeca płomieniowa czy żarowa? Taką samą świecę od fergusona kupisz za 13 zł !! http://www.sklep-gre...oducts_id/12607
Gościu na allegro chyba przesadził z ceną :P
Do tego potrzebujesz jeszcze jakiegoś wyłącznika, kawałek kabla i węża na paliwo. Całość może cię wyjdzie 50 zł a nie 165 !!
A sam pomysł jak najbardziej dobry, miałem taki patent w zetorze 7211 i palił bez problemu przy -20

#144 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 19:06

Świeca płomieniowa czy żarowa? Świecę płomieniową kupisz za 13 zł tak jak wyżej było pisane, do tego najlepiej stacyjka z MF (16 zł) zamiast elestera, tam podłączyć prąd, świecę i rozruch. Jakiś przewodzik od filtra do świecy, kabelek taki grubszy i to wszystko. Jak sam takie coś stworzysz na pewno wyjdzie taniej.

#145 Share miecho123

miecho123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 19:10

Świeca płomieniowa czy żarowa? Koledzy tylko uważajcie bo świece płomieniowe potrafią strasznie lać (w zeszłą zimę wymieniłam trzy) a co za tym idzie to paliwo dostaje sie do oleju.

#146 Share stiepan

stiepan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 19:17

Świeca płomieniowa czy żarowa? ok ale jak ja ma w 3p taka świeca z kabelkiem tylko nie wiem gdzie wpiąć drugi koniec przewodem do prądu czy ma on być wpięty w stacyjce???

#147 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 20:14

Koledzy tylko uważajcie bo świece płomieniowe potrafią strasznie lać (w zeszłą zimę wymieniłam trzy) a co za tym idzie to paliwo dostaje sie do oleju.

W jaki sposób mogło dostać się paliwo do oleju? :P

Świece po 13zł od MF mają bardzo nietypowy gwint,nigdzie nie można dostać takiej nakrętki.
Ktoś wcześniej napisał że tokarz kasuje 50zł za dorobienie takiego gwintu.

Żeby grzałka zdała egzamin musi być pompa obiegowa,coś jak webasto wodne w samochodach ciężarowych.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#148 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 20:35

Świeca płomieniowa czy żarowa? W 3p nie ma chyba żadnego miejsca na wpięcie w stacyjce. Trzeba zamontować jakiś przełącznik. Proponowałbym zamontowanie stacyjki z MF zamiast elestera i tam wpiąć kabel od rozruchu i od świecy.

#149 Share Ramzes009

Ramzes009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 09:13

Świeca płomieniowa czy żarowa? Może nie do końca w tym temacie ale....

mam 360 ale 3p i wiem że one fabrycznie posiadają miejsce w kolektorze właśnie pod świece płomieniową, ale mam pytanie takie : na ile możliwy jest fakt że uszkodzona świeca tzn. przepuszczająca paliwo(a padają często i to możliwe jest) może trwale uszkodzić silnik?
obmyśliłem jeszcze taką możliwość, żeby założyć jakiś zamykany zaworek między świecą a źródłem paliwa(najprawdopodobniej pompą) i go zwyczajnie zamykać w okresie letnim tak żeby do minimum zminimalizować ryzyko zalania/ uszkodzenia silnika. Jak myślicie ma to jakąś szanse powodzenia?

Ps. Myślę że po zakupie takiej świecy każdy sam może wykonać taką modyfikacje i cena 160 zł jest mocno przesadzona
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

#150 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 10:58

Świeca płomieniowa czy żarowa? Paliwo do oleju dostaje się w ten sposób, że jak świeca przepuszcza to jest zasysane razem z powietrzem, jest go za dużo, nie jest rozpylone, nie spala się i ścieka po ściankach cylindra dostając się do oleju. Jako zaworek między źródłem paliwa a świecą można wykorzystać elektromagnetyczny zawór z instalacji LPG.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 11:17

Świeca płomieniowa czy żarowa? no no niezle rozwiazanie na zime musze i ja sobie cos takiego sprawic na zime bo do tej pory to go zalewalem ciepla woda i palil bo noramlnie nie bylo szans w zime

#152 Share Ramzes009

Ramzes009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 11:24

świeca przepuszcza to jest zasysane razem z powietrzem, jest go za dużo, nie jest rozpylone, nie spala się i ścieka po ściankach cylindra dostając się do oleju

i co w ten sposób można uszkodzić?

Myśle że gdyby go tylko odpalać za pomocą płomieniówki, a po złapaniu normalnych obrotów odciąć paliwo np. tym zaworkiem to nic wiele by się silnikowi nie stało.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

#153 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 11:27

Świeca płomieniowa czy żarowa? Świece i zawór ten od LPG można podpiąć pod jeden przewód.
Tylko ciekawe jaką ma wewnętrzną wytrzymałość na ON.

#154 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 12:17

Świeca płomieniowa czy żarowa? Pisząc o zaworze od LPG miałem na myśli zawór benzynowy (instalacje z gaźnikiem) - łatwiej go podłączyć, chociaż zawór gazowy też powinien wytrzymać. Jeśli ON dostaje się do oleju to traci on swoje właściwości smarne.

#155 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 15:42

Świeca płomieniowa czy żarowa? Ktoś tu napisał że paliwo może dostać się do oleju ? To ja się pytam jakim cudem, chyba że nie masz pierścieni na tłoku ! Jeżeli już świeca miała by przepuszczać paliwo to najwyżej będzie ono nie spalane i wypluwane razem ze spalinami ale w żadnym wypadku nie ma prawa dostać się do oleju !!!

#156 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 16:49

Świeca płomieniowa czy żarowa? Kolega wcześniej wyjaśnił w jaki sposób może się dostać paliwo do oleju,i chyba ma rację.
W moim przypadku było podobnie tylko że wtryski "lały" i też paliwo dostawało się do oleju,zwłaszcza że silnik mam już dość mocno wyeksplatowany.
Po wymianie końcówek awaria ustąpiła.

#157 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 17:36

Świeca płomieniowa czy żarowa? Tamta teoria słabo mnie przekonuje, gdyż na cylindrach panują dość wysokie temperatury, więc i tak paliwo dostanie samozapłonu, lub w najgorszym przypadku zacznie parować.

#158 Share ntr

ntr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 19:00

Świeca płomieniowa czy żarowa? z zaworkiem to dobra sprawa. stiepan a 360-3p nie ma miejsca w bloku żeby grzałkę zamontować, bo 360 wiem że nie ma. w bloku by było lepiej bo się nie cofa do chłodnicy tak jak w przypadku grzałki na dolnym przewodzie wodnym. A co do dostanie się do oleju paliwa to musi się trochę się popsuć w traktorze bo już taki przypadek przerabialiśmy.

#159 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 19:03

Świeca płomieniowa czy żarowa? W silnikach AD3.152(3p)jest miejsce na montaż takiej grzałki. Trzeba wybić tulejkę zaślepiającą nad rozrusznikiem i tam wstawić grzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 07 listopad 2010 - 19:17

Kolega wcześniej wyjaśnił w jaki sposób może się dostać paliwo do oleju,i chyba ma rację.
W moim przypadku było podobnie tylko że wtryski "lały" i też paliwo dostawało się do oleju,zwłaszcza że silnik mam już dość mocno wyeksplatowany.
Po wymianie końcówek awaria ustąpiła.

potwierdzam miałem tak samo w 30-stce że przybywało mi oleju w misie i włąśnie winne były wtryski bo lały i nie przepalone paliwo goniło do misy :lol: