Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świeca płomieniowa czy żarowa?

265 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Robertsuw

Robertsuw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 16 luty 2010 - 22:33

Świeca płomieniowa czy żarowa? juz mówiłem ze w stacyjce od ferdka tez trzeba pamietac o podgrzanu bo przekaznika zadnego niema a tak jak w samochodzie by zaswiecila kontrolka potem zgasła i by normalnie ciagnik odpalił
--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Świeca płomieniowa czy żarowa? Dzisiaj, 11:02
  •  

#122 Share adas157

adas157

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 19:54

Świeca płomieniowa czy żarowa? Witam jak myslicie czy jak zainstaluje ok.4swiece zarowe w kolektor to czy poprawi odpalanie w zimę

#123 Share Sebastian122

Sebastian122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 20:00

Świeca płomieniowa czy żarowa? poprawi i to duzo bo silniki Diesla to ludia dostac cieple powietrze przy rozruchu bo wtedy paliwo lepiej sie spala :D

#124 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 22 kwiecień 2010 - 20:32

Świeca płomieniowa czy żarowa? A jak masz zamiar dokładnie to wykonać? chodzi mi o zasilanie włącznik no i sam montarz w kolektorze i od czego te świece?

#125 Share fendt070

fendt070

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 20:39

Świeca płomieniowa czy żarowa? Mój kolega ma w swoim ursusie c-360 świece żarowe i w największe mrozy paliła bez problemu :D Moim zdaniem to dobry pomysł , zamontowanie tych świec w traktorze. :)

#126 Share Fernando

Fernando

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 21:10

Świeca płomieniowa czy żarowa? Ja mam takie swiece u siebie w 60. Kilkanaście sekund podgrzania w -25 i Ursus pali!

#127 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 16:20

Świeca płomieniowa czy żarowa? Swieca płomieniowa to jeszcze lepsze rozwiązanie bo daje płomień w kolektorze -koszt instalacji to >50zł jak mam tak u siebie od jesieni i zawsze odpala od pierwszego

#128 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 23 kwiecień 2010 - 16:31

Świeca płomieniowa czy żarowa? u mnie z kolei mam zainstalowane świece żarowe od 330, w ten sposob ze wywierciłem otwory i wspawałem nakretki z gwintem takim jak na swiecy, nad 1 i 3 otworem dolotowym w głowicy patrzac od strony chlodnicy, zasilanie jest wziete z tego grubego przewodu ktory idzie do stacyji pod numer 30', poprzez stycznik od forda 70A też od swiec, a pozniej stycznik właczany przyciskiem:) mysle ze prosto opisalem :D aha, no i pali na dotyk zimą
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#129 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 24 kwiecień 2010 - 09:14

Świeca płomieniowa czy żarowa? aż tak żle wam palom 60-siątki w zimie, miałem to samo, dopuki nie oddałem pompy do regeneracji, teraz niewarzne czy jaki mruz, i czy zimna woda w chłodnicy, pali na dotyk

#130 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 09:49

Świeca płomieniowa czy żarowa? U mnie w kzdy mróz odplł ,le po co męczyc rozrusznik i dołdowywc akumulatory?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 09:51

Świeca płomieniowa czy żarowa? http://www.agrofoto....iowa-czy-arowa/ ciężko poszukać !? :D

#132 Share matelusz

matelusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo a także modelarstwo

Napisany 28 kwiecień 2010 - 20:19

Świeca płomieniowa czy żarowa? nie zakladaj swiec zarowych bo akumolatory ci zezre ja mam plomieniowom, taniej wyjdzie :rolleyes:

#133 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 19:48

nie zakladaj swiec zarowych bo akumolatory ci zezre ja mam plomieniowom, taniej wyjdzie :rolleyes:

No to dowaliles!!

W samochodach z akumulatorami 60Ah sa 4 swiece i daje wszystko rade. W traktorze z takim samym alternatorem i akumulatorami rzedu 165Ah braknie pradu.

HAHA!!!!!!!!!

Jak dziala- a z wypowiedzi wnioskuje, ze dodatkowe swece pomagaja- to zakladaj!

#134 Share ntr

ntr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 12:28

Świeca płomieniowa czy żarowa? Witam, interesują mnie wasze opinie na temat zestawu, który chcę kupić. Link do niego : http://allegro.pl/sw...1306652942.html Może ktoś kupował taki zestaw, jak ocenia jego jakość i czy warto wydać te 160 zl. Pozdrawiam

#135 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 06 listopad 2010 - 13:31

Świeca płomieniowa czy żarowa? No jak widać po alegro to nikt tego nie kupował........C-360 z reguły lekko palą więc nie ma co wydawac na to pieniędzy a i swoje pradu napewno przy rozruchu pociagnie.

#136 Share Remo

Remo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 17:10

Świeca płomieniowa czy żarowa? Powiem że to może się przydać w większe mrozy ale ja tego nigdy nie wybróbowałem.
Pierwszy powstał raj , potem PGRy !

#137 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 06 listopad 2010 - 17:16

Świeca płomieniowa czy żarowa? ja mam cos takiego i wyszło mnie połowe taniej :P i na pewno się opłaca bo ja np odpalałem 60-tke całą zimę rano około 6 i wieczorem około 20 czyli w okresach największych spadków temperatury i dzięki tej świecy nigdy nie odmówiła mi posłuszeństwa a bez podgrzania to nawet nie masz co podchodzić do ciągnika :P w tym roku niestety nie bede tego używał bo teraz role 60-tki zajmnie mtz i tego się boje

#138 Share ntr

ntr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 17:32

No jak widać po alegro to nikt tego nie kupował........C-360 z reguły lekko palą więc nie ma co wydawac na to pieniędzy a i swoje pradu napewno przy rozruchu pociagnie.

mam podobne zdanie że bez podgrzania do ciągnika nie ma co podchodzić przy dużym mrozie. a wracając do poboru prądu to napewno mniej pociągnie niż żarowa w c-330, bo to jest płomieniowa czyli na paliwo. i to ono podgrzewa. Dobrze myślę? jak źle to niech ktoś sprostuje.

#139 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 17:33

Świeca płomieniowa czy żarowa? Swieca to super sprawa wiem ze 360 dosyć lekko palą ale jak już silnik swoje przeszedł i kompresja robi się słabsza to na zimę jest to super rozwiązanie nie mam pojęcia jak to wygląda co jest w rym zestawie w jaki sposób jest zainstalowana świeca czy prosto jest wwiercona czy tak jak u mnie pod skosem co jest leprzym rozwiązaniem leprzy przepływ na dalsze cylindry a nie tylko na pierwszy wiec mije zdanie jest takie czy zalłożyć napewno tak ale czy konkretnie to nie wiem
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share stiepan

stiepan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 18:21

Świeca płomieniowa czy żarowa? co myślicie o zamontowaniu grzałki w przewodzie wodnym dolnym miedzy chłodnica a pompa wodna, ja mam c 360 -3p i się zastanawiam nad taka grzałka, używa ktoś coś takiego? wiem ze u mnie w 35 jest tez świecą płomieniowa tylko ze przewód elektryczny jest odłączony, gdzie powinien być podpięty??