Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świeca płomieniowa czy żarowa?

265 odpowiedzi na ten temat

#101 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 14:40

Świeca płomieniowa czy żarowa? u mnie wczoraj było -19, c-330 stoi w wolno stojącym garażu w którym było -14, jest na płynie. Zagrzałem ok 30 sek świece i zapalił bez najmniejszego problemu, wiec powiem wprost nie widzę potrzeby montowania innych wynalazków do odpalania c-330. To co jest w zupełności wystarczy nawet przy takich mrozach jak mamy w chwili obecnej. Podstawa to dobrej kondycji silnik wymienione późną jesienią filtry paliwa i sprawne akumulatory.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Świeca płomieniowa czy żarowa? Dzisiaj, 12:08
  •  

#102 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 15:14

Świeca płomieniowa czy żarowa? fotki pompy jeszcze zrobię i wrzucę bo nie wiem zbytnio czy orginale był ten zawór czy nie proszę o odp jak coś od czego go kupić dopasować. Ja zakładam świece by poprawić warunki zapalania aku już trochę słabe silnik stan idealny. czy o ten zawór chodzi który zaznaczony na fotce z linka http://www.fotosik.p...96da331107.html
http://www.fotosik.p...ec164971b2.html
jeśli o ten to jeśli się nie mylę mam go zamontowany

#103 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 15:47

Świeca płomieniowa czy żarowa? Jak był nowy to na pewno był zaworek,taki zaworek jest w każdym ciągniku,więc kupisz wszędzie,może byc od ursusa zetora.te zdjęcia nic nie mówią to schemat pompy,na dolnym zdjęciu jest ten zaworek oznaczony nr 10.

#104 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 16:21

Świeca płomieniowa czy żarowa? Przyczyną lania świecy może być brak zaworka zwrotnego

#105 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 17:24

Świeca płomieniowa czy żarowa? ona póki co nie leje na rozruchu jeszcze nie sprawdzana (brak rozrusznika) jedynie grzałem ją i pompowałem ręcznie paliwo i nie puszczała dopiero gdy popuściłem śrubunek na świecy który dokręca przewód z paliwem to i świeca puściła paliwo a tak to nic tak jakby nie dostawała paliwa, układ odpowietrzałem nie wiem czy to jest ok i czy dostanie paliwo gdy zacznę kręcić rozrusznikiem. A poniżej zdjęcia całej pompy i przelewu według mnie zaworek mam zamontowany tym bardziej że nikt nigdy tego nie wykręcał. http://www.fotosik.p...59788a7940.html
http://www.fotosik.p...cb444cd807.html

#106 Share ursus12

ursus12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 15:39

Linki:
http://www.fotosik.p...eefc531359.html
http://www.fotosik.p...2a570cfde9.html

PS
ale i tak uważam ze moderatorzy powinni dodawać fotki bo zawsze uważałem AF za bardzo miły i fajny portal ale dzisiaj musiałem zmienić zdanie i nie jestem z tego zadowolony ;(

mimo że masz opaski wąż nie zsuwa się pod ciśnieniem?

#107 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 16:27

Świeca płomieniowa czy żarowa? A odpowietrzyłes przewód do świecy?
nie łapie powietrza?

#108 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 20:09

Świeca płomieniowa czy żarowa? koledzy dziś dotarł rozrusznik wszystko zmontowane i była próba. dodam że trochę podładowałem akumulatory ponieważ ogólnie słabe są i poprzednio ledwie kręcił (na starym rozruszniku). Świeca płomieniowa po podgrzaniu zapala się ogniem, nowe świece żarowe grzeją póki co bardzo dobrze, do tego wyregulowany odprężnik, klemy nowe i przewód masowy (2x6V Aku), rozrusznik szybko obrotowy no i finisz byłem zaskoczony ciągnik nie był odpalany 3 tygodnie temperatury wiadomo jakie mamy (podczas odpalania -12stC) podniosłem odprężnik obrócił może 3 razy opuściłem i maszyna już odpaliła. Wcześniej podłączałem dodatkowo się przewodami pod samochód (aku 71ah) i to ledwie ledwie palił i to przy wyższych temperaturach. Sumując sprawę na dzień dzisiejszy z wkładu finansowego i czasowego poświęconego na C330 jestem jak najbardziej dumny i zadowolony:)

#109 Share bartek6820

bartek6820

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo kobiety maszyny handel

Napisany 31 styczeń 2010 - 20:58

Ja zdecydowałem się na płomieniówkę od MF i jak już mam wszystko skompletowane więc jak ktoś chce to mogę porobić fotki z montażu :)
A i jeśli ktoś się decyduje na świecę od MF to najpierw niech kupi gwint 22/2 a później dopiero świece bo u mnie nigdzie w sklepie nie ma tego dziadostwa :) (i dorobienie głupiego gwintu kosztowało mnie 50 zł - PARODIA)

Myślę ze można by też spróbować ze świecą od mtz bo tam nie ma kombinowania z układem paliwowym no tylko ze swieca od mtz kosztuje jakies 80 zł chociaż mnie wyniosła tyle samo ta od MF

Sprostowanie

Ten gwint jak przystało na MF to jest gwint calowy :) 7/8 cala skok 14 zwojów na cal.
Płomieniówka jest git w 3p mam zamontowaną od dawna i jestem zadowolony,trzeba grzać ok 15 nawet do 30 sek w zależności od temperatury
jak sie przysłuchasz to słychać kiedy sie zapala paliwo i wtedy jedziesz z tym koksem.
W Zetorze też zamontowałem i w T25.
Koszt świecy to 15do 50 zł.
Koszt nowego gwintownika to około 100zł.Ja takowy posiadałem.
3p posiada fabrycznie otwory pod świece w kolektorze wieć łatwizna montażu .
Podczas gwintowania na wiertarkach obowiązują te same zasady bezpiecznej pracy co podczas wiercenia. Podczas nacinania gwintu nie usuwa się wiórów palcami, lecz za pomocą szczotki. Do pracy używa się narzędzi sprawnych i zwraca się uwagę na dobre zamocowanie gwintowanych przedmiotów. Wiórów nie wolno zdmuchiwać.
:)

#110 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 01 luty 2010 - 23:50

Świeca płomieniowa czy żarowa? dziś ponownie odpalałem ciągnik po tygodniu stania co prawda niby mniejszy mróz ale mimo to bez ładowania akumulatorów odpalił za pierwszym razem i to bez większych problemów więc mogę stwierdzić że zastosowane rozwiązania są jak najbardziej korzystne polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 02 luty 2010 - 10:31

Świeca płomieniowa czy żarowa? może i płomieniowa jest git, ale myślę że bardziej awaryjna niż zwykłe żarowe.
Szwagier pracuje na tartaku i mają tam dwie ładowarki. Co najmniej raz w roku płomienowa świeca im siada bądź paliwa nie dostaje lub jeszcze jakaś inna usterka - mimo wszystko sprawia im problem.
U szwagra w C 360 zamontowaliśmy od ciapka 2 świece - na 1 i 3 tłoku. przy -15 odpala przy większym mrozie trzeba podładować aku ( aku 11 letnie z piastowa więc nie dziwota )
Polecałbym jednak zwykłe żarowe

#112 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 02 luty 2010 - 21:33

Świeca płomieniowa czy żarowa? owszem słyszałem opinie że płomieniowe mają tendencje że się psują ale nie oszukujmy się co można dostać za kwote 17zł bo tyle moja właśnie kosztowała. Mimo wszystko przy jej zaletach w okresie mrozów polecam. Owszem u mnie wiele ma chwili do rzeczy że lepiej pali, tzn rozrusznik szybkoobrotowy, świece żarowe nowe plus płomieniowa, dobre połączenia na aku i są efekty na plus

#113 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 luty 2010 - 00:41

Świeca płomieniowa czy żarowa? Płomieniowe "psują się" dlatego, że są montowane w prostych układach. One są na niższe napięcie pracy i np: te w instalacjach 24V są na 19V. Przy rozruchu powinien być odłączany generator prądu, gdyż z chwilą jego zadziałania znacznie wzrasta napięcie w układzie, które również je zasila. Mam nadzieje, że coś wyjaśniłem.

#114 Share Robertsuw

Robertsuw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 15 luty 2010 - 20:58

Świeca płomieniowa czy żarowa? a moze wiecie jak wstawic przekaznik swiec zarowych bo aktualnie wstawiłem swiece do zetora 8045 i nie zawssze sie pamieta o podgrzaniu a tak bys samo grzało i wyłanczalo moze ma ktos tak zrobione w swoim ciagniku?
--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

#115 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 15 luty 2010 - 21:44

Świeca płomieniowa czy żarowa? Może tak byś zamontował stacyjkę od mf? Posiada ona wyjście na świecę płomieniową i jak jest rozruch to i automatycznie włącza się świeca, wiec jakby tak ją podłączyć zamiast oryginalnego przycisku od rozruchu. Dużo nie kosztuje na allegro 14zł plus przesyłka.

#116 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 15 luty 2010 - 21:56

Świeca płomieniowa czy żarowa? Jak przekaźnik to najlepiej od lublina schematy podłaczenia sa w necie

#117 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 15 luty 2010 - 22:44

Świeca płomieniowa czy żarowa? ja proponuje przełącznik-starter od C330 który ma 1 stopień do grzania świec żarowych proste wykonanie i nie drogie http://www.sklep-gre...oducts_id/11568 no i pewność że wytrzyma. Jaką świece założyłeś i tylko jedną i jest to na pewno żarowa czy płomieniowa bo ta druga mniejszy prąd pobiera

#118 Share Robertsuw

Robertsuw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 15 luty 2010 - 23:43

Świeca płomieniowa czy żarowa? załozyłem dwie od ursusa c-330 a z tym włacznikiem starterem to tez trzeba pamietac o grzaniu a ja chcem zaleznie od tep otoczenia albo temp plynu w układzie
pomyslę o tym układzie z lublina

Edytowany przez Robertsuw, 15 luty 2010 - 23:44.

--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

#119 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 16 luty 2010 - 19:01

Świeca płomieniowa czy żarowa? to jeśli chcesz by grzało tak jak w samochodzie no to już układ trzeba montować na przekaźnikach innego wyjścia raczej nie masz, świece te pobierają ok 42A

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 16 luty 2010 - 20:40

Świeca płomieniowa czy żarowa? żeby pamiętać o świecach najlepiej zamontować dużą kontrolkę a do włączania zastosować tak jak proponuje kolega grzegorz508 stacyjkę od ferdka
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.