Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świeca płomieniowa czy żarowa?

265 odpowiedzi na ten temat

#61 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 25 marzec 2009 - 21:55

Świeca płomieniowa czy żarowa? instalacje, rozusznik i akumulatory to są u mnie w porządku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Świeca płomieniowa czy żarowa? Dzisiaj, 02:05
  •  

#62 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 13:23

Świeca płomieniowa czy żarowa? U mnie ostatnio też był taki problem .Kpiłem nowe akumulatory,wymieniłem tulejki na rozruszniku,założyłem nowe klemy i też nic nie pomogło.Dopiero po pewnym czasie dopatrzyłem że kabelek od szczotki nie miał osłonki i masował z obudową rozrusznika.Po wymianie tej szczotki mógłbym "przejechać na samym rozruszniku dookoła Polski" :) :)

#63 Share tomas

tomas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 21:29

Świeca płomieniowa czy żarowa? Witam. Też myślałem nad zrobieniem czegoś takiego (pomysł wpadł po wymianie świeć w passacie) a 3 grzeją jeszcze. Ale może jednak lepiej od c-330 te z samochodu mogą być za długie. Napiszcie dokładniej jak to zrobić ten przekaźnik konieczny jest? I czy nie wystarczy nagwintować jeśli udało by się dobrać taki gwintownik czy za cienka ścianka będzie? W c-330 jest przekaźnik do świec?

#64 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 16 grudzień 2009 - 21:31

Świeca płomieniowa czy żarowa? w C-330 nie ma przekaźnika do świec, ale lepiej go założyć i wogóle ominąć stacyjkę :unsure:
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#65 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 22:21

Świeca płomieniowa czy żarowa? Poprawcie mnie jak się myle -świece od c-330 sądość długie jak je zamątować w kolektorze od c-360??
A poza tym to w c-330 wchodzą chyba(nie mam c-330)bezpośrednio do komory spalania wiec w c-360 nie bedzie takiego efektu jak w c-330

#66 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 23:03

Świeca płomieniowa czy żarowa? ale lepiej jest jak świeca grzeje kolektor niż komorę .Grzanie powietrza wlatującego do komory jest lepsze niż samej komory tak mi sie wydaje

Opus meum est

#67 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 23:49

Świeca płomieniowa czy żarowa? Montaż płomieniowej jest bardziej skomplikowany i jak nazwa wskazuje płomieniowa daje płomień w kolektorze, czyli cos podobnego jakby zapalić "kopcia". Każda jest dobra jeśli działa. Płomieniowa jest jedna(chyba że silnik V, wtedy dwie) , a żarowych tyle ile cylindrów.

#68 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 20 grudzień 2009 - 13:12

Świeca płomieniowa czy żarowa? Co wy widzicie trudnego aby ją wstawić (płomieniowa) wiercisz otwór w kolektorze lub dospawać nakrętkę , nagwintować i uszczelnić.

Macie fotki montażu do C-360

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Świeca płomieniowa w Ursus C-360
Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Świeca płomieniowa w Ursus C-360
Wieczny kawaler ;)

#69 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 13:15

Świeca płomieniowa czy żarowa? to prymitywna instalacja.

#70 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 20 grudzień 2009 - 13:25

Świeca płomieniowa czy żarowa? Rozwiń wypowiedź , wymyśl lepszą :unsure:
Ja fergusonie mam bardzo podobnie , świeca w kolektorze , rurka idzie do wyjścia w filtrze ,a kabelek do stacyjki (instalacja orginalna) :blink:
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 16:20

Świeca płomieniowa czy żarowa? A no takie, że wpierw jest rozżarzana świeca i potem przekaźnik temperaturowy uruchamia elektrozawór podający paliwo pod zwiększonym ciśnieniem do świecy(zablokowany przelew), kontrolka informuje- kręć. Dalszą część dotyczącą zabezpieczenia świecy przed uszkodzeniem pominę.

#72 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 20:06

Świeca płomieniowa czy żarowa? A jaką świece zarową polecacie do c-360??
Ważne żeby były niedrogie i grzały do ok100*C
no i zeby nie były za długie-pomóżcie
chodzi mi o parametry(nazwa temp. moc)

#73 Share mateo21

mateo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 17:11

Świeca płomieniowa czy żarowa? witam ja też wolałbym założyć płomieniową jest rewelka przy odpalaniu ,ale chodzi mi dokładnie czy musi być podłączona przez przekażnik czy tylko kabel włącznik i stacyjka a jakby był przekażnik to można by odrazu podpiąć kontrolke która pokazywała by kiedy świeca sie nagrzała i można odpalać zgadza sie

#74 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 19:13

Świeca płomieniowa czy żarowa? załóżcie sobie świece płomieniową z MF paliwo poprowadzić z odpływu i włącznik rozrusznika bez przekażnika bez kontrolek po co sobie komplikować w 385 mam tak najmniejszych problemów włącznik rozrusznika jest mocny nie zakładać z sygnału może być za słaby świeca chyba kosztuje do 40 zł jest problem z gwintem bo jest calowy ja gwintowałem zwykłym i wkręciłem do oporu ważne żeby było szczelne w MF mam orginalnie pod stacyjkę w MTZ mam stacyjkę z MF bez kontrolek

przytrzymasz palcem z 8-10 s i odpalasz jak się nie uda trzymasz 20s

#75 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 10:41

Świeca płomieniowa czy żarowa? A gdzie masz podłaczoną tą świece-przy pompie,czy przy filtrach???
Masz zawór zwrotny ,żeby paliwo się nie cofało??

#76 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 18:49

Świeca płomieniowa czy żarowa? podłącz ją gdzie ci jest wygodniej żeby było ciśnienie nawierć śrubę załóż oczko kawałek wężyka bez żadnych zaworów w 385 mam przy filtrach

#77 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 22:05

Świeca płomieniowa czy żarowa? koledzy podłącze się pod temat i mam pytania chcę założyć świece płomieniową do C330 i jaką polecacie założyć może ktoś posiada zdjęcia takiej instalacji. Zasilanie podłączyć razem pod świece żarowe czy osobno według mnie ze względu na pobór prądu zrobiłbym osobno instalcję, gdzie pobrać paliwo do jej zasilania i jakie świece posiadają zawór wewnątrz ? i jeszcze jedno czy taką świece np na lato gdy od łącze zasilanie czy świeca się nie zapiecze i czy może się zdarzyć ze przypadkiem i tak będzie pobierać paliwo??

#78 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 22:34

Świeca płomieniowa czy żarowa? najlepsza jest zapalniczka z podkrenconym płomieniem niezawodna i prosta w użyćiu

#79 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 22:58

Świeca płomieniowa czy żarowa? kolego Polkop mało efektywna i słaby dowcip

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 11 styczeń 2010 - 17:32

Świeca płomieniowa czy żarowa? Ja zdecydowałem się na płomieniówkę od MF i jak już mam wszystko skompletowane więc jak ktoś chce to mogę porobić fotki z montażu B)
A i jeśli ktoś się decyduje na świecę od MF to najpierw niech kupi gwint 22/2 a później dopiero świece bo u mnie nigdzie w sklepie nie ma tego dziadostwa B) (i dorobienie głupiego gwintu kosztowało mnie 50 zł - PARODIA)

Myślę ze można by też spróbować ze świecą od mtz bo tam nie ma kombinowania z układem paliwowym no tylko ze swieca od mtz kosztuje jakies 80 zł chociaż mnie wyniosła tyle samo ta od MF