sosek xu li

Nieprzyjemny zapach w kabinie traktora.

Polecane posty

sosek xu li    4

Po poprzednim właścicielu w kabinie unosi się zapach gnoju krowiego. Czy może znacie jakieś środki lub sposoby na zwalczenie takich zapachów? Żadne choinki itp. nie pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Jeżeli masz tapicerkę welurową, to pewnie z tego unosi się ten zapach, proponuję użycie silnych detergentów chemicznych i wypranie tapicerki, chyba, że nie masz weluru...


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Też mam ten problem w 3080 tyle że u mnie śmierdzi kiszonką ale po wyczyszczeniu filtra w dachu ciągnika zapach powoli zaczyna być mniej odczuwalny Ach ci Francuzi co oni wyrabiają z tym ciągnikami :angry:


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Jeszcze możesz tapicerkę jakimś Pronto albo vanishem czy jakiś tak do dywanów wyczyścić j szorowałem prontem to trochę mniej juz czuć a tapicerka się przy tym nie niszczy


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Jak się czyści kabinę regularnie i tylko powietrzem to jest w porządku. Widziałem kiedyś kabinę 3095 umytego myjką ciśnieniową... już sobie wyobrażam jaka tam wilgoć i grzyb. U mnie też nic nie pomogło czyszczenie filtra kabiny - ciągle czuć nadal nieokreślony zapach...;)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

a mam trochę inne pytanie czy do mf 3080 i mf 255 można lać paliwo bio-ester ?

 

a co do zapachu to jak byłem w komisie to w każdym ciągniku był jakiś dziwny zapach ;)


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

1rajdzik masz w swoim ciągniku klime? Jak tak, to może przydało by się odkazić kanały powietrza w kabinie. Na stacjach benzynowych idzie kupić takie środki.

w sumie to wszystkie czynności obsługi klimy sa opisane w Top Agrar 4/2008


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Niestety nie mam klimy a przydałaby się ;) Ale i tak wszystko na zicher wyczyściłem - nic się nie oprze powietrzu blisko 6 atm... :(

 

PS. @łysyrolnik - dalej czekam na odp w temacie "co robicie ze słomą..."


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

w moim mf też nie ma klimy choć ma całą istalację brakuje tylko zbiorniczka z freonem i spręrzarki


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

Ludzie co za czasy, zaraz może będziecie zakładac tematy że w chlewni śmierdzi świniami, lub co zrobi żeby gnój nie śmierdział przy pracy z rozrzutnikiem, traktor to traktor ma śmierdziec warczec i robote robic, a co wy tymi traktorami na d*py jeździcie czy do kościoła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

kolego Tyger - oprócz tej roboty ma schludnie wyglądać i każda czynność nim ma sprawiać przyjemność - chyba się ze mną zgodzisz że nie każdy lubi wsiadać do uje****** kabiny. Bo ja na pewno nie !

 

Powyżsi właściciele MFów - prawda że taki ciągnik to już przyjemnośc w pracy ???


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

@Tyger nie przesadzasz. Jak sam chcesz jeżdzić ze śmierdzącym gnojem w kabinie to jeżdzij ale nie wypowiadaj innym że im to przeszkadza. Wiadomo że jak smierdzi to trzeba to doprowadzic do porzędku i jeżdzic w pachnącej kabince.

Może spróbuj wyprać tapicerkę i fotel jakimś środkiem do tapicerek samochodowych i przestanie smierdzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

Koledzy lepiej nie zwracać uwagi na takich jak Tiger. Komfort w kabinie moim zdaniem jest dobry tylko ten zapach z tym nie współgra. Musze spróbować kupić jakieś dobre środki chemiczne i wyprać tapicerkę i zobaczymy czy pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

pranie to jedyne rozsądne wyjście bo ten materiał przez lata nasiąkał tymi zapachami..


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

pewnie że lepiej jak w ciągniku pachnie a nie śmierdzi obornikiem a w MF jest bardzo dobry komfort jak dla mnie. Kolega Tiger przed pracą wrzuci do kabiny trochę obornika i do roboty


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

w naszym NH też śmierdziało papierosami i "syfem". Ale po ponad roku zapach znikł. Więc radzę uzbroić się w cierpliwość, bądź "zagazować" kabinę np. odświeżaczem powietrza na noc sporą dawką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Każdy chyba się ze mną zgodzi, że aż chce się pracować w kabinie w której jest czysto i nie śmierdzi obornikiem. A po drugie jak na ciągniki tej klasy to aż nie wypada jeździć w syfie ;)

 

A co gazowania kabiny, to w telewizji leciała reklama takiego odświeżacza powietrza, który neutralizuje nieprzyjemny zapach, a nie go tylko maskuje :(


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

A może gdzieś w jakąś szparę zapchane jest gów** albo gdzieś wpadło.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

hehe wymyśliłeś kolego - wyschnięta mina krowia nie śmierdzi...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

jakby była klima to by ją można wyozonowac to z tego co słyszłem neutralizuje całkiem nieprzyjemny zapach z klimy ale to nie śmierdzi z klimy wiec to nie pomoże.ale taki odświerzacz wpuścić do kabiny z poł opakowania na noc i czekać na efekty ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj