Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakiego john deere wybrać na 100ha gospodarstwo

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamil5

kamil5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 27 styczeń 2007 - 20:46

Jakiego john deere wybrać na 100ha gospodarstwo Jaki (ciągnik) lub jakiego john deera polecacie na 100ha gospodarstwo ma być nowy z turem. Uzasadnijcie swoje propozycje.
A co byście powiedzieli o MC cormicku CMAX-85 z turem z Morągowa.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakiego john deere wybrać na 100ha gospodarstwo Dzisiaj, 12:17
  •  

#2 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 27 styczeń 2007 - 20:59

Jakiego john deere wybrać na 100ha gospodarstwo Witam. Więc znowu proszę o szerszy zakres informacji ,a mianowicie do jakiej kwoty ma być to ciągnik i do jakich prac tzn. czy ma być to główny ciągnik w gospodarstwie.

#3 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 27 styczeń 2007 - 21:40

Jakiego john deere wybrać na 100ha gospodarstwo jakie masz gleby?masz górki?

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#4 Share kamil5

kamil5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 28 styczeń 2007 - 10:51

Jakiego john deere wybrać na 100ha gospodarstwo Ma to być ciągnik 2 planowy ma słurzyć do ładowania balotów na owijarke do pryskania i siania nawozów. A kilka górek się zawsze znajdzie.

#5 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 28 styczeń 2007 - 11:16

Jakiego john deere wybrać na 100ha gospodarstwo jest teraz promocja na JD 5720 z ładowaczem

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#6 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 28 styczeń 2007 - 11:30

Jakiego john deere wybrać na 100ha gospodarstwo to nie będzie mały ciągnik? może coś z większych 6520SE masz 4 cylindry i krótszy przód co jest korzystne przy ładowaczu a tego już wybierz sam,

A-Mount Alpha user

#7 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 28 styczeń 2007 - 11:49

Jakiego john deere wybrać na 100ha gospodarstwo czy mały to zależy z jakimi maszynami miałby pracować(jak duże)...no i przede wszystkim za ile ma być ten ciagnik... <_<

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#8 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 28 styczeń 2007 - 16:11

to nie będzie mały ciągnik? może coś z większych 6520SE masz 4 cylindry i krótszy przód co jest korzystne przy ładowaczu a tego już wybierz sam,

od kiedy 6520se ma 4 cylindry?
mi sie zawsze wydawalo ze 6120-6420s bylo 4 cylindrowe, reszta to juz 6

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#9 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 28 styczeń 2007 - 16:27

Jakiego john deere wybrać na 100ha gospodarstwo o kurde... wprowadziłem cie w błąd napisałem 6520 zamiast 6420SE sory nie zwróciłem na to uwagi <_<
a pozatym do tej pory żyłem w przekonaniu ze wszystkie ciągniki JD z końcówką SE są 4 cylindrowe-dzięki yacenty ze mnie uświadomiłeś ze nie
ile z agrofoto sie można dowiedziećB)

A-Mount Alpha user

#10 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 26 luty 2007 - 16:18

Jakiego john deere wybrać na 100ha gospodarstwo Też bym postawił na JD 6420se.
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 26 luty 2007 - 16:45

Jakiego john deere wybrać na 100ha gospodarstwo jak to ma być JD to ja bym wybrał 6420 110KM, 4cyl. turbo intercooler krótki, mocny, zwinny chociarz nie jest to najlepsza marka jeżeli chodzi o te prace co piszesz jeżeli mogłaby być to inna firma to napewno Fendt 309CI jest fajny niby bardziej mechaniczny ale oszczędniejszy silnik, trwalszy wogóle, zwrotniejszy lekki a mocny z szerokim ogómieniem i przystępna cena bo ok 180 - 190tys +VAT a jak bym miał kase i troche większy by był potrzebny to 412 VARIO ale to już inne pieniądze (zupełnie inne) ale i maszyna pełna podziwu....

#12 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 26 luty 2007 - 19:24

jak to ma być JD to ja bym wybrał 6420 110KM, 4cyl. turbo intercooler krótki, mocny, zwinny chociarz nie jest to najlepsza marka jeżeli chodzi o te prace co piszesz jeżeli mogłaby być to inna firma to napewno Fendt 309CI jest fajny niby bardziej mechaniczny ale oszczędniejszy silnik, trwalszy wogóle, zwrotniejszy lekki a mocny z szerokim ogómieniem i przystępna cena bo ok 180 - 190tys +VAT a jak bym miał kase i troche większy by był potrzebny to 412 VARIO ale to już inne pieniądze (zupełnie inne) ale i maszyna pełna podziwu....

Fendta 309Ci juz nie robią ze zwykłą skrzynia, teraz w ofercie fendta jest 309 z skrzynia vario z nowym fajnym wyglądem ale ta cena za skrzynie vario to uhhhhhhh :angry:

#13 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 21:54

Jakiego john deere wybrać na 100ha gospodarstwo Do kamil5!
Witam na początku zapytałeś o McCormicka C-Max 85 cóż ciągniczek całkiem przyjemny 100% mechaniczny ale chyba klima w standardzie oraz elektrohydrauliczna blokada przedniego i tylnego mostu. Kabina niezbyt przestronna ale nie jest tragicznie. Do tych prac myślę że ciągniczek spoko, silnik Perkins wiadomo w miarę oszczędny. Co najważniejsze masz w nim szyberdach więc do ładowacza idealny w przypadku gdy będziesz chciał operować nim i układać stertę lub ładować materiały itd. Co do ładowacza odradzam całkowicie Mrągowo zresztą jakikolwiek rodzimy produkt. Osobiście uważam zachodni ciągnik, zachodni ładowacz. Kolejnym argumentem przeciw jest to iż taki ładowacz ma zasilanie z tylnych wyjść hydrauliki a np: Stoll ma zasilanie bezpośrednio z układu a co za tym idzie nie zużywają się sekcje zewnętrzne, brak wycieków, wolne wyjścia do podpięcia maszyn itd. Pozdrawiam

#14 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 marzec 2007 - 13:00

Fendta 309Ci juz nie robią ze zwykłą skrzynia, teraz w ofercie fendta jest 309 z skrzynia vario z nowym fajnym wyglądem ale ta cena za skrzynie vario to uhhhhhhh angry.gif

juz ich nie robia ale mozna jeszcze je dostac nowe

Osobiście uważam zachodni ciągnik, zachodni ładowacz.

tu polecam mx, niesamowite ladowacze

#15 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 02 marzec 2007 - 20:58

juz ich nie robia ale mozna jeszcze je dostac nowe

jak można :rolleyes: :( to podaj numer do jakiegoś przedstawiciela bo chce sobie taki kupić :(

#16 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 02 marzec 2007 - 21:01

Jakiego john deere wybrać na 100ha gospodarstwo Może to nie jest najlepszy pomysł bo dużo jest na AF opinii na niekorzyść korbanków ,ale do nich możesz zadzwonić . Tel. zdaje mi sie jest na www.korbanek.pl

#17 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 02 marzec 2007 - 21:03

Może to nie jest najlepszy pomysł bo dużo jest na AF opinii na niekorzyść korbanków ,ale do nich możesz zadzwonić . Tel. zdaje mi sie jest na www.korbanek.pl

wiesz wojtek3222 był u mnie przedstawiciel z korbankow i on mówił ze już wszystkie wyprzedali

#18 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 03 marzec 2007 - 09:42

Jakiego john deere wybrać na 100ha gospodarstwo wiesz Artur to troche nie taki ten przedstawiciel był bo nie dalej niż dwa tygodnie temu była jeszcze 309ci na placu w Tarnowie a na 100% jak by cię interesowała 307CI Farmer to jest jeszcze do sprzedania możesz jechać obejrzeć i zapłacić moi sąsiedzi przed nowym rokiem kupili 309CI za 180tys+Vat jak będzie trzeba to dam namiary lub pokarze kopie faktury a jak oni za gotówe brali to dopiero gostek w grudniu za kredytem chodził i też był do niego jescze ten model po nowym roku także nie wiem czy już tak co do jednego wyprzedali

#19 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 08 marzec 2007 - 07:39

Jakiego john deere wybrać na 100ha gospodarstwo Jeżeli to miałby być JD to polecam ciągniki 6320, 6420 ale w wersji Premium (mocniejszy podnośnik, ładniejszy wygląd, lepsza skrzynia, więcej wypasu do wyboru). :rolleyes: Dużo osób narzeka na SE a ja ze swoją Premiumką 6320 na razie zero kłopotu -2000mtg, Power Quad Plus 24/24, dużo biegów (w SE jest np.16/16), naprawde jest czym jechać. Do ładowacza jest super, 4 cylindry, króciutki, sprawdza się znakomicie. Zakładam ciężki pług 4 skibowy obrotowy i chodzi bez problemu, znajomy chciał się pod niego NH TL-em 100 podpiąć ale niestety nie udało, za słaby podnośnik i za lekki ciągnik, choć moc ta sama. Myślę że podstawa to klima -chyba nikogo nie muszę przekonywać do tego. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 08 marzec 2007 - 15:18

Jakiego john deere wybrać na 100ha gospodarstwo co do pługu twojego i TL to dlaczego nie? w sasiedniej wiosce własnie taki zestaw pracuje-co prawda na TL jest tur i nawet raz widziłem jak z bela kiszonki orał ale smigał... :rolleyes:

Dodaj odpowiedź