Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas markant-problemy z wiązaniem!!!

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 07:22

Claas markant-problemy z wiązaniem!!! Witam!Mam prase Claas markant i czasami na jednym aparacie nie wiąże i do tego kostki po tej stronie wychodza zawsze dłuższe.Nie są nigdy idealnie równe.Jest to to ten aparat od wewnętrznej strony.Jeśli miałby ktoś jakąś instrukcje lub wiedział co siś da z tym zrobić to prosze o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas markant-problemy z wiązaniem!!! Dzisiaj, 23:29
  •  

#2 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 08:55

Claas markant-problemy z wiązaniem!!! jak kostki są dłuższe to trzeba ustawić igły żeby były równo bo jedna musi zabierać więcej słomy. bynajmniej tak jest w polskich, albo ngarniacz za daleko popycha , pod jedną stronę tłoka, też ma takie cięgno i się reguluje,

#3 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 12:26

Claas markant-problemy z wiązaniem!!! Dzięki.Jeszcze dziś to sprawdze.Może to coś pomoże.Póki co czekam na dalsze sugestje.

#4 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 19:12

Claas markant-problemy z wiązaniem!!! skoro jeden aparat ci wiąże to zawzoruj sie na nim ustawiająć tego przepuszczającego
a z tym nagarniaczem to tak jak kolega pisał

#5 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 21:15

Claas markant-problemy z wiązaniem!!! Z nagarniaczem już próbowałem i nie wypaliło.Z tego co zauważyłem to tak jakby na tej jednej stronie troche zapózno wiązał i przez to chyba nie zaciska dobrze supła bo jest luzna kostka po tej stronie,ale jutro lub po jutrze bede znów z tym walczył.Może wydostane oba aparaty tzn wymontuje je i bede wszystko każdy detal porównywał.Może metodą prób i błędów uda się w końcu.

#6 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 21:26

Claas markant-problemy z wiązaniem!!! nie pisz posta pod postem
i jeszcze o tej samej treści

#7 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 23 lipiec 2008 - 18:07

Claas markant-problemy z wiązaniem!!! nie wiem jak jest w Clasie, ale w polskiej z 224 nierównomiermość beli to jest regulacja tego cięgła na nagarniaczu lub (i) opuszczenie lub podnoszenie tych "zębów" na widłach nagarniacza

a z igłami nie kombinuj, bo nie mają nic do wymiarów beli, chyba, że chcesz coś urwać, igły mają podać sznurek do aparatu, a nie "dawkować" słomę

daj zdjęcie aparatu wiążącego,

jak wygląda supeł? jest na początku, czy na końcu sznurka

#8 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 21:29

Claas markant-problemy z wiązaniem!!! Dokręć talerzyki jeśli to robi nie regularnie to ta awaria, aha i przy okazji naostrz nóż odcinający sznurek. Jeżeli wo gule nie wiąże to masz zerwany kołek na palcu. Co do nierównych pęków to masz tępe noże w komorze prasowania i sporą przerwę pomiędzy nimi (wymontuj te noże i daj do naostrzenia na szlifierkę magnesowa, zlikwiduj szparę pomiędzy tymi nożami to będzie ci robić takie snopki że winklem będziesz mógł przykładać)

#9 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 23:02

Claas markant-problemy z wiązaniem!!! Turbina czy mógłbyś mi powiedzieć o jakie talerzyki chodzi bo nie kojarze.Jutro wrzuce fotki aparatu.A nóż jeśli dobrze pamietam to chyba za ostry nie jest wiec trzeba będzie go zdemontować i dać do naostrzenia.Z aparatami już walczyłem zamieniłem je tzn lewy na prawą strone a prawy na lewą-bez zmian-cały czas problem z prawą stroną czyli aparat jest ok.Ogólnie puszcza na tylko na prawej stronie jak pisałem wyżej(lewa strona na jakieś 2-3tyś kostek jakie nią zrobiłem nie puściła ani jednej) i to jest nie regularne czasami na 100kostek puści 2-3szt czasami żadnej,a czasami 15-20-niema reguły.Wrzuce juto fotki i sprawdze noże i całą reszte.Dzięki za pomoc panowie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 12:39

Claas markant-problemy z wiązaniem!!! ale jak zamieniałeś alparaty, to aparaty pewnie OK

w z224 to stawiałbym na przytrzymywacze, (takie półksiężycze pod aparatami na stole)

jak nie zawiąże to w której strony jest supeł na sznurku niezwiązanej beli, z przodu od tłoka, czy z tyłu?

#11 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 16:57

Claas markant-problemy z wiązaniem!!! Już nie pamiętam jak to jest tym supełkiem ale chyba od przodu tłoka a ma to jakieś znaczenie?Dziś wyjąłem noże.Troche się przytępiły.Luz pomiędzy nimi wynosił około 5mm.Jutro zawioze do szlifowania i złoże.

#12 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 17:22

Claas markant-problemy z wiązaniem!!! supełek z przodu = chwytacz, czyli "te tależyki" dokręcić o 1/4 obrotu, tą śrube regulacyjną od chwytacza
supełek z tyłu = przytrzymywacz do regulacji (możliwe, że do wymiany) sprawdź jeszcze ten wałek, który nimi steruje, czasem się skrzywi
jeszcze jutro sprawdzę w instrukcji, czy nie pomyliłem

te moje rady pewnie nie na wiele się zdadzą bo na allegro widziałem markanta z aparatem mcCornicka, a z224 ma system deering

tu masz co nieco o tym:

http://www.retrotrak...p?article_id=30

#13 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 25 lipiec 2008 - 23:02

Claas markant-problemy z wiązaniem!!! Dodaje fotki może będzie łatwiej.
aparat
aparat 1
aparat 2
Z tym supełkiem to dokładnie sprawdze bo jutro wyjeżdzam na pole.Natomiast jeśli chodzi o te talerze to które to są bo naprawde nie wiem(sory za mój brak wiedzy)??????????

#14 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisany 26 lipiec 2008 - 11:28

Claas markant-problemy z wiązaniem!!! aparaty McCornick,

nie ma tu takich "tależyków", więc pozostaje Ci spróbować dokręcić te nakrętki, pod którymi ną sprężyny, tak o 1/4 , 1/2 obrotu, myślę, że powinieneś dokręcić tą większą nakrętkę (to jest chyba ustawienie odzacisku sznurka), bo ta mniejsza wygląda na ustawienie zacisku palca supłacza
jak nie będzie poprawy to wracaj do poprzednich ustawień,

poszukaj na prasie rysunków (tablic) z regulacjami, w polskiej jest ona na wewnętrznej stronie pokrywy, przy sznurkach
powinno tam być graficznie rozrysowane różne niedomagania prasy, z odp regulacjami

jak nie pomoże, to szukaj jakiegoś dobrego mechanika od pras

#15 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 26 lipiec 2008 - 12:18

Claas markant-problemy z wiązaniem!!! Właśnie przed chwilą wróciłem z pola.Sprasowałem moze nie wiele,gdzieś około 150kostek i jest ok.Wszystkie związane.Noże tnące od słomy są juz teraz idealnie ostre a szczelina między nimi wynosi około 1-2mm.Tylko nadal pozostaje jeden problem-ta jedna strona jest cały czas dłuższa.Odkręciłem jedną łape od nagarniacza tak aby mniej słomy podawało na tą strone na ktorej jest ok i nic to nie dało.Wydaje mi się że problemem jest to iż jeden aparat za póżno wiąże lub za póżno puszcza sznurek.Może dojde do tego dziś.

#16 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisany 26 lipiec 2008 - 15:28

Claas markant-problemy z wiązaniem!!! to na 100% regulacja nagarniacza, aparaty i igły są tylko od wiązania, to widły nagarniacza mają za zadanie właćiwe podanie słomy pod tłok, jeśli za dużo podają na jedną stronę, to bale są nierówne

aparaty chodzą parami, w jednakowym czasie igły podają sznurek - reguluj nagarniacz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 26 lipiec 2008 - 23:19

Claas markant-problemy z wiązaniem!!! Można powiedzieć,że dzień został zakończony sukcesem.Dokładnie sprasowałem 807 kostek(wskazania licznika) i do tego 100%zwiazanych,ani jednej nie puściło,a pozatym po naostrzeniu noży tnących na młocie i zmniejszeniuszczeliny między nimi traktor prawie tak jakby przestał "czuć"prase.Ma o wiele lżej.Musze się jeszcze pomęczyć z nagaraniczem i jeśli się uda to będzie super.Dzięki za pomoc.odezwe się jeszcze!