Zaloguj się, aby obserwować  
tommy66692

Sprzedaż tucznika przez internet

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tommy66692    2255

Hej

Ostatnio coraz czescie o tym gadają, dzisiaj w agrobiznesie rowniez - cena bardzo dobra bo cos okolo 5,50 zl. Sprzedana pierwsza setka

Wiecie cos na temat? Co sadzicie o takim sprzedawaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja mysle ze jest to dobre bo nie sprzedajemy przez zadnych pośredników tucznikow ktorzy obniżają cene i my mniej zarabiamy tylko sami kontaktujemy sie z zakladem miesnym i negocjujemy cene. Mysle ze zaklady beda wolaly sobie sciagnac troche swini z np Niemiec bo euro idzie w dol i za granica kupia je taniej niz w Polsce i one na tym zarobią.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

https://www.ewgt.com.pl/igt/demo.php można sie trochę pobawić i trochę dowiedzieć. Poszperaj trochę;)

Żebyś mógł handlować musisz jechać najpierw na szkolenie tam Ci wszystko wytłumaczą

jeszcze trzeba wykupić licencje maklera za 100zł (dożywotnia)

Aktualnie jest to na piedestale Sawickiego na dniach była lub będzie konferencja w wawie ponoć ewgt ma zrezygnować z marzy aby ten sposób sprzedaży się rozkręcił. Giełda ruszyła po raz pierwszy miesiąc temu, jednak dopiero pierwsza transakcja była niedawno. Jest jeden problem dla przeciętnego hodowcy minimalna partia to 50sztuk i więcej. Cena za kg tucznika giełdowego odpowiada WBC klasa U (ponoć 52%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Jak jest ta minimalna ilosc 50 sztuk to mozna sie zgadac w kilku rolnikow sprzedac jakas partie oczywiscie jakby to sie oplacalo no chyba ze sami mamy duza chodowle.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26
w agrobiznesie pokazywali ze za tydzien cena ma przekroczyc 6 zł ;D

aktualnie cena za klase E to 5,50-5,80 zawsze mozna sprawdzić na stronie polsusa lub na naszym forum więc te 6zł to nie jest rewelacja. moim zdaniem cena oscyluje teraz w okół kosztów produkcji a gdzie tu mówic o odrobieniu ostatnich dwóch lat i nie żebym narzekał jak na rolnika przystało:) po prostu taka prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Moze w koncu przez ta gielde cos zarobimy na chowie swin


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No ja tez zrezygnowałem z produkcji trzody choc chodowalem ponad 600 sztuk rocznie. Teraz nastawiam sie tylko zboza i buraki choc z burakami to nic niewiadomo.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

Jak pozamykali cukrownie za niedługo jak burak odejdzie to pewnie rzepak będzie mial pole do popisu ale coś czuje że cene podwyższą za cukier z trzciny i burek będzie bardziej opłacalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj