pablo21

Jak składacie/rozkładacie kosiarki rotacyjne

Polecane posty

pablo21    29

Chciałbym sie dowiedziec w jaki sposob skladacie swoje kosiarki bo jak widze sąsiadów jak siłuja sie i recznie podnoszą to mi się szkoda ich robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

pablo ja tak samo robię bo jak składałem poprzez skręcenie kołami i jazdę to pogiąłem jakąś blachę... dla tego teraz ręcznie składam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

To jacyś słabi twoi sąsiedzi że aż tak się siłują... ja ręcznie i jakoś nie narzekam. Przy okazji mały trening ale cięższe prace się robiło, niż złożenie kosiarki. Będzie mnie stać na rozkładana hydraulicznie to i nie będę ręcznie musiał składać, ale i przy tej nie jest ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0

Ja rozkładam kosiarkę cofając się ze skręcając kołami w lewo ,a składam ją jazdą do przodu z tak samo skręconymi kołami przy tych czynnościach kosiarka znajduje się na ziemi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL07    351

Mi złożenie zajmuje niecałe 10s, wyjmuje zawleczkę ruszam do przodu skręcając w lewo (kosiarka opuszczona) podnoszę kosiarkę, wysiadam i zabezpieczam i po robocie. Szybko i bez najmniejszego wysiłku. Pozdro.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

heh ja tam wclae sie nie siluje tylko podnosze ja do gory i skladam no i tak samo rozkladam a moj wuje wcale nie sklada bo mo wstawiony dlugi silownik od klapy od prasy zwijajacej tam gdzie jest ten plaskownik u gory. no i podnosi ja jak dyskowa i ma taki zawor ktory zamyka zeby sie nie rozlozyla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja tam tradycjnie ręcznie składam i rozkładam bez kombinowania i wcale nie trzeba się siłować kosiarka waży tylko 350kg


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Ja też uważam że to żadna sztuka złożyć/rozłożyć kosiarkę. Wiadomo musi być uniesiona tylko kilka cm nad ziemią ;)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Może strasznie cięzko nie jest ale co by bylo jakby ktos się poślizgną? Chcę wlasnie niektórych przekonac do składania takiego jak koledzy wcześniej mówili czyli składamy do koszenia: do tylu i kola w lewo a rozkładamy do przodu i kola tez w lewo nie wymaga siły i krótko trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

ja zawsze ręcznie składam i rozkładam.przecież to żaden wysiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

A kosiarki nie mają przypadkiem sprężyn wspomagających składanie? Pytam się bo moja Meduza(sprzedana) coś się lekko składała ;) A teraz to już nie pamiętam czy była tam sprężyna czy nie.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

w miescie placa za silownie a wam sie nie chce reka ruszyc?staje ciagnikiem zeby byl lekko nachylony w odpowiednia strone ijednym palcem rozkladam


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

Ja jak rozkładam kosiarke to podnoszę ją do samej góry i się rozkłada,a jak składam to jadę do przodu skręcając w lewą stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter251    8

ja tam jestem leniwy i nie chce mi sie jej ciągle składać i rozkładać to przynajmniej pola obkosze a jak faktycznie już trzeba to recznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak większość z was składam i rozkładam ręcznie poprzez podniesienie kosiarki do samej góry. Najgorzej jak się kończy wieczorem koszenie i rosa złapie to trochę poślizgu można złapać. :) Ale włączam blokadę przedniej osi i jest ok :)


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

ja moja krone składam jadąc co przodu koła skręcone w lewo a rozkładam tak samo tylko do tyłu maszyna opuszczona składanie zajmuje mi około 15 sek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek94    0

Ja swoją kosiarkę składam ręcznie i nie jest wcale tak ciężko ;) wolę tak niż jadąc do tyłu coś pogiąć :D


ursus c-330m+tur, massey ferguson 255 siła pociągowa 15 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My zazwyczaj jedziemy kosić i od razu przewrócić skoszoną trawę ojciec kosi Ursusem C360 ja z tyłu od razu ciapkiem rozrzucam pokosy i zawsze składamy ręcznie nie ma problemu tym bardziej we dwie osoby ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Kiedyś składałem ręcznie, a po wymianie pociągam za sznurek od blokady, naciskam dźwignie hydrauliki i już kosiarkę mam przy kole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja nie bawię się w rozkładani i składanie. W bramę spokojnie mieszczę się rozłożono wiec cały rok w pozycji "praca" Jak jedzie się asfaltem to i tak jest nad poboczem :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Ja składam i rozkładam ręcznie, co to za wysiłek, nic się nie wysilam, unoszę kilka cm na ziemią i lekko ciągnę, i ładnie składam i rozkładam, bo tak to bym musiał, wyjść, wyciągnąć zawleczkę,wejść do ciągnika, cofnąć, wyjść, poprawić i wsadzić zawleczkę, a tak wyjmuję, ustawiam, wkładam i jadę do domu, chwila i bez wysiłku, a przynajmniej się nie nachodzę od ciągnika do kosiarki. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez miniu117
      Witam, to moj pierwszy temat na forum jak cos nie tak to z góry przepraszam. Mam pewien dylemat potrzebuje kupic traktorek kosiarke prosta w obsłudze ale taka zeby mozna bylo odśnieżyć w zimie i zeby mogla kosic pod gorke pochylenie 15-20 stopni i co najwazniejsze najmniej awaryjna, moze ma ktos doswiadczenia chodzi mi o nowe, uzywki nie chce poniewaz trzeba sie liczyc za jakis czas z naprawami wypatrzylem dwucylindrowa husqvarne tc238 t ale nwm czy to dobry zawodnik roznie ludzie pisza na innych forach i zglupialem, na wydanie mam 16 tys. +- dzieki z gory za wszystkie odp.😉
    • Przez miniu117
      Witam, to moj pierwszy temat na forum jak cos nie tak to z góry przepraszam. Mam pewien dylemat potrzebuje kupic traktorek kosiarke prosta w obsłudze ale taka zeby mozna bylo odśnieżyć w zimie i zeby mogla kosic pod gorke pochylenie 15-20 stopni i co najwazniejsze najmniej awaryjna, moze ma ktos doswiadczenia chodzi mi o nowe, uzywki nie chce poniewaz trzeba sie liczyc za jakis czas z naprawami wypatrzylem dwucylindrowa husqvarne tc238 t ale nwm czy to dobry zawodnik roznie ludzie pisza na innych forach i zglupialem, na wydanie mam 16 tys. +- dzieki z gory za wszystkie odp.😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj