pablo21

Jak składacie/rozkładacie kosiarki rotacyjne

Polecane posty

Lukasz4512    4

Macie problemy, ja sam składam 1,65 bez problemu a 2,10m jest cięzko ale składam raz na jakis czas bo mam silownik, a jak juz mi sie nie chce to skrecam kolami i do przodu lub do tulu :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro93    0

Najprościej jest składać ręcznie, to żaden wysiłek i zajmuje mało czasu


siemka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

Również składam ręcznie :lol: Kiedy zakupiona została kosiarka to nie było hydrauliki (nawet w opcjii :mellow:)


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

ja składam też ruszając ciągnikiem tylko że po woli bo raz niestety gdy się spieszyłem i doparło do dróżki skrzywiłem uchwyt od trzyma rotacyjnej ten u góry który chodzi razem z wałkiem jak się ją rozkłada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja próbowałem składac jak koledzy mówią ale troszkę się ten płaskownik wygł i już teraz zawsze :

rozkladam 1 opuszczam nisko 2 zwalniam zapadke, 3 lekko pchnę w prawo ,4 zaczepiam to ciegielko ze sprzeglem,5 podczepiam wałek , I WIO :)

składam 1 opuszczam nisko,2 odczepiam wałek,3 odczepiam ciegielko,4 składam (dość cięzko) chwytajac za osłone i zapadka sama zaskakuje,

 

a gdzie trzymacie wałek w czasie transportu ?

bo ja go rozkładam i jedna połówka zostaje a druga wciskam w wiezyczke (tu gdzie mocuje sie łacznik górny w kosiarce famarol)

kiedys był wozony na kosiarce ale na zakretach spadał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

My skladamy recznie a walek lezy na kosiarce :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil555    2

Ja kosiarkę składam i rozkładam ręcznie bo to nie jest aż taka ciężka robota... A wałek to albo do ciągnika albo na kosiarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Ja również kosiarkę składam ręcznie, połowa wałka jest przy kosiarce a połowa w ciągniku :P


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja składam ręcznie prawie zero wysiłku i kilka sekund czasu a wałek leży miedzy osłoną pasków a stopka czasami przywiązuję sznurkiem żeby nie spadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Składa się rękami, no jak się nie chce to się cofnie ciągnikiem i się sama złoży.. A wałek pod siedzeniem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ciężko się składa jeśli ramiona tuz i wieszaki mają duży luz, a jak nei ma luzu bardzo lekko się rozkłada, a interesuje mnie jak to jest z tym siłownikiem, bo wygląda to dość delikatnie, a w takie pozycji do góry to czy w dalszą drogę polną więc nierówności bujanie ciągnikiem i w ogóle to dobrze się jedzie ze złożoną do góry kosiarką w pozycji koszenia? czy to się nie oberwie ten siłownik jak ostro zabuja ciągnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

U nas to sie opuszcza i ręcznie się ją rozkłada, a jak sładać to do przodu kosiarka na ziemi i kierownicą w lewo i potem do góry i już :)


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesy    5

Witam ja to ostatnio składam i rozkładam ciągnikiem,kupiłem nową kosiarkę Biardzki,i ona jakaś taka tłukowata

ciężko sie ją składa :) (a niejestem jakieś chuderlo) może dlatego że nowa,starą to ręcznie ,pozatym głośno chodzi,stara chodziła ciszej,a wałek to pomiędzy

osłoną pasków a ramą kosiarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

...głośno chodzi, może smarowania nie ma

 

@Ferdek07 jak masz złożoną tradycyjnie to przy polnej drodze na nierównościach też bedzie bujać "ogonkiem" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubotam    15

ja rozkładam kosiarkę cofając się ze skręcając kołami w lewo ,a składam ją jazdą do przodu z tak samo skręconymi kołami przy tych czynnościach kosiarka znajduje się na ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez miniu117
      Witam, to moj pierwszy temat na forum jak cos nie tak to z góry przepraszam. Mam pewien dylemat potrzebuje kupic traktorek kosiarke prosta w obsłudze ale taka zeby mozna bylo odśnieżyć w zimie i zeby mogla kosic pod gorke pochylenie 15-20 stopni i co najwazniejsze najmniej awaryjna, moze ma ktos doswiadczenia chodzi mi o nowe, uzywki nie chce poniewaz trzeba sie liczyc za jakis czas z naprawami wypatrzylem dwucylindrowa husqvarne tc238 t ale nwm czy to dobry zawodnik roznie ludzie pisza na innych forach i zglupialem, na wydanie mam 16 tys. +- dzieki z gory za wszystkie odp.😉
    • Przez miniu117
      Witam, to moj pierwszy temat na forum jak cos nie tak to z góry przepraszam. Mam pewien dylemat potrzebuje kupic traktorek kosiarke prosta w obsłudze ale taka zeby mozna bylo odśnieżyć w zimie i zeby mogla kosic pod gorke pochylenie 15-20 stopni i co najwazniejsze najmniej awaryjna, moze ma ktos doswiadczenia chodzi mi o nowe, uzywki nie chce poniewaz trzeba sie liczyc za jakis czas z naprawami wypatrzylem dwucylindrowa husqvarne tc238 t ale nwm czy to dobry zawodnik roznie ludzie pisza na innych forach i zglupialem, na wydanie mam 16 tys. +- dzieki z gory za wszystkie odp.😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj