Zaloguj się, aby obserwować  
agronomek

Najlepsze pasy do claasa

Polecane posty

agronomek    0

witam chcialem sie dowiedziec jakie wedlug was sa najlepsze pasy klinowe napedowe w kombajnach zbozowych np. do claasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

My w wiekszosci przypadkkow zamawiamy w Korbankowie orginalne pasy. Bardzo zadko zamawiam zamienniki. Jakos orginalne dluzej wytrzymaja i nie zaluje wydac wiecej na orginal niz mam kupic zamienik ktory mi np pochodzi jeden dzien a mialem juz takie przypadki (np pas jezdny za zamienik dalem 1200 pln i po pelnym dniu strzeli no i kupilem orginalny Claasa i chodzi juz od dwoch lat).


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Pewnie że możesz zamówić :( . Nie mam nic do Ciebie, ale nie piszmy pierdół, bo różne hocki - klocki z tego mogą wychodzić ;).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSmol    0
no wlasnie wrocmy do tematu a takie zamienniki jak : tadex . gates , rouluoonds? co o nich powiecie?

Gates sa wporzadku, reszta ujdzie w tłoku. Ale nie polecam roulunds.


U nas kupisz farby do maszyn rolniczych i części | email: sklep@agrosmol.pl
Sklep z farbami: www.farby.agrosmol.pl | TEL: 608504051
Sklep z częściami: www.agrosmol.pl | TEL: 696550653

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

ja w swoim kombajnie Claasa mam juz 5 lat pas napędowy firmy roulunds i jakoś działa bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSmol    0
ja w swoim kombajnie Claasa mam juz 5 lat pas napędowy firmy roulunds i jakoś działa bez zarzutu.

I to tez prawda moze byc bo firma roulunds robi pasy i dobre drozsze i bardzo tanie ktorych nie polecam. Dlatego ogolnie tej firmy nie polecam bo po co na wlasnej skorze sprawdzac ktore sa te ich lepsze wyroby, jak w cenie drozszego to juz Gates jest.


U nas kupisz farby do maszyn rolniczych i części | email: sklep@agrosmol.pl
Sklep z farbami: www.farby.agrosmol.pl | TEL: 608504051
Sklep z częściami: www.agrosmol.pl | TEL: 696550653

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalik    17

Witam Jak kupujecie pasy to patrzcie dokładnie gdzie, bo myśle ze orginal claas kupiony u dobrego sprzedawcy jest o wiele tańszy niz zamiennik ,oczywiście orginał bardzo dobrej jakości nie żadna podróba. Własnie sie o tym, przekonałem na własnej skórze. Dobrze ze to był krótki pas ale mnie wyszedl dwa razy drozej niż orginal ;) :angry: . Mam swojego sprzdawce który sprzedaje orgninalne czesci claasa w dobrej cenie :( . I nie chce już żadnego zamiennika!!!!!!!! :angry: :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

W naszym gospodarstwie z racji tego za jestem mechanik z wykształcenia to wszystkie czesci załatwiam ja.Ojciec za bardzo sie na tym nie zna a brat nie ma smykałki do mechaniki.Z pasami to bywa roznie.Z doswiadczenia wiem ze nie trzeba kupowac oryginalnego pasa do kazdej maszyny gdyz zyjemy w "swiecie znormalizowanym" i prawie kazdy pas mozna dostac z porzadnego zamiennika.Pasy ktore przenosza duze obciazenia wiadomo trzeba stosowac dobrych firm(Gates,Tadex) lub oryginały.Lecz te ktore sie sa narazone na przeciazenia mozna kupowac polskie Sanoki do ktorych mam pełne zaufanie a kosztuja grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucuti81    0

Mi trzasnęło łożysko napinacza pasa od sieczkarni

dodam, że pas na sieczkarni był nowy oryginalny claas z korbankowa

i pomimo kupy dymu i smrodu to pas wygląda wciąż jak nowy

Spodziewałem się po nim zastać kupę szmat i frędzli a tu niespodzianka.

Może i oryginał tani nie jest ale naprawdę warto zapłacić więcej za święty spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

ja w grene zamawiałem do claasa pasy OPTIBEL to marka co produkuje masowo do nwych claasow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adammaz    0

Zgadzam się z opiniami powyżej, że najbardziej solidne są oryginalne pasy Claas ; jakość wykonania, trwałość, niezawodność .. Przyjrzałem się cenom w Internecie i wychodzi że chyba najtaniej oryginalne pasy Claas mają tutaj: www.czescidokombajnow.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoabin    0

Zgadzam się z opiniami powyżej, że najbardziej solidne są oryginalne pasy Claas ; jakość wykonania, trwałość, niezawodność .. Przyjrzałem się cenom w Internecie i wychodzi że chyba najtaniej oryginalne pasy Claas mają tutaj: www.czescidokombajnow.pl

 

witaj,

ja również przejrzałem się ofercie i popytałem u znajomych, ale z tego co się zorientowałem to mają jakieś "dwie wersje" jakościowe tych samych pasów sam sprawdź np. nr. 064168.2 w cenie 1471, 63 zł lub Gates? w cenie 411,73 zł, dziwne?.

Czym to wytłumaczysz?

Edytowano przez hoabin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

JA ze swojej strony polecam pasy stomil sanok (wersja super albo super k). Wszystkie, które musze wymienić w kombajnie bądź jakiejkolwiek innej maszynie staram się dopasowac od nich i się jeszcze nie zawiodłem. Nie rozciągają sie, nie strzępią. Złego słowa nie powiem.

RAz atomiast nie było akurat stomila na stanie, a szybko potrzebowałem pasa i wziąłem wynalazek o nazwie Rubena. Tragedia. CO dzień musiałem napinać, bo tak sie rozciągał, a po tygodniu i tak strzelił. NA jego miejsce przyszedł stomil i jeździ już od kilku lat (Ani razu nie napinany w ciągu sezonu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoabin    0

JA ze swojej strony polecam pasy stomil sanok (wersja super albo super k). Wszystkie, które musze wymienić w kombajnie bądź jakiejkolwiek innej maszynie staram się dopasowac od nich i się jeszcze nie zawiodłem. Nie rozciągają sie, nie strzępią. Złego słowa nie powiem.

RAz atomiast nie było akurat stomila na stanie, a szybko potrzebowałem pasa i wziąłem wynalazek o nazwie Rubena. Tragedia. CO dzień musiałem napinać, bo tak sie rozciągał, a po tygodniu i tak strzelił. NA jego miejsce przyszedł stomil i jeździ już od kilku lat (Ani razu nie napinany w ciągu sezonu)

 

Tylko, że z tego co napisałeś, to po sprawdzeniu w sanoku mają tylko pasy typu A, B, C i jeszcze jakieś wąskie, czyli praktycznie nic specjalnego i ważnego dla prawidłowej eksploatacji maszyny, to co ma sanok praktycznie można kupić wszędzie bez zawracania sobie głowy kolorami pasów, jakimiś superami czy kewlarem, nieprawdaż ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

No to kupuj kolego pierwszy lepszy pas, skądkolwiek, nikt Ci nie broni.

JA wolę jednak wybierać markę, która jest sprawdzona i mnie nigdy nie zawiodła (a przy okazji nie zabija ceną)

 

JAsne jest, że jak jakiegoś odpowiednika nie mają, to trzeba brac oryginał, albo jakiegoś gatesa czy conti, żeby być pewnym jakości, ale jeśłi potrafią mi zaproponowac odpowiednik w cenie sporo niższej niż markowy zamiennik, to nie pogardzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Geates z czerwonymi napisami orginal claas bo geates robi pasy claasowi lub podróby geates

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogorek1212    0

Witam,

Co do pasów Rubena to nie mogę powiedzieć nic złego, wręcz przeciwnie duży plus. Kupiłem do Claasa Jaguara pas 5 x zespolony z kevlarem w bardzo dobrej cenie. Testowałem go przez ten cały sezon na kukurydzy usługowo, gdzie naprawdę musiał dużo wytrzymać. Nic się nie stało, nie widać śladów zużycia. Przyznam że nie znałem tej marki Rubena, pytałem też sprzedającego dlaczego nie było jej wcześniej. Gość powiedział że była, tyle że ta fabryka z Czech robi też pasy dla Tagexa i Contitecha. Tłumaczył że kiedyś próbowali stosować pasy z przemysłu dla rolnictwa, ale to się nie sprawdziło i tak jak ktoś pisał wcześniej rozciągały się. Marka Rubena straciła wtedy opinię dobrych jakościowo pasów. Fabryka podobno od kilku lat wprowadziła specjalną linię Farmbelt typowo dla rolnictwa. Ja kupiłem pas z tej linii z kevlarem i podwójnym owinięciem za pół ceny i naprawdę polecam. W moim przypadku zaoszczędziłem ok 900 zł.

Edytowano przez ogorek1212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agp24    0

Witam.Z zamieników na pierwszm miejscu polecam Gatesa i Optibelta.Roulunds też nie jest zły tylko jest produkowany w różnych odmianach tak jak Stomil robi żółte pasy i zielone.Pasy oryginalne jeśli kogoś stać warto , może być porwany a można jeszcze sporo na nim pojechać.Czasem można załatwić pas przy zakładaniu (siła razy łom).Z pasów Stomila niewiele jest rozmiarów któe pasują do zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zukasz    4

optibelt i tagex

 

Olmika s.c. koło lublina, polecam mają wszystkie pasy od ręki

Edytowano przez zukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MF6190
      Witam, mam problem z wspomaganiem, mianowicie na wyłączonym silniku kręci się lekko kierownicą bez oporu a koła stoją w miejscu, chyba tak nie powinno być a druga sprawa że jak już na odpalonym się kręci to w po wykonaniu maksymalnego skrętu np. w lewo jest chwilowy opór i potem można pomału dalej kręcić, przez co już 2 razy wygięło mi siłownik wspomagania. Orbitrol i pompa hydrauliczna nowa, olej nowy, układ odpowietrzony. Ma ktoś jakieś pomysły co może być ? 
    • Przez jowisz753
      Dzień dobry
      Posiadam od kilku lat Claasa Dominatora 98 SL Maxi. W ubiegłym roku dokupiłem tylną oś napędową wraz z rozdzielaczem i przewodami. Podłączyłem identycznie jak było na kombajnie z którego oś była zdejmowana, ale jest jakiś problem z działaniem, którego nie mogę rozwiązać. Teraz po odpaleniu kombajnu i przesunięciu dźwigni hydrostatu czy do przodu czy do tyłu przez kilka, kilkanaście sekund nic się nie dzieje, później słychać wycie pompy i kombajn zaczyna ruszać, po kilku metrach zatrzymuje się, pompa znów zaczyna wyć, kombajn rusza i jedzie już normalnie, ale wystarczy wjechać w głębszą rówkę przednimi kołami i kombajn staje, pompa zaczyna wyć i po kilku sekundach wyjeżdża. Tak samo się dzieje bez względu na to czy napęd jest włączony czy nie. Podniosłem kiedyś kombajn z jednej strony (przód i tył) i po włączeniu napędu tylne koło się obraca, ale można je rękami zatrzymać i obraca się wtedy tylko przednie, i na odwrót, zatrzymując przednie obraca się tylko tylne. Tak to powinno działać? Może coś jest źle podłączone? Co więcej, zaraz po wyłączeniu kombajnu poziom oleju hydrostatycznego jest o wiele za niski i przez kilka minut słychać bulgotanie w zbiorniku i olej podnosi się do właściwego poziomu. Pompa Linde BPV 70R.
      Pomoże ktoś?
    • Przez BiznesmenNaRoli
      Witam wszystkich,
      Od niedawna jestem posiadaczem ciągnika Claas Celtis 456. Przeszukałem cały internet żeby znaleźć schemat bezpieczników i przekaźników ale bezskutecznie.
      Mam prośbę do was, jeśli ktoś posiada taki schemat byłbym bardzo wdzięczny jakby się ze mną podzielił.
    • Przez MFargo
      Posiada ktoś instrukcje obsługi do claasa ariona 610C 2008rok. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj