Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360?

65 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Krycho533

Krycho533

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 08:23

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? czyli mam rozumieć że sam + idzie na rozrusznik ??

Edytowany przez Krycho533, 21 grudzień 2013 - 08:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? Dzisiaj, 19:58
  •  

#42 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 21 grudzień 2013 - 08:44

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? Przecież @vcc napisał wyraźnie: D+ na kontrolkę, a B+ na rozrusznik. I to wszystko.

#43 Share Krycho533

Krycho533

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 09:31

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? może i sobie mówić ale skoro temat całego wątka jest o alternatorze do c360 to po jakiego gada o aucie..

Skoro B+ idzie na rozrusznik D+ na kontrolke to sam + do czego idzie

w prądnicy miałem 3 kable i tak samo do czegoś szły a wiec napiszcie jak ma być a nie wyskakujecie że ja w aucie miałem tak i tak a co mnie auto obchodzi skoro jest mowa o traktorach -,-

Edytowany przez Krycho533, 21 grudzień 2013 - 09:46.

#44 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 13:39

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? sam + może to być wyjście na obrotomierz lub inne urządzenie które działa lub włącza się po odpaleniu silnika trzeba było by sprawdzić w schemacie instalacji elektrycznej od tego auta co jest alternator podłącz tak jak koledzy piszą w ciągniku nic więcej nie potrzeb,Prądnica miała zewnętrzny regulator napięcie dlatego miała 3 kable. Podłącz tak jak piszą w końcu jest to traktor nie samochód możesz sprawdzić na zapalonym i zgaszonym silniku czy jest jakieś napięcie na wyjściu + to może być też jakieś wyjście na kontrolkę lub wskaźnik ładowania

#45 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 21 grudzień 2013 - 17:48

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? Nie wynajdujcie tego co nie potrzebne, ten + to wyjście na kondensator przeciwzakłóceniowy, 2 kable do alternatora i tyle

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#46 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 18:58

może i sobie mówić ale skoro temat całego wątka jest o alternatorze do c360 to po jakiego gada o aucie..
Skoro B+ idzie na rozrusznik D+ na kontrolke to sam + do czego idzie
w prądnicy miałem 3 kable i tak samo do czegoś szły a wiec napiszcie jak ma być a nie wyskakujecie że ja w aucie miałem tak i tak a co mnie auto obchodzi skoro jest mowa o traktorach -,-

Może Cię nie obchodzi, jakieś auto, ale nie zapominaj, że to Ty zadajesz pytania i Ty nie wiesz jak go podłączyć, więc proponuję się nie wymądrzać. Może i mowa jest o ciągniku, ale alternator który chcesz zastosować nigdy nie był montowany fabrycznie w C-360, tylko w samochodach, więc dyskusja jest jak najbardziej na miejscu.

#47 Share buszek

buszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 07 maj 2014 - 11:37

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? http://www.farmexper...produkt680.aspx
Zakupiłem owy alternator i nie mam pojęcia jak za bardzo podłączyć wytłumaczy ktoś?

pozdrawiam

#48 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 07 maj 2014 - 11:53

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? To poczytaj to wszystko co już jest na forum na ten temat. A jeżeli nadal nie będziesz wiedział to wezwij fachowca.

#49 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 21 maj 2014 - 13:07

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? Witam mam alternator od poloneza http://obrazki.elekt..._1310149985.jpg podczas demontażu śruba wyjściowa(ta z nakrętką) wykręciła się ze środka. i teraz nie mogę jej wkręcić spowrotem bo wpada w dziurę i d...a. Czy w środku była jakaś nakrętka? A jeśli tak to czy jak ją założe i śrubę wkręce to będzie ładować ? Czy musze tam coś jeszcze podłączać w środku.

Edytowany przez chuck1807, 21 maj 2014 - 13:10.

#50 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 21 maj 2014 - 13:17

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? Tej śruby nie wkręcisz, bo tam nie ma gwintu. Tam powinna być śruba zamkowa M6, wkładasz ją od strony mostka i nakręcasz nakrętkę na zewnątrz obudowy. Rozbierz alternator i zrób to tak jak powinno być.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? Dzisiaj, 19:58
  •  

#51 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 21 maj 2014 - 13:49

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? ok dzięki. a jak ją założe to będzie już ładował mam rozumieć?

#52 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 21 maj 2014 - 14:17

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? Jak jest sprawny i dobrze podłączysz to tak.

#53 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 21 maj 2014 - 17:47

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? Miałeś racje jak go rozebrałem to znalazłem zerwaną śrubę. Naprawiłem, włożyłem do 3p i wszystko pięknie chodzi, poniekąd dzięki Tobie.Jeszcze raz dzięki.

Edytowany przez chuck1807, 21 maj 2014 - 17:47.

#54 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 21 maj 2014 - 18:20

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? Kolego, te alternatory to mogę z zamkniętymi oczami robić. A Ty też widzę podszedłeś do sprawy jak rzadko który użytkownik tego forum. O 14 zadałeś pytanie, a o 18 alternator już działa. Inni wypisywaliby poematy na temat możliwych usterek, i tym podobne bzdury i dopiero po tygodniu byłyby efekty.

#55 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 21 maj 2014 - 18:23

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? Jak prosta sprawa i uzyskałem odpowiedzi to po co szukać nie wiadomo czego. Trzeba robić i się nie zastanawiać

#56 Share Somer

Somer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 11:30

Witam mam problem z alternatorem, dokladnie z podlaczeniem. Przeczytalem duzo instrukcji i obejrzalem pare schematów ale jestem zielony w tym :/ Prosilbym o pomoc alternator ma wbudowany regulator napiecia. Prosiłbym o dokładne wytłumaczenie ;). Model jubana do c360

Połączyłem tematy, a Ty zarobiłeś +1 pkt za dublowanie. Poza tym nie zapoznałeś się z tym tematem, za co grozi kolejny punkt.

Co do samego podłączenia to wszystko jest na forum. Jak to przeczytałeś i nadal nie wiesz to daj sobie spokój. Tam jest tylko B+ do rozrusznika i D+ do kontrolki.

Edytowany przez Elektrotechnik, 27 grudzień 2014 - 12:07.

#57 Share emil902

emil902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 15 luty 2015 - 13:18

Przerabiam instalacje z prdnicy na alterntor, i chcac podlaczyc kontrolkie chyba konieczny bedzie przekaznik ktory wzbudzi alternator i kontrolka zgasnie? Moglby mi to ktos wyjasnic jak to podlaczyc, jaki przekaznik zalozyc, moze jakis rysunek?

#58 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 15 luty 2015 - 13:35

Przekaźnik nie jest potrzebny. A schematów podłączenia jest dużo. Zamiast pisać posty weź się za szukanie.

#59 Share emil902

emil902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 15 luty 2015 - 13:54

To jak podlaczyc kontrolkie ladowania. Za kontrolkie uzylem zwykla zarowkie. Przewod B+ podlaczylem do  rozrusznika, przewod D+ do zarowki. A gdzie podlaczyc drugi kabel od zarowki zeby gasla po odpaleniu ciagnika. U mnie zarowka pali sie caly czas a alternator daje 14v

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 15 luty 2015 - 14:12

Przeczytaj temat z poradami, tam wszystko jest.