Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360?

65 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Stasek

Stasek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 lipiec 2008 - 16:15

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? kupiłem nowy orginalny alternator i nie mam pojecia jak podłączyc zamiast prądnicy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? Dzisiaj, 19:16
  •  

#2 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 lipiec 2008 - 22:28

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? Nie rozumiem stwierdzenia nowy oryginalny. Oryginalny do C-360?? ;)
Jeśli alternator jest z wbudowanym regulatorem napiecia to do podłaczenia masz tylko 2 wyjścia.
Po pierwsze zdemontuj prądnice i regulator napiecia. Powinienes mieć minus na obudowie ciagnika.
Nie wiem jaki to alternator dokładnie ale wyjaśnie ci to tak.
Grube wyjście z alternatora (grubsza śrubka) łaczysz grubszym przewodem na rozruszniku z przewodem
+ od akumulatora.
Cieńsze wyjście (oznaczone D+) podłaczasz pod kontrolke ładowania. Wykorzystujesz do tego stara instalacje. Powinien to być przewód koloru brązowego który jest juz podłączony do kontrolki na desce rozdzielczej. I juz wszystko jest. Pozostałe przewody są nie potrzebne ale warto je zaizolować i podwiesić aby nie przeszkadzały.
Zawsze radzę wymienic żarówkę w kontrolce ładowania z 2W na 4W. Jesli tego nie zrobisz nie bedzie tragedji ale warto.
Miłego podłaczania.
Pozdrawiam :(

#3 Share Stasek

Stasek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 16:09

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? nowy oryginalny tzn kupiony w zeszłym tygodniu w agromie razem z mocowaniem a moje zapytanie wynikało z tego iż nie ma na nim żadnych oznaczen. Jak założę dam znac jak mi poszlo ;)

#4 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 01 październik 2008 - 16:26

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? Tak jak kolega mtracz pisze. Czasami wyjście na kontrolkę jest na konektor, zależy od alternatora.

#5 Share zuber84cool zuber84cool

zuber84cool
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 lipiec 2010 - 13:51

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? Panowie a jak podłączyć ten altelnator Dodany obrazek

#6 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 15 lipiec 2010 - 16:09

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? 2 szersze wsuwki to prądowe i podłączasz je (lub jedną z nich)pod przewód prądowy z akumulatora na rozruszniku a cienka wsuwka ta z kawałkiem zielonego przewodu pod kontrolkę ładowania

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#7 Share zuber84cool zuber84cool

zuber84cool
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 lipiec 2010 - 16:30

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? Ok dzięki,piszesz że wsuwki a tam gdzie są te nakrętki z oznaczeniem W(cieńszy) i B+(grubszy) to jak podłączyć?

#8 Share zuber84cool zuber84cool

zuber84cool
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 lipiec 2010 - 16:34

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? U mnie na cieńszym wyjściu jest oznaczenie W a na grubszym B+ i tam chyba właśnie idzie + od akumulatora/rozrusznika a tym samym od stacyjki i są też wsuwki ale nie są oznaczone

#9 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 22:40

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? Skoro jest B+ to z niego podłącz się pod przewód prądowy z akumulatora przy rozruszniku tylko grubszym przewodem, a cieńsza wsuwkę (zielony przewód) pod kontrolkę, W jest wyjściem z uzwojenia na obrotomierz

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

Zwoleń - Krakowska 7

#10 Share zuber84cool zuber84cool

zuber84cool
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 lipiec 2010 - 09:21

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? Dzięki,już do tego doszedłem,zostało jeszcze to wyjście W na obrotomierz i tu jest pytanie,obrotomierz silnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? Dzisiaj, 19:16
  •  

#11 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 14:32

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? Tak, w starszych samochodach z silnikiem diesla ten przewód podpinany był pod obrotomierz, w ciągniku zostaje niewykorzystany

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

Zwoleń - Krakowska 7

#12 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 14:47

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? A ja myślałem że to w nowych podłącza sie obrotomierz pod alternator :D

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#13 Share ursusek3p

ursusek3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 08:43

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? Witam .Chciałbym podłączyć do ursus c-360 3p alternator z wbudowanym regulatorem napięcia wyciągnięty z forda sierry 92r są w nim 2 wyjścia czerwony przewód i niebieski i jak to podłączyć ?

#14 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 10:14

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? Najlepiej to daj foto,bo tak to ciężko będzie coś wymyślić.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#15 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 10:43

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? Już pisałem na GG, czerwony to będzie prądowy i na akumulator/rozrusznik a niebieski to od kontrolki, jest tam zapewne jeszcze styk W do obrotomierza w dieslu. Alternatory od sierry mają wyprowadzenia wyciągnięte na jeden bok alternatora przez listwę

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

Zwoleń - Krakowska 7

#16 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 05 grudzień 2011 - 15:08

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? @ursusek3p: to jest temat o podłączeniu alternatora. Każdy następny post nie na temat poleci w kosmos, a autor zostanie nagrodzony należnymi %%.

#17 Share piter2313

piter2313

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 11:25

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? Witam
Kupiłem kupiłem alternator do c-360 i nie jestem pewien jak go podłączyć , mam na nim oznaczone dwie grube wsuwki B+ , jedną cienką D+ , jedną cienką tylko + i śrubkę o znaczoną W, jeżeli ktoś może mi pomóc to bardzo bym prośił nie chce czego zaraz popsuć, przeglądałem forum i google ale nie jestem pewien.

#18 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 29 czerwiec 2012 - 11:43

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? Jeśli się nie mylę, ale niech inni koledzy się jeszcze wypowiedzą to którąś z tych dwóch B+ łączysz przewodem (linką załóżmy 10mm2) z rozrusznikiem tam gdzie dochodzi napięcie od akumulatora (a nie ma na alternatorze śrubki oznaczonej B+? bo pod nią też można podłączyć),
D+ łączysz z lampką kontrolną. Reszta pozostaje wolna

Edytowany przez Roki212, 29 czerwiec 2012 - 11:51.

#19 Share piter2313

piter2313

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 12:42

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? nie mam śrubki oznaczonej B+ , tylko wsuwki śrubka jest oznaczona W.

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 29 czerwiec 2012 - 13:07

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360? To tak jak pisałem wsuwka B+ do zacisku elektromagnesu na rozruszniku czyli łączysz z akumulatorem, a D+ z kontrolką
Poczekaj niech ktoś jeszcze potwierdzi to co napisałem:p

Edytowany przez Roki212, 29 czerwiec 2012 - 13:07.