Stasek

Jak podłączyć alternator z wbudowanym regulatorem napięcia w c-360?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vcc    12

Ta śrubka to nic innego jak zapewne wyjście W czyli podłączenie obrotomierza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najlepszy specjalista od alternatorów na tym forum już Ci odpowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter2313    0

Witam

Podłączyłem tak jak było pisane i wszystko działa, mierzyłem ładowanie i mam 13,82 V, to chyba dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To zależy, czy mierzone pod obciążeniem, czy bez i na jakich obrotach. To jest minimalne napięcie jakie powinno być. Maksymalne to 14,4V. Jakbyś miał 14-14,2V pod obciążeniem, to byłoby idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Reg w tym alternatorze sa 14V ale zazwyczaj napiecie oscyluje w granicy 13.9V, kwestia jeszcze urządzenia pomiarowego i jego błędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter2313    0

Wimieniłem kabel prądowy (alternator - rozrusznik) na grubszy i mierzyłem jeszcze raz pod obciążeniem przy 2000 obr. wyszło mi 14,18V.

Edytowano przez piter2313

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zakładając błąd miernika na poziomie 5% albo więcej, taki wynik jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krycho533    8

każdy mówi o podłączeniu ale nikt nie powiedział o starym regulatorze napięcia, że trzeba go wyrzucić i co trzeba zrobić z kablami od starego regulatora...

Edytowano przez Krycho533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max696    9

@Krycho533

Wystarczy przeczytać drugi post w tym temacie i już będziesz wiedział co trzeba zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Zaizolować.Blachę z regulatorem wykręcić, aby zmniejszyć masę ciągnika :P

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Tak. <3 :D


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krycho533    8

14ogw5.jpg

 

Witam posiadam taki alternator i nie wiem jak go zbytnio podłączyć.

 

Jedynie wiem że D+ idzię na kontrolkę ładowania

A nie wiem jak podłączyć B+ i Sam +

 

proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Było już o tym - D+ na kontrolkę, B+ na rozrusznik/aku, 2 grube wsuwki są po to iż w autach z jednej wychodzi na akumulator a z 2 na stacyjkę i bez alternatora nie odpalił byś samochodu, u siebie możesz podpiać obie na akumulator, zwiększysz wytrzymałość prądową połaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krycho533    8

czyli mam rozumieć że sam + idzie na rozrusznik ??

Edytowano przez Krycho533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przecież @vcc napisał wyraźnie: D+ na kontrolkę, a B+ na rozrusznik. I to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krycho533    8

może i sobie mówić ale skoro temat całego wątka jest o alternatorze do c360 to po jakiego gada o aucie..

 

Skoro B+ idzie na rozrusznik D+ na kontrolke to sam + do czego idzie

 

w prądnicy miałem 3 kable i tak samo do czegoś szły a wiec napiszcie jak ma być a nie wyskakujecie że ja w aucie miałem tak i tak a co mnie auto obchodzi skoro jest mowa o traktorach -,-

Edytowano przez Krycho533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

sam + może to być wyjście na obrotomierz lub inne urządzenie które działa lub włącza się po odpaleniu silnika trzeba było by sprawdzić w schemacie instalacji elektrycznej od tego auta co jest alternator podłącz tak jak koledzy piszą w ciągniku nic więcej nie potrzeb,Prądnica miała zewnętrzny regulator napięcie dlatego miała 3 kable. Podłącz tak jak piszą w końcu jest to traktor nie samochód możesz sprawdzić na zapalonym i zgaszonym silniku czy jest jakieś napięcie na wyjściu + to może być też jakieś wyjście na kontrolkę lub wskaźnik ładowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Nie wynajdujcie tego co nie potrzebne, ten + to wyjście na kondensator przeciwzakłóceniowy, 2 kable do alternatora i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

może i sobie mówić ale skoro temat całego wątka jest o alternatorze do c360 to po jakiego gada o aucie..

Skoro B+ idzie na rozrusznik D+ na kontrolke to sam + do czego idzie

w prądnicy miałem 3 kable i tak samo do czegoś szły a wiec napiszcie jak ma być a nie wyskakujecie że ja w aucie miałem tak i tak a co mnie auto obchodzi skoro jest mowa o traktorach -,-

Może Cię nie obchodzi, jakieś auto, ale nie zapominaj, że to Ty zadajesz pytania i Ty nie wiesz jak go podłączyć, więc proponuję się nie wymądrzać. Może i mowa jest o ciągniku, ale alternator który chcesz zastosować nigdy nie był montowany fabrycznie w C-360, tylko w samochodach, więc dyskusja jest jak najbardziej na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To poczytaj to wszystko co już jest na forum na ten temat. A jeżeli nadal nie będziesz wiedział to wezwij fachowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1
Napisano (edytowany)

Witam mam alternator od poloneza http://obrazki.elekt..._1310149985.jpg podczas demontażu śruba wyjściowa(ta z nakrętką) wykręciła się ze środka. i teraz nie mogę jej wkręcić spowrotem bo wpada w dziurę i d...a. Czy w środku była jakaś nakrętka? A jeśli tak to czy jak ją założe i śrubę wkręce to będzie ładować ? Czy musze tam coś jeszcze podłączać w środku.

Edytowano przez chuck1807

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tej śruby nie wkręcisz, bo tam nie ma gwintu. Tam powinna być śruba zamkowa M6, wkładasz ją od strony mostka i nakręcasz nakrętkę na zewnątrz obudowy. Rozbierz alternator i zrób to tak jak powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas02
      Witam po wymianie szczotek z regulatorem w mojej Proximie 85 wróciło ładowanie i po czasie mam teraz problem. Licznik przestal działać kontrolka ładowania ledwo świeci ciagnik nie ładuje, dodatkowo zauważyłem gdy wyciągałem alternator i montowałem spowrotem gdy dotykał mocowania to jakby iskrzył na obudowie 
    • Przez emtecc
      Witam Mam w kombajnie zamontowany (Kiedyś była prądnica) alternator A124n. Alternator z fiata 125 Z tego co mi się wydaje to 9cio diodowy. Jest przy nim dokręcony regulator. Nie wiem jakie ma oznaczenie bo symbole wytarte. Dla pewności dodam zdjęcie czy połączenie do alternatora jest poprawne. Włożyłem nowy akumulator i postanowiłem spr czy z ładowaniem wszystko w porządku. Okazało się, że napięcie ładowania rośnie powyżej 14.4 V na niskich obrotach. Gdy zwiększę obroty przelatuje 17V. Stanowczo za dużo. Czy przy zmianie z prądnicy na alternator należy wprowadzić jakieś modyfikacje w instalacji auta?
    • Przez pele19
      Witam!
      Mam taki mały problem w swoim malczyku a dokładnie padł mi alternator który juz nie nadaje sie do regeneracji.
      Był w ciągniku od nowości i już wszystko się powycierało, wymiana szczotek, regulatora nic juz nie pomaga więc pora kupic nowy!
      A teraz pytanie jaki ?
    • Przez Adamo90
      Potrzebuję schemat instalacji elektrycznej w ursusie 5714. W internecie nie mogę znaleźć. Może ktoś ma? Był bym wdzięczny. 
    • Przez Johnderre
      Witam, po zapaleniu ciągnika świeci się kontrolka ładowania, gaśnie dopiero po solidnym przegazowaniu i wtedy zapala się kontrolka stop. Podczas jazdy kontrolka STOP czasami gaśnie, chwilę później znów się zapala albo miga. Czy to jest normalne że kontrolka gaśnie dopiero po solidnym przygazowaniu? Gdy ładowanie się świeci stop się nie świeci, czy to problem Alternatorem?  Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj