Mario5

Praca 11 listopada

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mario5    49

Witam.

Czy wykonujecie jakieś prace polowe lub podobne 11 listopada? Nie jest to święto kościelne tylko państwowe. Ja świętuję a jak to jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie, u siebie nie ma wolnego ^^

 

Nie jest to święto kościelne tylko państwowe, więc sporo ludzi zatrudnionych w firmach to wykorzysta i będzie odpoczywać, lub popracują u siebie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strawbery    0

No dokladnie kazdy cos bedzie dzialal u siebie w domu.
Panowie pomozecie jak dodac nowy temat bo jakos nie wiem dawno tu mnie nie bylo i jakos polapac sie nie moge???
Panowie pomozecie jak dodac nowy temat bo jakos nie wiem dawno tu mnie nie bylo i jakos polapac sie nie moge???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

musisz wejść w dział w którym chcesz założyć temat i u góry po prawej stronie będzie załóż nowy temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko w gospodarstwie przy krowach, pole sobie odpuszczę. Cyba, że się dziś nie uda zaorać obornika, ale raczej pójdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strawbery    0

musisz wejść w dział w którym chcesz założyć temat i u góry po prawej stronie będzie załóż nowy temat

 

 

 

 

Skad mam wybrac ten dzial ? Jestem zalogowany na swoim koncie co dalej...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

W moich stronach prywatnie nie świętuje się takich świąt jak np. 3 maja, 11 listopada, bo to typowo Polskie święta :) Firmy, urzędy, sklepy, itp. oczywiście są nieczynne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

ja będę workował sobie ziemniaki, prace polowe nadrobiłem dzisiaj dlatego że we wsi jest połowa osób nie pracujących na wsi. wiec nie chcę im zagłuszać ciągnikiem spokoju bo oni mi nie zagłuszają w święta kościelne więc  chyba dzień przerwy od ciągnika nikomu nie zaszkodzi a nie zapominajcie że na końcu i tak zostanie nam 2x2m ziemi na cmentarzu więc raczej nie warto tak rypać po świętach w polach.........

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Wiecie co wam powiem. Robicie jak uważacie ale moim zdaniem skoro większość z was rezygnuje z pracy w niedziele to jutro też możecie sobie odpuścić. Rozumiem ktoś ma hodowle to musi tam nie ma zmiłuj. Ale na polu nie trzeba być. Czy ktoś z waszych znajomych lub wy sami pracujecie w boże narodzenie, wielkanoc czy wszystkich świętych.? Moim zdaniem święta państwowe są tak samo ważne albo nawet ważniejsze bo dzięki nim możemy mówić i pisać po polsku i mamy swój kraj. Wiec moim zdaniem trochę szacunku dla ojczyzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Ja tam odzyskanie niepodległości świętuję 7 października kiedy formalnie miało to miejsce a nie jakąś fikcyjną datę 11 listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Wiecie co wam powiem. Robicie jak uważacie ale moim zdaniem skoro większość z was rezygnuje z pracy w niedziele to jutro też możecie sobie odpuścić. Rozumiem ktoś ma hodowle to musi tam nie ma zmiłuj. Ale na polu nie trzeba być. Czy ktoś z waszych znajomych lub wy sami pracujecie w boże narodzenie, wielkanoc czy wszystkich świętych.? Moim zdaniem święta państwowe są tak samo ważne albo nawet ważniejsze bo dzięki nim możemy mówić i pisać po polsku i mamy swój kraj. Wiec moim zdaniem trochę szacunku dla ojczyzny.

Popieram kolegę. Ja jutro pracuję tylko przy trzodzie, bo od tego nie ma święta wiadomo. Ale nie wyobrażam sobie robić coś na podwórku a tym bardziej w polu, bo nie zbawi mnie ten dzień, wszystko można sobie ułożyć jeśli się chce oczywiście. Dla mnie święta państwowe są ważniejsze od wielu kościelnych tym bardziej, że żyjemy w państwie świeckim, które ma w zasadzie 2 takie istotne święta w roku, a nie kościelnym i to od państwa zależy nasz los tu na ziemi nie od biskupów. Chociaż Polska to wolny kraj i każdy robi jak uważa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Polska jakby mogla, to co drugi dzień ustanawiałaby jakieś święto, żeby wolne mieć.. psa mać. Już i tak są w "czołówce", jeśli chodzi o święta, czy to państwowe czy kościelne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

A czy w momencie ustalenia tej daty chłopi leżeli bykiem? Ja traktuje ten dzień normalnie zawsze coś się popchnie do przodu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Na wieczór nie wykluczam że jakaś flaszka pęknie ale wywóz obornika jest priorytetem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

"Pracujemy aby żyć, a nie żyjemy aby pracować"  każdy zrobi jak zechce i to jest sprawa każdego indywidualna więc zbędny chyba ten temat. Ja wieczorem jadę do kina na pitbula ostatni raz byłem z 10 lat temu w kinie tak że święto jak by nie patrzeć te flaszkę się też zrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Popieram kolegę. Ja jutro pracuję tylko przy trzodzie, bo od tego nie ma święta wiadomo. Ale nie wyobrażam sobie robić coś na podwórku a tym bardziej w polu, bo nie zbawi mnie ten dzień, wszystko można sobie ułożyć jeśli się chce oczywiście. Dla mnie święta państwowe są ważniejsze od wielu kościelnych tym bardziej, że żyjemy w państwie świeckim, które ma w zasadzie 2 takie istotne święta w roku, a nie kościelnym i to od państwa zależy nasz los tu na ziemi nie od biskupów. Chociaż Polska to wolny kraj i każdy robi jak uważa. 

 

A co mnie Państwo obchodzi jak jest praca do wykonania to się robi to nie czasy gdy 1 maja na defiladę chłopów gnali booprzydziału na ciągnik nie da pierwszy :P :P

Wiecie co wam powiem. Robicie jak uważacie ale moim zdaniem skoro większość z was rezygnuje z pracy w niedziele to jutro też możecie sobie odpuścić. Rozumiem ktoś ma hodowle to musi tam nie ma zmiłuj. Ale na polu nie trzeba być. Czy ktoś z waszych znajomych lub wy sami pracujecie w boże narodzenie, wielkanoc czy wszystkich świętych.? Moim zdaniem święta państwowe są tak samo ważne albo nawet ważniejsze bo dzięki nim możemy mówić i pisać po polsku i mamy swój kraj. Wiec moim zdaniem trochę szacunku dla ojczyzny.

 

Ludzie mają buraki do zbioru kukurydzę a zima się zbliża więc grzechem było by nie pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

ja to tego swiata nie uważam bo ważniejsze swięta ogólnoeuropejskie wiec ide do gnoju

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol82SA    4

Wczoraj ospę dla świń robiłem sprzęt myłem i jeszcze zdążyłem na łąke gnoju rozrzutnik wywieźć. Święto świętem robota robotą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ludzie mają buraki do zbioru kukurydzę a zima się zbliża więc grzechem było by nie pracować

 

Tak bo grzechem było by swoją pracę zmarnować, to jest zbiór płodu taki sam jak żniwa więc nie ma tu problemu.

 

Inaczej ma się sprawa w przypadku prac niekoniecznych, gdzie pogoda nie ma większego wpływu. Nieraz sprawa świętowania to też sprawa organizacji pracy, jak ktoś będzie chciał to zawsze czas znajdzie i na pracę i na świętowanie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

W rolnictwie na większość prac jednak pogoda ma największy wpływ, zwłaszcza przez ostatnie lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj