Krzysztoflewandowski36

Akumulatory od kombajnu w zime

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam może zakładanie nowego tematu to nienajlepszy pomysl ale nieznalazlem nic o mojej sprawie a mianowicie powiedzcie mi czy wyciągacie swoje akumulatory z bizoniw na zimę i chowacie je w cieplejsze m?iejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przy swoim Bizonie z ojcem nie wyjmujemy akómlatorów są cały czas przy kombajnie rozładowane. I nic się z nimi nie dzieje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Najlepiej wyjmij przecież kombajn i tak większość roku stoi nie używany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

U nas kiedyś wyjmowaliśmy, obecnie od paru lat są na kombajnie tylko co jakiś czas profilaktycznie podładowywane. Z tym, że kombajn garażowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Wyjmujemy i stoją w piwnicy raz na trzy miesiące idzie ładowarka 6A która nie przeładuje naszego 175 . żywotność aku 10 lat teraz widzę że robią coraz gorsze Akumulatory pasowały by żelowy ale cena powala 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja zawsze wyjmowałem. Szły do piwnicy i co jakiś czas pod prostownik. Ale jak padły to zrobiłem tak że do ciągników kupiłem dwa nowe 12V 115Ah i one jeżdżą w ciągnikach, a w żniwa przekładam do bizona. Co prawda przekładanie w żniwa aku z kombajnu do ciągnika jest trochę kłopotliwe ale to tylko kilka razy w roku więc myślę że nie opłaca się wywalać kasy na te długie akumulatory do bizona. Tamte jak miałem (nie wiem jakiej firmy) to wyjmowałem je, ładowałem, kiedyś dałem nawet bratu do stara jak buraki woził żeby trochę popracowały i wytrzymały mi 4 lata. Te ciągnikowe już będą miały teraz 7 rok i nic się z nimi nie dzieje (fakt, jeden miał zwarcie wewnętrzne jeszcze w sklepie, ale wymienili w ramach gwarancji i jest ok.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam 330, 360 i pronara z turem. Ostatni idzie do prasy, 330 do wożenia słomy, ziarna itd a 360 do garażu. Aku z kombajnu do 30 chwila moment i przełożony:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

Po co bizona w zime odpalać ? Żeby sie wku***ł ze go budze ? Spi to niech spi sobie do lata :) Ja akumulatory wyciagam ładuje i ida do piwnicy. Znajomy raz na jakis czas podłacza do akumulatora żarówke taka 21w na dzien lub dwa i pozniej ponownie ładuje i po jakims czasie znow podłacza zarówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Miałem w swoim bizonie 2 65ah i ze szrotu i nie były wyciągane przez 6 lat i zimą żeby odpalić to tylko prostownik na 15 i już chodzi.Obecnie trzeci sezon 120 ah i też nie wyciągane tylko co miesiąc strzał i chodzi.Jak akumulator jest dobry to będzie kręcił bez ale i się nie rozładuje przy dłuższy przestojach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Wyjmujemy i stoją w piwnicy raz na trzy miesiące idzie ładowarka 6A która nie przeładuje naszego 175 . żywotność aku 10 lat teraz widzę że robią coraz gorsze Akumulatory pasowały by żelowy ale cena powala 

Żelowe się nie nadają . Inne parametry ładowania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

No nie jestem taki pewny, w samochodzie mam żelowego- optima i u mnie już 8 lat chodzi, ile u poprzednika to nie wiadomo, a co do AGM to takiego mam w swoim kombajnie, / fota w mojej galerii /  radzi sobie naprawdę dobrze, nawet lepiej niż bym oczekiwał

 

Edit

W ramach wyjaśnień i informacji

Zasady ładowania i eksploatacji akumulatora optima http://www.optimabatteries.com.au/wp-content/uploads/2014/07/Group-75_25_-RedTop.pdf

 Tu nic nie trzeba przestawiać, nie potrzebuje innych parametrów ładowania w trakcie normalnej eksploatacji

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

wyjmij - co jakiś czas zazrówk a45W  na 3 godziny doładować i  następny cykl- akumulator nie lubi stanu jałowego bez pracy!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

No nie jestem taki pewny, w samochodzie mam żelowego- optima i u mnie już 8 lat chodzi, ile u poprzednika to nie wiadomo, a co do AGM to takiego mam w swoim kombajnie, / fota w mojej galerii /  radzi sobie naprawdę dobrze, nawet lepiej niż bym oczekiwał

 

Edit

W ramach wyjaśnień i informacji

Zasady ładowania i eksploatacji akumulatora optima http://www.optimabatteries.com.au/wp-content/uploads/2014/07/Group-75_25_-RedTop.pdf

 Tu nic nie trzeba przestawiać, nie potrzebuje innych parametrów ładowania w trakcie normalnej eksploatacji

Nie wydaje mi się by był to akumulator żelowy -GEL , jest to raczej AGM  .

http://www.akumulatory-konin.pl/porady/56-akumulator-zelowy-a-agm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Może niezbyt wyraźnie napisałem, w samochodzie mam żelowy (taki jak moim linku)  gdzie absolutnie niczego się nie zmienia w instalacji .

W kombajnie to AGM  przy czym warto zaznaczyć iż nie jest to akumulator rozruchowy i ma szereg ograniczeń w eksploatacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Tyle że jeden komplet dwoch akumulatorow zelowych , o poj dedykowanej przez producenta kombajnu , jest wiecej warty jak wszystkie zestawy akumulatorów kwasowych które wymieniane będa do czasu kompetnej destrukcji kombajnu przez korozję , czyli ok 40 lat .

Co ciekawe akumulatory kwasowe potrafią wytrzynac calkiem sporo . 

W`kombajnie z 1990 roku mam dopiero 3 komplet , a w VW z 2005 roku , ktory opuścił fabrykę we wrzesniu 2004 , mam do tej pory originalną Vartę .

Wobec czego uważam że nie warto bawić się w zelówki , chyba że posiada się np łodkę lub fotowoltanikę i przez pozostały czas akumulator wykorzystamy w takich urzadzeniach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    181

ja na zimę wyjmuję, zanoszę do kotłowni i podłączam do zasilania awaryjnego kotła

przetwornica jest z prostownikiem, który doładowuje automatycznie aku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj