Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wspomaganie kierownicy w Zetorze 8011

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Teddy

Teddy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, głównie sieci i systemy(Unix, NT), muzyka

Napisany 09 lipiec 2008 - 19:55

Wspomaganie kierownicy w Zetorze 8011 Witam mam takie pytanie ;)

Jak odpowietrzyć wspomaganie w Zetorze 8011 ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wspomaganie kierownicy w Zetorze 8011 Dzisiaj, 03:58
  •  

#2 Share Teddy

Teddy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 11 lipiec 2008 - 21:38

Wspomaganie kierownicy w Zetorze 8011 czy naprawdę nikt nie wie jak się odpowietrza wspomaganie w tym ciągniku ? proszę Was o odpowiedź gdyż jest mi to pilnie potrzebne :( mam zapowietrzony układ i bardzo ciężko się kręci kierownicą :( a nie wiem jak to odpowietrzyć gdyż posiadam ten ciągnik od niedawna..... ;)

i sorry że piszę posta pod postem ale w ten sposób temat się podniesie :(

#3 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 13:03

Wspomaganie kierownicy w Zetorze 8011 Próbuj poluzować zasilające węże, nie wiem jak sie to robi, ale pokombinuj może sie uda jakoś, sam nie wiem jak to zrobić i nie wiem czy masz serwo czy orbitrol, przy serwo to ja bym próbował zaślepić powrót bo np u mnie jest powrót oleju połączony trójnikiem z zasilaniem pompy i pompa może ciągnąć powietrze zamiast oleju..

#4 Share Teddy

Teddy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 13:34

Wspomaganie kierownicy w Zetorze 8011 ja mam serwo, a zapowietrzył się po wymianie filtra oleju przed wymianą wszystko było ok. a teraz ciężko chodzi i przerywa więc podejrzewam że jest zapowietrzone ;)

#5 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 20:46

Wspomaganie kierownicy w Zetorze 8011 na serwie powinien być korek spróbuj też go poluzować

#6 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 13:28

Wspomaganie kierownicy w Zetorze 8011 z doświadczenia wiem, że warto zawsze nalać górny stan oleju, bo czasem jak jest dolny to lubi "przerywać"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share wojtas4

wojtas4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 07:05

Wspomaganie kierownicy w Zetorze 8011 Ja też mam 8011 ale pierwszy ras słyszę by serwo odpowietrzać <_< ;) :) Na tym ustrojstwu można sporo zdrowia stracić i nerwów naszarpać jak ktoś zalewał go byle jakim olejem a znam takich co lali przepracowany .Będzie ciekł !!!!! a samemu tych oringów nie da się wymienić tak bez głowy to jest opracowane .Ja stawiam na zużytą pompę (350zł), łatwo sprawdzić na małych obrotach ciężko a przy większych sporo lżej kręcić kierownicom

#8 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 01 październik 2010 - 11:37

Wspomaganie kierownicy w Zetorze 8011 Czasami wystarczy kilka razy przekręcić kierownicą do końca w prawo i w lewo.

#9 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 01 październik 2010 - 12:14

Wspomaganie kierownicy w Zetorze 8011 ja wymieniłem mikro pompkę ta od strony hamulców pod schodkami :mellow:
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

#10 Share wojtek1312

wojtek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 21:05

Wspomaganie kierownicy w Zetorze 8011

Ja też mam 8011 ale pierwszy ras słyszę by serwo odpowietrzać <_< ;) :) Na tym ustrojstwu można sporo zdrowia stracić i nerwów naszarpać jak ktoś zalewał go byle jakim olejem a znam takich co lali przepracowany .Będzie ciekł !!!!! a samemu tych oringów nie da się wymienić tak bez głowy to jest opracowane .Ja stawiam na zużytą pompę (350zł), łatwo sprawdzić na małych obrotach ciężko a przy większych sporo lżej kręcić kierownicom

Witam kolego czyli jak na wyższych obrotach lżej się kręci to można mieć pewność że pompa padła?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 01 maj 2011 - 13:38

Wspomaganie kierownicy w Zetorze 8011 wspomagonie odpowietrza się poprzez kręcenie kierownicą do oporu w obydwie strony, im więcej jest powietrza tym więcej razy kręcić. oczywiście pilnować stanu oleju żeby nie zassało nowego powietrza, proponowałbym sprawdzić stan techniczny zaworu ciśnieniowego, przapuszczający zawór poda za małe ciśnienie i serwo będzię ciężko chodziło, a jeśli zaworek się zatnie i nie puszcza nadwyżki oleju to na wysokich obrotach może powstać duże ciśnienie i rozwali pompke i też nie będzie wspomagania.
powodzenia.